Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chab7

    addikt

    válasz Penge_4 #18598 üzenetére

    A szövegkijelölés nagyon hiányozna, mint ahogy a temp mentés áthelyezése, vagy a szamárfülek, vagy a csoportosítható fülek, vagy a gyorshívó hátterezhetősége, és ikonjainak rugalmas testreszabhatósága...
    és még folytathatnám a sort egy csomó (általam) csak az operában látott funkciókkal. Remélhetőleg ezek nem fognak megszűnni, végülis ezektől opera az opera.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #18598 üzenetére

    "Újabban például megtudtam, hogy a non-modal dialogs is Presto sajátosság. Lásd, legutolsó bekezdés."
    idézem az utolsó bekezdést:
    "Koch said Opera’s decision is therefore “our own fault”, and he too wondered how this would impact on Mozilla, legacy Opera support, Presto-specific benefits (such as JavaScript not blocking the UI thread), and Opera’s political power in the web standards community."
    Kiemeltem a Presto-specifikus dolgot, hol látsz itt non-modal dialogs-ról szóló részt? :F
    Itt csak arról beszél, hogy egy hosszú ideig futó JavaScript-kód nem blokkolja a felhasználói felületet... ami egyébként elég nagy előny. De non-modal dialogs-ról nem is láttam említést a cikkben. (Pedig a kedvedért tényleg elolvastam az egészet. :P)

    Szövegkijelölés: na ez például engem Chrome-ban kifejezetten idegesít, hogy a duplaklikk egy szót+az azt követő szóközt is kijelöli... minek a plusz szóköz?!

    "Anonymous függvény alatt a function()-t értem, ami arra szolgál, hogy a weboldal ne lássa milyen kiegészítőket/userJS-eket használsz, illetve mivel manipulálod/manipulálod-e kliensoldalon az oldalt, csak ha lekérdezi a global scope-ot."
    Ennek mégis mi köze a böngészőmotorhoz? :F Ez JavaScript-specifikus dolog, abszolúte semmi köze az Operához.
    Ha bővebben is érdekel:
    How Good C# Habits can Encourage Bad JavaScript Habits - Part 1
    http://enterprisejquery.com/2010/10/how-good-c-habits-can-encourage-bad-javascript-habits-part-1/

    itt keress rá az anonymous functionről szóló részre. Érdemes elolvasni, nagyon hasznos írás.
    (továbbiak: [link])

    "Például megnyitok egy .txt-t, egy .js-t, egy .css-t, egy .srt-t vagy képformátumokat."
    Ennek szerintem semmi köze nincs a renderelő motorhoz.

    ""Ez nem csak Chrome-implementáció?"
    Ez ősi Opera feature, nem is tudtam, hogy Chrome-ban ilyen van. De szerintem nincs is, mivel még temporary_downloads sincs benne."

    Mostanában tapasztaltam, amikor mondjuk nagyobb fájlokat akartam lementeni, és azt tapasztaltam, hogy a Chrome-nál elindul a letöltési sáv, még mielőtt megmondanád, pontosan hova is szeretnéd letölteni... [link] - gondolom ennyi, hogy elkezdi a %userprofile%\Local Settings\Application Data\…\Cache könyvtárba menteni.

    "Az automatikus letöltést (amire te gondolsz) Operában is be lehet állítani, csak ott mime type specifikusan is. Sőt, MIME type specifikusan beállíthatsz még egy csomó mindent."
    Én most ilyesmi összehasonlításról nem beszéltem, úgyhogy szerintem félreértetted, hogy én mire gondoltam. :) Mondjuk most hirtelen nem tudom, melyik részét, gondolom amiről az előbb írtam.

    "De jó lenne ha leírnád, hogy te is csak tippelgetsz, vagy tudod is, hogy minek van köze a motorhoz és minek nem."
    Honnan tudjam, pontosan az Opera milyen fícsöröket "drótozott be" a Presto-ba? Van egy-két dolog, ami tök logikus, hogy nem a renderelő (!!!) motorhoz KELLENE ELVILEG, hogy kötve legyen - eleve ha értelmezed a szó jelentését, hogy mire vonatkozik a RENDERELÉS szó, akkor nem kellene, hogy például a letöltéskezelés módja a motorváltástól megváltozzon a böngészőben... :U Ettől még ha valami nagyon degenerált megoldást alkalmaztak, akkor még akár simán összefüggésben is lehetne... erről beszéltem, hogy normál esetben egy csomó ehhez hasonló dolog úgy kellene, hogy megtervezve legyen, hogy egymástól független komponensekből álljon össze a böngésző, például a letöltéskezelés ugyan ne függjön már bármilyen módon is a konkrét renderelő motortól... legfeljebb annyiban, hogy tudja hívogatni a dolgait valami API-n keresztül. Tehát nyilvánvaló, hogy a legtöbb dolog belső működésével nem lehetek tisztában, ahogy feltételezem, dqdb kolléga sem böngészgette a Presto kódját...

    "Ezzel szemben a Presto-t (mivel zárt) senki nem tudhatja, hogy mennyire van összedrótozva a böngészővel."
    Na, hát ez jó, ezek szerint az ezutáni mondókádban lényegében ugyanazt írtad le, mint én az előző bekezdésemben. Akkor mi a kérdésed? :)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák