Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spirit007

    senior tag

    válasz doncortio #50 üzenetére

    Itt is ezt kéne.
    Ha a nemzetbiztonság indokolja simán le kell lőni vagy 2 hétre.
    A közösségi portálokat felesleges bűnbaknak kikiáltani.
    Egyszerűen van egy olyan média (Internet) , ahol szinte bármit meg lehet tenni ellenőrizetlen és ellenőrizhetetlen körülmények között.
    Erre a problémára évek óta nem találnak megoldást.
    Vajon miért?

    re.:hemaka
    "Az internet kikapcsolása helyett inkább lépjenek fel erélyesebben a fosztogatókkal szemben. Bénák."

    Az egyáltalán nem megoldás, hogy egy miniháborút vívjanak a saját állampolgáraikkal...
    Egyrészt az még nagyobb ellenszenvet/bosszút szül, másrész amit lerombolnak/felgyújtanak/kifosztanak , valamiből majd helyre kell állítani, valakinek* ki kell fizetni ...

    *valaki = adófizető

    [ Szerkesztve ]

  • Zolee11

    senior tag

    válasz doncortio #72 üzenetére

    Szerintem te félreértettél valamit, én nem a játékokra gondoltam. :) Hanem pl. a klipekre, a filmekre, reklámokra, stb. Szerintem minden józan ésszel rendelkező tizenéves fel tudja fogni a játékok elrugaszkodottságát a realitástól. És nem minden gyerek, tini játszik, viszont szinte minden gyerek, tini, néz tv-t, ahonnan ömlik a szemét, és ezen nőnek fel.
    Én is játszottam mindig is, még ma is nagy ritkán, mégse lettem tömeggyilkos, se agy-rokkant.

    no brain, no problem

  • bambano

    titán

    válasz doncortio #114 üzenetére

    a társult jelentéstartalommal van probléma.
    ennek ellenére én sem értem, hogy ha egy kisebbség legfelsőbb képviseleti szerve az, ami, akkor miért nem lehet az abban szereplő nevet használni rájuk. vagy akkor nevezzük át orö-re.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Shady313

    aktív tag

    válasz doncortio #118 üzenetére

    +1 :)

    A cigány elnevezés viszont kevésbé sértő (nemzetiség) mint a nigger (fajta).

    Viszont minden embert/nemzetiséget megkülönböztetünk valamilyen módon.
    Pl. ha angolul beszélnek az emberek ill látni rajtuk a sznob viselkedést akkor azt mondjuk h "Né máá angol!"

    A cigányok a primitív bunkó viselkedéssel hívják fel magukra a figyelmet így rájuk cigányozunk. Viszont érdekes van ismerősöm aki a bőre színe szerint az lenne, de mégse tudnám rá azt mondani soha, hogy cigány. Mert nem úgy viselkedik.

    A "niggert" viszont rendszerint nem a viselkedés alapján ítélik meg. Ránéznek, csoki, ok né má nigger. Viszont amikor egymást niggerezik akkor a viselkedés miatt teszik. Finoman szólva visszaküldik egymást a veteményesbe :) Vagy éppen kifejtik h "egy fajtába tartoznak", sorstársak, testvérek.

    Amiket leírtál az viszont felháborító. Természetesen a jogok is őket védik, tehát pl raboltak minket már ki fényes nappal és ha itthon lettünk volna én meg véletlen megtalálom úgy ütni egy ütővel, hogy keze lába törik (nem ölöm meg, csak "lelassítom" :) ) akkor engem hurcolna meg a bíróság.

    Ááááá abba hagyom én is mert jobb ezekkel inkább nem foglalkozni, a lakást hat lakat alá zárni és az utcán átmenni a túloldalra ha jönnek. (A vonaton nem szabad elaludni!!! Erre is lenne történetem...)

    Azon az úton ahogy ők jutnak hozzá bármihez is, nekem inkább nem kéne. Ők lehet családostul alszanak el egy szobában és ezért nem félnek, de én félnék egyedül ill. a párommal itthon olyan életfelfogással.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz doncortio #124 üzenetére

    Egyébként tudod pont ez a baj a hűde nagy igazságos igazságszolgáltatással.
    Gyakran több joguk van a bűnelkövetőknek, mint a rendőröknek.
    Hidd el, ha egy sima bolti lopás majd menekülés után simán hátba lőhetnék az elkövetőt - mivel a rendőr mondjuk látta, hogy ő volt az elkövető - akkor biztosra veheted, hogy a cigány is 3x meggondolja majd, hogy raboljon-e vagy sem.
    A legnagyobb röhej, hogy csak akkor lehet rálőni egy elkövetőre, ha nála is hasonló erejű fegyver van (lőfegyver) és azt is csak akkor ha támadni akar vagy már meg is tette.

    Az illető szándékosan, büntetőjogi felelőssége tudatában megszegte a büntetőtörvényt - tehát nem polgári esetekről van szó - és ráadás képpen ellenállt a törvény őreinek - magyarul menekülni próbált -. Igen, az ilyet lőjék le a picsába. Ha túléli akkor majd legközelebb 10x is meggondolja, hogy érdemes-e drogot árulni, tévét lopni vagy autót feltörni.
    Ha meg nem éli túl akkor meg - meg amúgyis - a köztudatban szépen terjedni kezd, hogy tévé lopásért lelőtték és meghalt. Akkor azért ezen majd csak elgondolkozik a többi is.

    Egyébként nem csak a szigorú büntetés lenne visszatartó erő, hanem az is, ha nagyobb százalékban kapnák el az elkövetőket. Mondjuk közel 90-95%-ban. Mert akkor tudná mindenki aki bele akar kezdeni, hogy csupán 5% esélye van, hogy megússza.
    De mindez ilyen gyermeteg büntetések mellett értelmét veszti.
    Hiszen inkább megpróbálom megjátszani azt az 5%-os esélyt, hiszen max felfüggesztettet kapok, vagy csak pár évet.
    DE(!) ha tudja jól, hogy egy autólopásért is simán lelövik a picsába és mindössze amúgy is csak ~ 5-10%-a van megúszni, akkor szinte biztos, hogy az értelmesebbje meg se próbálja.
    Más kérdés, hogy az értelmesebbje inkább elmegy dolgozni, mintsem rabolni. Az ilyen cigány szerű primitív lények amúgyis csak az erőszakból értenek. Na jó, nem mind, de a többség biztosa.

Új hozzászólás Aktív témák