Új hozzászólás Aktív témák

  • Hunork

    veterán

    Üdv!

    Egy érdekes "problémába" ütköztem. Röviden annyi, hogy DIGI 1000-es netem van, ma frissítettem ethernet drivert, állítottam router beállításokat, emiatt csináltam speedtestet, hogy minden rendben van-e, de kettő nagyon különböző eredményt kaptam a két tesztből.

    Az egyik tesztet a Ookla-s Speedtest asztali alkalmazással csináltam(weboldalról leszedve, nem MS Store-os), a másikat pedig a speedtest-cli paranccsal Powershell-en keresztül. Ahogy a képen is láthatjátok, az alkalmazás az elvárt 880Mbps körüli letöltési sebességet adta(1Gigabites Digi előfizetés, Bp. III. kerület), viszont a Powershell-es(szintén az Ookla-s egyébként) viszont csak 243Mbps-et ad a letöltésre, de a feltöltés is alacsonyabb.

    Melyik mutatja szerintetek a valós sebességet? Van-e valamilyen beállítás, ami segíthet ezen a helyzeten? Elindítottam egy letöltést, hogy megnézzem mennyivel jön lefele, de eléggé ingadozott, így elég tanácstalan vagyok :/

    Windows 10 Pro-t használok, ethernet beállításokban elvileg minden rendben.

    "Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

Új hozzászólás Aktív témák