Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Speed® #8568 üzenetére

    Jó, de az ár/érték arány az konkrét ár mellett jelent valamit. :) Ilyet én nem láttam.

    Nem haragszom az NV-re, amiért nincs a HD 7850-nek ellenfele. Biztos nem azért nincs, mert nem akarják kiadni, hanem azért, mert nincs kész. Most dobálhatjuk rájuk a sárt, de ettől nem lesz hamarabb termék. Mormogtam magamban, de elfogadtam. Legalább a döntés egyszerű volt. :)

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Speed® #8568 üzenetére

    A DX szabványban a fícsőrök nem gyártóspecifikusak. Ha a hardver képes rá, akkor az AMD és az NVIDIA csinálhat közös kiterjesztést a bindless textúrázásra. Igazból szerintem ez lenne a jó. A Kepler 1048576 textúrázó utasítást támogat, míg a GCN végtelen mennyiségűt. Na most az utóbbit úgy sem lehet kihasználni (nyilván nem jó, ha végtelen ideig fut a kód ;] ), így elég lenne ezt limitálni az NV által támogatott mennyiségre. Ez így is több mint a 128 ... na meg kétségbe vonom, hogy ezt ténylegesen kihasználják majd. Max 300-400 utasításig mennek el a fejlesztők. Szóval nem kell ide a végtelen mennyiségű. A bindless textúrázás egy eszköz lehet sok eljárás felgyorsítására is, és ha ezt közösen támogatják, akkor az leegyszerűsíti az alkalmazását.
    A PRT részt nem tudja támogatni a Kepler. Ahhoz modernebb hardver kell, szóval abból még nem lehet közös kiterjesztés. Ellenben az NV is fejleszti majd a hardvert, és készítheti úgy a következőt, hogy támogassa az AMD kiterjesztését.

    55k-ért használtan nem éri meg. Picit drágább a Radeon 6970 és a GTX 570. Teljesítményben mindkettő jobb, és jóval kevesebbet fogyasztanak.
    Olyan 45k a GTX 480 reális ára. Efölött csak akkor vennék, ha valami überverzió. Mondjuk a TF2-ért mehet a 48-50k.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák