Új hozzászólás Aktív témák

  • Kube

    senior tag

    Üdvözlöm.

    Pár hónappal ezelőtt vásároltam egy TP-LINK TL-WR541G típusú routert, ami hibátlanul is működik leszámítva egy két problémát.Ez a gond online játékok közben jelentkezik, ilyenkor percenként kisebb "lagg" tapasztalható független attól hogy éppen melyikkel játszom. PL: Counter-Strike Source. Természetesen több szerveren is próbáltam, eközben egyedül én csatlakoztam az eszközhöz UTP kábelen. Megnéztem a játékok konfigurációs állományait is és ellenőriztem a rate és a packets-re vonatkozó beállításokat, fps-t is csökkentettem hogy ne terhelje a kapcsolatot.

    Elkezdtem kutakodni mi lehet a probléma. Elsőként kiiktattam a routert és direktbe kötöttem a modemet a géppel. A probléma megoldódott. Így hát kizárásos alapon a routert tettem meg felelőssé. Érdekes módon amikor folyamatos kapcsolat szükségeltetik akkor valamiért ez nem megy zökkenőmentesen. Ilyen például ha Total Commander-rel FTP tárhelyre töltök fel, nem elég hogy ingadozik a sebesség, de fél perc után megszakad a kapcsolat. Letöltésnél is sebességingadozás mutatkozik bár ez még kibírható. Szóval valami folytán a folyamatos kapcsolatot igénylő alkalmazások terén nem bírja fenntartani az adott feltételeket véleményem szerint. Router nélkül nincs semmi gond...

    A következő folyamatokat hajtottam végre egyenként hátha megjavul a dolog:

    Modem: D-LINK DSL-360R [igen sajnos az alap T-home csomaghoz adták, forró stb, de azért megy]
    Router: TP-LINK TL-WR541G
    Hálózat: holtponton vagyok a két hálózat között így szinte mindennaposan főleg 6 óra után szakadozik a kapcsolatom, sajnos gyenge a hálózat ami mellesleg 5Mbit/s -et biztosít nekem... Érdekes hogy anno 4Mbit/s -re korlátozták akkor legalább stabil volt aztán később kiengedték 5-ig...

    -Kicseréltem az UTP kábeleket.
    -A router admin felületében módosítottam néhány beállítást.
    -Firmware frissítés.
    -Router reset, majd csak az alapvető beállításokat eszközöltem, ezzel kizárva a helyteleneket [PPPoE, DMZ /port a játékok felé/]

    Gondoltam lehet hogy nem is a router a baj így a modemet is megkonfiguráltam egy kicsit, néhány stabilitást segítő beállítást kikapcsoltam hogy szabadon menjenek a csomagok, természetesen ennél a modemnél nem beszélhetünk admin felületről így kénytelen voltam konzolon elérni a modemet. [valakinek bejött.]

    Sajnos ezután sem oldódott meg a probléma, így már nem tudtam mihez kezdjek, fogtam és küldtem egy e-mailt a TP-LINK-nek amire készséggel érkezett is válasz, de úgy látszik nem értettük meg egymást.

    The problem maybe you have nat type3.
    So in the router,you can do DMZ for your computer.
    In the modem,you can do DMZ for the WAN ip of the router. >> itt le is ragadtam

    Én már mindent kipróbáltam amit csak tudtam, de egyszerűen router mögül nem sikerül a folyamatos kapcsolatot stabillá varázsolnom. Hogy most a routernek van-e baja nem tudom de valószínű.

    Valakinél esetleg tipp?

    [ Szerkesztve ]

    No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

Új hozzászólás Aktív témák