Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viktorhu

    veterán

    válasz Lackooo84 #116204 üzenetére

    Tőlem a Telenor új előfizetőként kért 20 ezer előleget készülék nélkül. Mondjuk annyira nem érdekelt. Akkor a Novára fizeted most a részleteket? Lehet, hogy azért nem ad másikat előleg nélkül, mert már folyamatban van egy. Ha jó áron van 18 ezerért, amit venni akarsz, ez nem egy nagy összegű előleg, amin megérné hosszan mérgelődni. Döntsd el, hogy kell-e, aztán lépj aszerint, több energiát ez szerintem nem ér. 200 ezer forintnál már megéri gondolkozni, más kérdés, hogy annyit meg soha nem adnék telefonért. A Vodánál meg nem kamatmentes a hitel, szóval ott tényleg nem éri meg a részlet.

  • m1lan

    őstag

    válasz Lackooo84 #116204 üzenetére

    Nem az előfizetés miatt kell az előleg. Ha nincs elég hitelkereted, akkor nem vásárolhatsz kedvezményesen készüléket előleg befizetése nélkül. Egyösszegű vásárlásnál fix 10.000 forint, bármilyen értékű készüléket választasz, ha pedig törlesztőrészletre szeretnéd, akkor a rendszer kalkulál, vagyis kivonja a hitelkeretedből a listaárat, és a túllógó összeget kell előlegként befizetned. Nálad pont olyan szerencsétlenül jött ki a matek, hogy 8.000 forint a különbség, de lehetne 80.000 is meg 380.000 is...

    A felháborodást mondjuk nem igazán értem, az előbb írtad, hogy pár hete vettél "ingyen" egy Novát, aminek a listaára levonódott a hitelkeretedből és érthető módon még nem telt el elég idő, hogy abból bármennyi is visszatöltődjön. Feltételezem, hogy a "18 ezres cucc" is kedvezménnyel annyi, amennyi. Ha jó az ár és mindenképpen meg akarod venni, akkor szerintem hülyeség 10 meg 18.000 forintokon hisztizni. Nem zsebre vágják, de még csak nem is ülnek rajta, a hónapok alatt ugyanúgy befizetnéd ezt az összeget. :R

    Sokan vannak ám, akik "kivisznek egy előfizetéses telefont", aztán az előleg az egyetlen összeg, amit fizetnek a Telekomnak. A kártyát használják, amíg működik, a telefont meg már 2 hét múlva nem tudnák bemutatni, mert tovább lett adva jó pénzért. Régebben sima előfizetést sem köthetett előleg nélkül, aki teljesen új ügyfél volt vagy problémásnak találta a rendszer. 3 vagy 6 havi havidíjat ki kellett csengetni előre. Szerintem az egy jó szabály volt, mert kiszűrte azokat, akik már az első számlát sem tervezték kifizetni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

Új hozzászólás Aktív témák