Új hozzászólás Aktív témák

  • krealon

    veterán

    válasz Cyberslider #34756 üzenetére

    "Ha jol latom a routerben nincs wifi tehat esetemben kell 3db ap."

    Jol latod.
    A Unifi AP-kbol arulnak 3-as csomagot is, a darabonkenti arnal kicsit olcsobban.

    "A poe végett a router se mindegy melyik"

    Nem feltetlenul muszaj PoE-s router. PoE feladoval, "sima" router is megteszi (csak tobb lesz a kabel :) ).

    "tehát kell min 4 port mert van egy kamerarendszer is és akkor nem kell swich."

    Tartalek nelkuli rendszert kesziteni, nem ajanlatos, mert a legkisebb bovitesi igeny eseten is hirtelen megugranak a koltsegek (mert le kell cserelni eszkozoket). Okolszabaly: a pillanatnyi igenyelt portszam duplajat erdemes betervezni.
    Ha egyszer jol meg van csinalva a kabelezes (kabelcsatorna, patch-panel, es le is van merve a kesz rendszer), akkor ahhoz akar evtizedekeig sem kell nyulni.
    Az AP-k is hosszu eletuek ebben a kategoriaban, leginkabb az elalavulasuk okan szokas oket cserelni.
    Ha minosegi Power Over Ethernet (PoE) switch-et szerzel be, akkor optimalis korulmenyek kozott (20 -25 fok) szinten evtizedekig mukodokepes lehet.

    Az otthoni (SoHo) termekenel az atlagos elettartam kb 5 ev.

    "Árban vannak külonbsegek a lite sztem kiesik de edgerouter x vagy poe?"

    Csak a marka-egyseg miatt linkeltem, ha te mas tipusu routert preferalsz, nem kotelezo Ubiquiti-t hasznalni.

    "A cloud key pontosan mi, szükséges?"

    A Cloud-key vezerli az Access Piont-okat,
    - hogy egysegesen es egyszerre lehessen az osszeset konfiguralni,
    - hogy a kliensek kieses nelkul tudjanak valtani a "legkozelebbi" AP-ra, ha mozognak,
    - egyedi hozzaferesi jogok es a hitelesites is megoldott legyen (esetleg a szamalazas is (forgalom alapjan)).

    Ha van egy PC alapu szervered az AP-k halozatan, akkor a Cloud-key kivalthato az Ubiquiti ingyenes szoftverevel, ami a szerveren kell hogy fusson.

Új hozzászólás Aktív témák