Új hozzászólás Aktív témák

  • Soja

    aktív tag

    Sziasztok, remélem tudtok segíteni nekem.

    Van egy kisirodai hálózat, szolgáltatótól kapott router, 2db pc, 1db NAS, jogtiszta szoftverekkel, win7-tel.

    Az lenne a cél, hogy a NAS-ra másolt adatokat mind a két gépről el lehessen érni. Ez eddig tiszta, de a nagy meglepetés az volt, hogy ha az egyik gépről másolunk adatokat a NAS-ra, akkor az a másik gépen csak jópár perc után látszódik. Hiába frissítünk, nem történik semmi, meg kell várni ezt a pár percet.
    Ugyanez a helyzet két PC között is, megosztott mappával.
    És hogy biztos legyen a dolog, kipróbáltam otthoni hálózaton a NAS-t, ott pedig tökéletesen működött. Ahogy töltöttem fel a fájlokat, a másik gépen azonnal jelentek is meg, tehát biztos, hogy a gond vagy a gépekkel, esetleg a szolgáltatói routerrel?? lehet. De mégis mi?

    A PC-ken korábban volt Panda internet security minden okos beállítással, mára ez törölve lett, jelenleg win+microsoft essential van fent, és mind a kettőnél produkálta a hibát.
    Kicsi fájlokról van szó, dokumentumokról, ezért is érthetetlen ez a nagy késlekedés, én ráadásul vegyes közepes és nagy fájlokkal próbálkoztam, és úgy sem volt gond.

    Valami ötlet esetleg?

Új hozzászólás Aktív témák