Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MadMancs

    veterán

    válasz Marci112233 #123041 üzenetére

    Folyamatos refarming van, egyre több helyen lesz 900Mhz GSM ből 900Mhz UMTS vagy B8 LTE. De persze ez csak tipp, 3G már nagyon bizonytalan. Egyre több helyen módosítják, szüntetik meg.
    2G (EDGE) nálad nem opció? Az is tud 256/256, bár nem tudom mit is csinál az az eszköz, de ha csak GPS, szöveges adatok stb simán elmegy 2G-n is. Az még sokáig velünk lesz.

    Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

  • Landsmann

    addikt

    válasz Marci112233 #123041 üzenetére

    Hasonlít a helyzet ahhoz, ami nálunk volt. Boltban kártyaterminál, ami Telekomos SIM-et használ, nem lehetett kártyával fizetni. MÉg zárást sem tudtam csinálni. Ugyanilyen terminál, ugyanannál a szolgáltatónál, (a két bolt ugyanahhoz a vállakozáshoz tartozik, egyszerre lettek a terminálok telepítve) nálam nem működött, a szomszéd boltban lévő viszont igen. Hívoma szolgáltatót, kiderült, alacsony térerőt érzékel a router, amiben a SIm kártya van. Sárgán világított a led, míg a másikon zölden. Hozzáteszem, éppen ezzel a hibával esett egybe az a probléma, amit a Telekom legalább 2 hétig figyelembe sem vett, noha a településről többen jelezték a hibát, hogy nem lehet telefonálni. A szolgáltató kicserélte a routert, amibe másik SIM kártya volt. A helyzet nem változott! Próbaképp kivettem a kártyát és betettem egy telefonba. Ott teljes 3G-s térerőt mutatott a telefon. Tudni kell, a router 3G képes, tehát nem tudta a 4G-t, ezt megkérdeztem a szolgáltatótól. Akkor ez így már kezdett érdekessé válni. A routerben kis térerőt mutatott, a telefonban meg full térerőt. A bázisállomás egyébként 1 km-re van, ha kilépek a bolt ajtón, optikai rálátás van a toronyra. Cellmapperrel, és másik programmal ránézve, full térerő 2g, 3G és 4G esetén is. De akkor mi lehet a hiba? Összességében arra jutottam, hogy hiába van full térerő mindhárom generációs módban, egyes telefonkészülékeket a bázisállomás nem engedett felcsatlakozni. Így azok kénytelenek voltak a távolabbi bázisra bejelentkezni, ez viszont azzal járt, hogy épületen belül már nem lehetett telefonálni. A jelentkező hibával egy időbe esett, hogy a bázisállomást fejlesztették. Még tettek fel egy 5 méteres csúcsot, amire sugárzók kerültek fel. Hogy ez okozta-e a problémát, nem tudom. De nekünk egy újabb router csere, immár 4G képes megoldotta a problémát. Elég furcsa hiba volt, mert nem minden Telekom előfizetőt érintett a probléma. Tehát mint ahogy írtam, valamilyen okból kifolyólag egyes készülékeket nem engedett felcsatlakozni a bázisállomás. Lehetséges, hogy itt is ez a helyzet.

    Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

Új hozzászólás Aktív témák