Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz tjb007 #6717 üzenetére

    a hálózatalapú és az a-gps mára - sajnos - sok szempontból összefolyt, pedig annak idején úgy indult külön, hogy a hálózati alap az wap/net adatforgalom nélkül működött - cellásan -, és nem került külön pénzbe, mivel nem generált adatforgalmat, valamint a kiegészített gps felelt meg az a-gps funkciónak. ez abból is leszűrhető volt, hogy a kiegészített gps esetében kért hozzáférési pontot, a hálózatalapúnál viszont nem. mára a hálózatalapúba néhol már a wifi pozicionálásos funkciót is betették, vagy külön tették elérhetővé. van olyan, hogy a gps bekapcsolása nélkül, csak wifi, vagy hálózati alapon pozicionál a készülék - utóbbi esetben sem adatforgalmas módon, tehát úgymond ingyenes mind a két verzió!
    az n8 esetén legalább szépen külön részletezték, nem úgy, mint sok más készülék esetében!
    lehetne még részletezni, de már 3 éve is részletesen írtam ezekről az n95 témában - mivel akkor olyan telcsim volt, és már ott is használtam a gps különböző - rásegítő - funkcióit, de egyrész kár jobban feszegetni, másrészt - mint fent is említettem - azóta részint már változott néhány funkció...
    ja, azért annyit tudok - mert utánanézek -, hogy melyik telcsiben van beépített gps, és melyikben nincs, de az eszembe sem jutna, hogy valaki anélkül akar navigációt a telefonjára... :U mondjuk különböző trükkökkel hozzávetőleges pozíció megállapítására rávehető a beépített gps nélküli telcsi is, de az csak nagyolás lesz...

Új hozzászólás Aktív témák