Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz Crus #47 üzenetére

    Bemelegítés? Nyújtás? A térdedre szedj valami porcerősítőt. Nekem a Porcerő Forte bevált, azt hiszem 3 hatóanyag van benne viszonylag nagy dózisban (glükozamin-szulfát, kondroitin-szulfát, MSM), míg a legtöbb másikban csak 2 van, többnyire kisebb adagban. Az ára is tűrhető a nagyobb, 90 db-os kiszerelés esetén. Azt hiszem két tabletta a napi adagja, én meg nagyrészt csak egyet vettem be, de úgy érzem, hogy segített valamennyit.

    Mindenképp keress fel egy ortopédorvost, mert valószínűleg szükséged lesz a segítségére. Lehet, hogy az egyik lábad hosszabb, vagy egyszerűen csak nagyon rossz cipőt használsz futáshoz (bár ez utóbbi eléggé valószínűtlen). Egyelőre szerintem kerüld az aszfaltot is, csak terepen/füvön vagy rekortánon fuss. Ha pesti vagy, akkor kipróbálhatnád a margitszigeti pudingot (a futókört) is, hátha ;). Azt is megpróbálhatnád, hogy még mielőtt elkezdene fájni a lábad, mondjuk 3-4 km körül, belesétálsz vagy 200 m-t, és utána is csak lassabb tempóban futsz. Ha így is előjön a probléma, akkor szerintem valami komolyabb gond lesz a háttérben :(.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • deicide

    veterán

    válasz Crus #60 üzenetére

    Na, én a bemelegítést nem szoktam erőltetni, 1 perc szökdelés/sarokemelés/kocogás és aztán jöhet a mehet. :)

    A sétával kapcsolatban. Nem szégyen a gyaloglás, sőt! Hülyén fog hangzani, de tavaly mindössze kb 400km-t futottam, idén a main kívül csak egy félmaratont. A többi (tavaly 2000+ km) az tempós gyaloglás/kocogás. De rettentően jó hatással van a futásra is. Ha meg terepen futsz, iktass be szintedzést heti 1x, akár többszáz méter emelkedővel, az is keményen fejleszti a lábaidat.

    Live fast - On high - Repentless - Let it ride

  • Kube

    senior tag

    válasz Crus #60 üzenetére

    Itt van néhány, de ez csak az első kép amit találtam. Ezeket a nyújtásokat például mindig megcsinálom. Bár én edzés előtt dinamikus nyújtásokat csinálok csak óvatosan, a statikusokat szigorúan edzés végén, de lehet útközben is csak vigyázz ki ne hűljön a tested, szóval max 1-2 percre állj meg ha a lábad már nagyon beállt. Ha fáj az nem gond, sőt... Ha nem megy akkor is próbálkozni kell különben semmi se lesz belőle. Azért arra is figyelj hogy a végén megcsinált statikus nyújtásnál a fájdalmat azért elviselhető szinten tartsd, ha erősebb szintre viszed a dolgot akár rosszat is csinálhatsz. Szóval okosan, fájjon az nem baj de elviselhető legyen, na és a nyújtás is tartson hosszan.

    (#63) deicide

    Sokan örülnének neki ebben biztos vagyok. Ez a maratonos cikk is felüdülés volt annyi szakmai után :D

    [ Szerkesztve ]

    No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

  • bteebi

    veterán

    válasz Crus #60 üzenetére

    Ami még az előző hsz-emből kimaradt: forró víz. Ha tudsz, akkor edzés (és persze az alapos nyújtás) után ülj be egy kád forró vízbe, csodákra képes az is ;). Fokozza a vérkeringést, ellazítja az izmokat, úgyhogy izomláz ellen kiváló. Ha tudsz, akkor időnként menj el gyógyfürdőkbe, az is jót szokott tenni. Orvosi beutalóval egész olcsón meg lehet úszni.

    Nyújtás: Itt egész jó leírás van. Ezek közül én a nyújtott ülést, a gátülést (én ezt spec. nem tudom megcsinálni :B), a combizom és a vádlinyújtást javasolnám. Én úgy szoktam nyújtani, hogy az egyik lábamon állok, a másikat meg vagy előre, vagy oldalra emelem úgy, hogy a két láb lehetőleg derékszöget zárjon be. Persze mindkét láb legyen kinyújtva. A támaszték lehet egy fotel, szék, radiátor, mosógép teteje :) - de igazából bármi, ami kellően erős és stabil, és megfelelő magasságú :).

    Vádlinyújtás:

    Combfeszítő:

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • Andris05

    tag

    válasz Crus #35 üzenetére

    Próbáld ki a chi-futást. Van hozzá oktató könyv, és dvd is. Talán elmúlnak a problémáid, akár nekem. Üdv.: András

  • nuke7

    veterán

    válasz Crus #96 üzenetére

    tehát egy éve nem vagy beteg... ebből nagy következtetést nem lehet levonni, sorry :N

    https://youtube.com/user/nuke7

  • Kube

    senior tag

    válasz Crus #90 üzenetére

    Örülök, hogy segített. A lényeg, ha ráérzel a nyújtás pontosan hol fejti ki a hatást akkor már értékeled hogy mennyire fontos.

    Dinamikus nyújtás, átmozgatás. Én mindig futok két kört egy kisebb parkban persze csak lazán, aztán fentről lefelé átmozgatom magam, fejkörzés, kéz a lapockára, törzskörzés, kaszálás függőlegesen vízszintesen utánanézve a kéznek, csuklókörzés. Utána jöhet a törzskörzés, előrehajolás nyújtott karral próbálod elérni a talajt utána vissza és megint próbálod elérni ütemesen (a statikus annyiban tér el hogy 8 másodpercig mondjuk folyamatosan próbálsz nyújtózkodni a talaj irányába, a dinamikus pedig mozgással jár), karkörzés is jöhet. Aztán térd, bokakörzés. Vádlinak is lehet óvatosan meg a combnak is adni egy keveset, guggolás óvatosan sarok a talajon marad. Vádli nyújtásnál fel is állhatsz valamire és váltott lábbal kicsit nyomod le a sarkad aztán a másikat ütemesen. Végén ezt majd hosszabban a statikusnál.

    Aztán lehet ugróiskolázni is, az is nagyon a kisebb dinamikus nyújtások után, kicsit felpörget, laza indián, térdemelés stb.

    Szóval ilyesmikre gondolok ez körülbelül 5-10 perc kinek mennyire kell átmozgatnia magát, ha hidegebb van akkor érdemes a bemelegítést melegítőben végezni nem véletlenül ez a neve, utána levetheted és mehet is a futás. Most télen fontos az öltözködés, az ízületek izmok között jó ha tartja valami a hőt. Én most egy béna gatyában futok ami azért hideg de felvettem alá egy jéger alsót ami némi hőt tart, így már jó dolog.

    Egyébként statikus nyújtásnál comb belső rész, felső rész, csípő (feneked körül a forgó, eléggé megterheli egy komolyabb emelkedő), vádli lenyújtása kötelező jelleggel történjen és jó alaposan. Igazából ami a lábaddal kapcsolatos, minden mehet :) Én még szoktam törölközőt a talpamhoz fogom a két kezemmel majd húzom magam felé a lábamat ami nyújtva van és kiteszem oldalra is, ez a külső részt nyújtja, ami elég keményen letapadt nekem tavaly.

    (#86) deicide

    Ezt a képet láttam még a futós topicba talán, még cipő kérdéssel írtam oda. Jó kis bringa, és talán mutattál korábbi állapotot is az alkatodat illetően, minden elismerésem.

    (#103) szimpláncsak

    Akciósan végre hozzájutottam egy Asics cipőhöz 20.000 Ft-ba került. Hát nagyon megérte, azóta felüdülés de tényleg, szinte helyettem fut. A régi teremcipőm ami olyan volt mint a beton, hiába vagyok 58 kiló semmit nem ért. Érdemes figyelni az akciókat, fontos hogy egy-két mérettel nagyobbat vegyél a nagy lábujjad kábé az orrész fedéséig érjen. Nem tudom más hogy csinálja de én másfél számmal vettem nagyobbat, mert azt tanácsolták páran akik komolyabb futók. Nekem bevált és tényleg szuper így futni.

    [ Szerkesztve ]

    No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

  • Kube

    senior tag

    válasz Crus #90 üzenetére

    Csípő résznél még nagyon jól jöhet a következő:

    Leülsz, talpad a talajra teszed, az egyik lábad bokáját ráteszed a másik térdedre. Ülésnél nem muszáj érinteni a talajt nekem úgy sokkal intenzívebb, szóval kéztámasz mehet és fenék a levegőben. Szóval ha felvetted ezt a pozíciót akkor egyszerűen próbálod a fejedet a térdedhez nyomni és érezni fogod a forgódnál a feszülést, nekem nagyon bejött.

    Ezen a képen az a1-es tipikusan ilyen csak én talajon szoktam.

    Érdemes ilyen képeket keresni, mert ezen látod hol kell érezned nyújtás közben a fájdalmat.

    [ Szerkesztve ]

    No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

  • deicide

    veterán

    válasz Crus #113 üzenetére

    Mostanában kicsit túlzásba vittem, de az a helyzet, hogy már nemigen fáradok el attól, amit csinálok, ezért növelem az intenzitást/időtartamot, hogy elfáradjak végre. :)

    Live fast - On high - Repentless - Let it ride

  • Andris05

    tag

    válasz Crus #130 üzenetére

    Remélem, hasznát fogod venni. Azért a fokozatosságra itt is figyelni kell, mert más izomcsoportokat mozgat meg a lábon! Az átállással kapcsolatban szívesen olvasnék tőled egy kisebb beszámolót... :)

Új hozzászólás Aktív témák