Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    Beléptem én is a klubba egy Gigabyte N460OC-768I kártyával, egy 8800GT-t váltott. Ha az eszemre hallgatok, akkor nem lett volna szabad lecserélni (lejárt a gar és már amúgy sincs értéke, de még jól használható, bár ez relatív... de még el voltam vele) de úgy éreztem, hogy nekem kell egy ilyen kártya :DDD egyszer élünk. A hűtése miatt esett a választásom erre a típusra.

    Ami viszont furcsa, hogy mióta ez a kártya van a gépben, megjelent még 4db High Definition Audio device a hangkártyák között, szóval összesen 5 van. Ezekre mi szükség van? Egy HDMI kimenete van a kártyának, ez így normális??

    Bruhe

  • Bile Demon

    őstag

    Az Aliens vs. Predator 2-vel próbáltam játszani, de ahogy befejezi a betöltést egyből visszadob a desktophoz, próbáltam DX11 beállítást engedélyezni (alapból le volt tiltva, a 8800GT-nél nem is volt ilyen beállítás, de azzal sose volt ilyen gondom) és normállal is, legutóbbi esetben azt is kiíra, hogy eléggi leterhelt a rendszer és nincs elég erőforrás és akarom e letiltani az aero felületet...
    Első körben procit alapra állítottam (nem mintha stabilitási gondok lennének vele, több mint két éve gond nélkül megy) és újra feltettem a legfrissebb nem beta nvidia drivert.
    Más játékkal most nem tudtam nézni, de a teszt programok végig mennek és nem szemetelnek / fagynak.OCCT GPU és memtesztje OK, Heaven benchmark is végigmegy meg a Furmark is.
    Mi lehet a gond? A kártya defektes ami csak az AvP nél jött ki eddig? Vagy nem bírja a gyári OC-t? Mivel tudnám ideiglenesen visszaállítani alap órajelre?

    Bruhe

  • Bile Demon

    őstag

    válasz katt777 #4261 üzenetére

    Köszi az ötletet, feltettem az update 1 & 2-t és az update 3-at is, segített. Nem gondoltam, hogy ez a gond, mivel a 8800GT-vel elötte ment gond nélkül és a DX11 opciót is kikapcsoltam a hibakereséshez. A lényeg, hogy minden jó és főképpen, hogy nem kell 3 napon belül gariztatni a kártyát :DDD
    Azt hiszem megérte a váltás a látottak alapján, igencsak észrevehető a változás.

    Ma méregettem a fogyasztást, UPS-eket tesztelek, de ha már itt a wattmérő, akkor megnéztem a konfigot is. 115W-ról 88W-ra csökkent pusztán a kártya cseréjével az idle fogyi. Viszont ha csúcsra van járatva a GTX460, akkor 10W-al fogyaszt többet, mint a 8800GT.

    Bruhe

  • Bile Demon

    őstag

    válasz RexpecT #5268 üzenetére

    A táp elbírja, az nem kérdés. Amire viszont vigyázz, hogy a 2db Y elosztó ahol csatlakozik a táp egy egy füzérén a molex csatira az rendesen érintkezzen (kicsit összebb is nyomhatod a sárga és fekete vezetékek hüvelyét, ha túl laza lenne a csatlakozás). Ha ott kontakt hiba van akkor melegedhet és megéghet az érintkező. Ugye a VGA kártya 160W-ot kér ami 12V-on 13-14A, az áganként 7-7A ami egy- egy vezetéken és érintkezőn fog átmenni.

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

  • Bile Demon

    őstag

    válasz RexpecT #5274 üzenetére

    Ha egy madzagon van az nem túl szerencsés, kérdés milyen a keresztmetszete, elbír e 14A-t? Ha a szokásos 18AWG a vezeték, akkor elvileg max 16A-el terhelhető (függ a szigetelő anyagától is), eléggé határeset biztos fog langyosodni is, szóval, ellenőrizni kell a huzal keresztmetszetét (rá van írva), aztán a fesz emeléses overclockot is jobb elfelejteni, de alapon elvileg mehet.

    Bruhe

  • Bile Demon

    őstag

    válasz Silenzio #5280 üzenetére

    A vezetékre a táp és a molex csati között rá van nyomtatva apró betűvel.

    A tápokban az IDE HDD molex csati füzérek egy pontból jönnek, azok nincsenek külön ágon, szóval max annyi a különbség, hogy hány madzagra és csatlakozópontra oszlik a terhelés.Ha több felé akkor kevésbé fog melegedni a vezeték, és kevesebb lesz a fesz esés rajta. A fesz esés önmagában nem gond, a VRM úgyis elintézi (az állít elő stabil 1.075V-t a GPU-nak), de ha nagy az ellenállása az egy szál vezetéknek akkor a végén a feszültség a terhelés ütemében ingadozni fog, és elképzelhető, hogy a VRM kimenetén is valami ebből meglátszik. Normál használatkor ez nem lehet gond, de akkor ha az utolsó MHz-eket próbálják kihajtani egy GPU-ból akkor már lehet különbség, hogy 2db 6 pines táp jön a tápból, vagy hogy Y elosztókon át megy a nafta a molexekből.

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

  • Bile Demon

    őstag

    Én is bejelentkezek a 768MB Gigabyte OC-s kártya overclock potenciáljával :)
    Először:
    850/1800 alapfesz próbáltam és csaka GPU órajelet emeltem.
    megy nincs észrevehető képi hiba (Furmarkban és Metro 2033), de 3 percen belül kidob a desktopra.
    Következő lépcső a 810 volt, na itt 5 perc után fekete képernyő, ventik felpörögnek és csak a resetgomb segít, majd induláskor közli a windows 7 , hog kék képernyős leállás volt.
    Következő lépcső 785MHz, dettó ugyanez, kb 5-10 perc Furmark után fekete képernyő, venti felpörög és kifagy.
    Viszont a memóriát 2300-on bírta alap GPU órajellel párosítva, OCCT10 pass és furmark 45 perc és metro2033 kb 2 óra, amíg toltam, nem szemetelt.
    Furmark alatt a hőmérséklet 86 fokig szokott felkúszni. (Zárt ház 8+12cm ventivel)

    Nem tudom meddig stabil, de ellenőriztem alap 715MHz-n és ott nem következik be ez a fekete képernyős VGA fagyás dolog, szóval nekem egy ilyen "antituning" példányom van. Azért szeretem. Volt olyan Ati9800 Prom amiben nem volt 10MHz tartalék sem, mert szemetelt, de alapon hibátlanul ment :) vonzom az ilyen kártyákat.

    Szebben is kimutathatná, hogy nem bírja az órajelet, nem tetszik nekem ez a hirtelen fekete képernyő és fagyás dolog! A régebbi kártyáim ált. elkezdtek szemetelni de nem fagytak merevre. És az a fura, hogy a 785-t se bírja stabilan, de 850-en is megy pár percig aztán nem kifagy hanem kilép a progi!
    Amúgy nekem így is tetszik ez a kártya mert tök jó, csak kíváncsiságból próbáltam a lehetőségeit :)

    Bruhe

  • Bile Demon

    őstag

    válasz lsc #5291 üzenetére

    11A az a procinak és a 2db hdd-nek megy, oda elég is. Proci alapfeszen muzsikál Furmark alatt nincs is csúcsrajáratva, amúgy azt is bírja ha OCCT-ben GPU + CPU terhelés is fut, akkor 330W megy be a hálózatból. A 15A ág pedig a VGA-nak megy. Amúgy teljesen jogos a felvetésed, először én is erre gondoltam, aztán méregettem és a fesz nem esik le 12V alá a táp nem kapcsol le, táp nem melegszik stb. Szerintem bírja. Határeset, de játék film stb alatt úgysincs ennyire csúcsrajáratva mint az OCCT teszttel.

    Most annyit tettem, hogy levettem a gép oldalát. Nyomattam egy 10 perces Furmarkot és 86 helyett 64 fokon állt meg a hőmérséklet. 820-on eddig nem jött elő az elfeketedéses jelenség! Biztos vagyok benne hogy túlmelegedés van a dologban, nem a GPU hanem inkább a VRM eléggé forró volt azon a részen a nyák hátulja amikor levettem a gép oldalát, a heatpipe is olyan meleg hogy résült az ujjamra.
    Szóval bizony nem a kártya overclock potenciálja gyenge, hanem ez user error volt! :DDD

    Bruhe

  • Bile Demon

    őstag

    válasz Mrdevil #5295 üzenetére

    Nekem most már megy a 850/2200 fagyás nélkül, ehhez csak a doboz oldalát kellett levennem. Igaz csak 10 percet nyúztam a Furmarkkal, de hibátlan, mondom eddig sose bírta tovább pár percnél és sose láttam 86 foknál többet (mert kb ott szokott elszállni amikor a gpu 86 fokos akkor lehetett a VRM 105 vagy ahol a hővédelme van és megvédte magát a továbbiaktól), jött a fagyi és kép elfeketedése, ventik felpörgetése (a kártyán). Nem mondom hogy stabil, nincs kitesztelve, de nem is fogom, pusztán az a jelenség zavart amit tapasztaltam, rendellenes, hogy minimális overclocknál így szétfagyasztotta a gépet.
    Szóval nekem túlmelegedés volt a zárt dobozban és a lecsavart ventik mellett :)) . Nem is kínzom ebben a vacak szellőzésű dobozban. Csak meg akartam nézni mit tud, jó nekem alapon is.

    Neked a kilépdelős dolog az velószínű tényleg amiatt van, hogy a GPU nem bírja és hibázik, vagy a memória, nemhiszem, hogy az 500-as Zalman tápi kevés lenne a konfigodhoz!

    Bruhe

  • Bile Demon

    őstag

    válasz Fr@nkieWilde #18416 üzenetére

    Én is fogyasztást akartam csökkenteni (januártól ugrás szerűen) új év, új megközelítés. Mosógép A+++, SMART UPS kuka, felesleges switch router adsl modem access point stb mind kuka, 1 HGV mind helyett + átkábelezés. 1 perces készenléti monitor lekapcsolás stb. 80+ GOLD tápegység. Nonstop letöltős gép kuka (mióta van 30megás net, már a fő gép is "bármit leszed és visszatölt" az alatt a pár óra alatt amíg be van kapcsolva reggel és este). Azóta 5 ezerel kisebb a villanyszámla/hó! :)

    A folyamat része volt: vettem egy HD7770-et a GTX460 után, az alábbiakat tapasztaltam:
    -2D-ben időnként beszaggat, pl böngészőben scroloozáskor amikor egy kép jön be a képbe, filmnézéskor is időnként megakad, amikor órajelet kapcsolagat vált, akkor jött mindig az akadás.
    -játékok közben, valamikor full folyamatos, valamikor megakad egy pillanatra, pár mp-enként egy kicsit, átlagban jó a sebessége, de messze nem olyan kiegyensúlyozott az fps mint a GeForcnál volt.
    -amikor a Win7 üdvözlőképernyő után, megjelenik a desktop, az az áttűnés is "darabos"
    -a zerocore technológia nem használható értelmes módon, csak akkor lépett működésbe ha minden ablakot bezártam, ha már egy böngésző ablak a képernyőn maradt és abban van egy db ugrálós mosolygós smiley, vagy akármi, pl az értesítési területen animált ikon, akkor egyből kilép a zerocore állapotból a kártya. alapvetően nem úgy hagyja ott agépet az ember, hogy mindent bezár, ennyi erővel is is lehetne kapcsolni.
    -készenléti állapotba küldve a PC-t, valamikor magátol random feléled, valamikor nem éled fel csak a felpörögnek a ventilátorok, és lefagy az egész, a BIOS óra ilyenkor 2040-re állt át. itt nyilván a régi P45-lappal nem volt kompatibilis... (a PCIE link power management letiltása orvosolta a problémát)
    -készenléti állapotban a kártya alkalmanként egy fekete képet tett ki, közben a kiejlzőt NEM kapcsolta le, a monitor és a háttérvilágítása nem kapcsolódott le.

    Kishűtős sapphire kártya volt, és rövid időn belül kipróbáltam egy 7850-est helyette, mert nekem ez nem jött be így.
    A 7850-el, az alábbi problémák voltak:
    -fogyasztás, HD film lejátszáskor 40-50W (gyakorlatban kimérve), 52 fokos GPU hőmérséklet és hangos ventilátorzaj. Érezhetően rosszabb volt a fogyastás filmnézéskor, mint a GTX460-al.
    -fogyasztás, 2db kijelző egyidejű használatakor, pl monitor + TV, a kártya sokat fogyaszt (kb. 40W)

    Egy GTX660-al az összes fenti problémám megszűnt. Jól megy, jól fogyaszt. Igaz ez nem az az árkategória, mint a 7770, de egy GTX460 után én minimum a GTX650-et ajánlanám, ha nem akarsz sokkal gyorsabb kártyát, de fogyasztást akarsz csökkenteni.

    A rossz tapasztalatokat csak azért írtam le, mert volt olyan pont, amikor kissé bántam, hogy megváltam a GTX-460-tól, nekem végig elég volt a gyorsasága és csak fogyasztást akartam csökkenteni. Csak későn láttam be, hogy nem a MAX TDP-t kell nézni, hanem, hogy GYAKORLATBAN mire használom a kártyát. Hétközben 2 kijelző és főleg film nézés netezés. Hétvégén pár óra játék. tehát a hardveres video gyorsítás és a 2 kijelző melletti fogyasztást kell minimalizálni.

    Power Consumption

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

  • Bile Demon

    őstag

    válasz V.Dave #18419 üzenetére

    A jó hatásfokú tápok saját alap teljesítményfelvétele kb. 7-10W körül indul a többi a konfigod alap fogyasztása. Az, hogy mennyit tudsz javítani a jelenlegi fogyasztáson, attól függ, hogy mennyire "rossz" a mostani tápod alacsony terhelési hatásfoka.

    Kérdésedre: szerintem valamivel lejjebb lehetne hozni, de nem szabad 2-3W-nál nagyobb különbségre számítani ilyen kis terhelés mellett. (35-40W-nál, ha sikerül 5-10%-ot hozni a hatásfokon az csak 3W környéke.) Emiatt nem érdemes platinumos tápot venni, a húzós árát alkalmanként bekapcsolva hagyott PC-vel soha nem fogja megspórolni a villanyszámlán.

    Tudom ajánlani ezt az oldalt, itt vannak táp tesztek, és alacsony terhelés melletti hatásfokot is szoktak mérni: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

Új hozzászólás Aktív témák