Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz MadMancs #134700 üzenetére

    A 100 GB net nekem bőven elég, ahogyan Magenta 1-ben az 50-is... de azért a kivezetése, visszalépés. Úgy 15 évvel ezelőtt azt jósolták, hogy a vezetéknélküli, azaz a mobilinternet kiválthatja a vezetékest... hát itthon elmaradt a csoda.

    A Telekomnak Németországban volt olyan szolgáltatói xDSL HGW-je, amiben volt a Telekom SIM kártyának hely... idehaza sosem láttam ilyet :(

    Router: Speedport Hybrid Telekom | alle Eckdaten (lte-anbieter.info)

    Ez 2014-es cikk.

    Akkoriban még nekem is Telekom VDSL2 volt, és pont Speedport HGW-vel :D Logikusnak tűnt, hogy idehaza is bevezethetik, akár úgy , hogy lényegesen drágább havidíj mellett mint fizetős opciót. Most meg mivan? Ha Telekomnál szolgáltatáskiesés van , és speciel Magenta 1-es vagy, akkor mivel van Telekom SIM kártyád kpasz egy SMS-t, hogy a hibaelhárítás idejére aktiválták a korlátlan adatforgalmat tartalmazó jegyedet, de ezzel két probléma van:
    1. Mivel nincs a HGW-ben benne, a kevésbé technokrata felhasználó, aki azt sem tudja, hogy mi a Hotspot a molbiján kénytelen Internetezni, meg akkor is ha nincs WiFi a PC-jében.
    2. Ha nincs Magenta 1-e, csak vezetékes szolgáltatásai vannak a Telekomtól, mint nekem a DIGI-től, akkor még ez sem opció!

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák