Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Marci112233

    őstag

    Üdvözletem!

    Adott az asztali gépem.(Aláírásban is le van írva.)Tegnap reggel a megszokott indítás helyett mikor töltené befelé a Windowst, akkor el is indult mert kirakta a kék Windows jelet és alatta el is kezdett forogni a kis pöttyökből álló kör.Na de csak egy pillanatig mert egyszer csak megállt.Onnan reset nem játszott csak vagy áramtalanítás vagy főkapcsoló nyomásával kikapcs. Először gondoltam semmi vész újraindítom.A hiba megint ugyan az.Következő lépésem az volt hogy be a BIOS-ba hogy minden oké-e.Ott minden rendben volt. Látta a HDD-ket SSD-t optikai meghajtókat, memóriákat is.Itt kezdtem idegbajt kapni, hogy mégis mi a fene a gond.Kilépve BIOS-ból és újra indítva a gépet kirakta az öndiagnosztikát magától. Na mondom kijavíttatom önmagával ha valami kínja van(Win7-nél többször is segített.), de az nem csinált vele semmit. No para visszaállítom a rendszert egy korábbi időpontra.Na de nem volt létrehozva ilyen pont így az sem ment.Innen kilépve, és újraindítva a gépet bejött a rendszer ahogy kell.Mondanom sem kell mivel bejött rögtön csináltam egy visszaállítási pontot.Ezután egész nap ment a gép és semmi kínja nem volt, este pedig simán ahogy kell kikapcsoltam.
    Ma reggel kapcsolnám be megint és ugyanúgy betöltés közben lefagy. Viszonylag gyorsan megoldódott mert most mivel már volt visszaállítási pontom, arra visszatéve elindult.

    Mi lehet itt a hiba? Hardveres vagy szoftveres? Én az oprendszerre tippelek mert pont tegnap előtt reggelre tolt fel magának egy összegző frissítést.

    Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

  • Marci112233

    őstag

    válasz Marci112233 #33670 üzenetére

    Megoldódott.

    Kivettem a 2,4 slotból a memóriákat és átraktam 1,3-ba. Most már megy a gép.
    Nem értem mitől lett ez egyik napról a másikra, de legalább ha megint ilyet csinál tudom hol keressem a hibát.

    Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

  • Marci112233

    őstag

    válasz Graphics #33673 üzenetére

    Abszolút nem látok szemmel azon a részen port, de attól még lehet hogy az volt a ludas.Mindenesetre most már jó, és az a lényeg.

    (#33674) Petya XT
    Hát szerintem jó az a slot is csak lehetséges hogy szabad szemmel vizslatva nem poros, de mégis van benne.
    Végül is tavasszal úgy is tervezek bele még 2x4 GB memóriát, de előtte alaposan ki fogom takarítani a gépet.
    A gépem fele új szinte csak.Alaplap, processzor és memória ami 2016 hatodik hónapjában lett véve na meg a VGA most novemberben. A többi 1-2, de van ami már 3 éves.(HDD, illetve az SSD is már kb 2 éves.)
    Na meg a laposomon is Win 10 van és azon is fenn van az a frissítés amire gyanakodtam ,de az tökéletesen megy.Amikor azt megnéztem hogy azon fent van-e a kérdéses frissítés és láttam, hogy igen, akkor kaptam ki a gépből a memóriát és tettem át.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

  • Marci112233

    őstag

    válasz Petya XT #33676 üzenetére

    Abban biztos lehetsz hogy mielőtt rendelek memóriát visszateszem és tesztelem a foglalatokat.

    Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

  • Marci112233

    őstag

    válasz JosieMaran #33678 üzenetére

    Szerintem az a legjobb hely ahonnan driver szerezhető be az Nvidia kártyákhoz, mivel az a hivatalos.Én is onnan töltöm le időközönként úgy hogy magam kiválasztom a kártyám típusát és beállítva a megfelelő oprendszert kerestetem és szedem le valamelyik drivert.

    Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

  • Marci112233

    őstag

    Üdvözletem!

    Laptopról írok mert az aláírásomban lévő gép szivat, pedig nem nevezném még most sem átlagosnak amit tud.
    Röviden:
    Nem indul el. Nem jön az alaplapi hangszóróból az egy rövid sípolás ami azt jelezné hogy rendben van minden. Így még a BIOS-ig sem jutok el.
    Ez nem először fordul elő, mert már korábban is előfordult, de egy-két újraindítás után elndult eddig. De volt hogy szó szerint hiába M.2-es NVMe SSD-n van a rendszer, kellett neki több mint 5 perc mire bejött a Windows 10, mert egyszerűen láttam a kis körbe körbe forgó kis pontokat amik a Win indulásnál vannak, de egy SSD-nél ezt ha látni is kéne akkor is csak egy pillanatra, nem percekre. Ma késő délután meg kaptam egy kék képernyőt is, de olyan gyorsan eltűnt hogy nem tudtam semmit leolvasni róla. Azóta viszont hiába nyomom a bekapcsológombot. ha megnyomom akkor világít a kapcsoló ledje, de a gépben minden ventilátor is elindul, szó szerint minden, mert a rendszerhűtök, VGA és CPU hűtő ventilátora is, de nincs rövid sípolás ami az indulást jelezné.
    Tegnap az Azonnali kérdések órájába kérdeztem ez ügyben, de ugye akkor még elindult a gép és azért oda írtam. Ott azt a választ kaptam, hogy valószínű alaplap hiba lesz, de próbáljak meg egy BIOS frissítést ha van hozzá. Ez meg is történt még tegnap, és akkor is még játszottam utána a gépen, de nem segített a nem akarok indulási hibát megszüntetni. Ma nem sokat használtam a gépet, de a kék képernyő játék közben jött elő.

    Tényleg alaplap lesz a bűnös? Mert szerintem annyira nem egy fapados alaplap, és húzva sosem volt benne semmi sem.

    Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

Új hozzászólás Aktív témák