Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz kali #136119 üzenetére

    A racionalizálás jegyében nálam sincs megrendelve külön az 5G opció, mert mint korábban is írtam, én kb 8-10 GB-ot használok el havonta az 50 GB-os keretből, HBO MAX, Amazon Prime, Disney+, Youtube Stream telefonon nézése közben, ha ritkán úton vagyok, bőven elég.

    Másrészt nekem eléggé speciális a helyzetem, mert két lakásról van szó, és a Magentát kénytelen vagyok a két lakás között megosztani, azért, mert az elsődleges lakásomba - 40 méterre vagyok a Telekom optikától - nem tudom áthozni. Egyrészt azért, mert ez is egy társasház, de nem hozta el idáig a Telekom az optikát. Másrészt azért, mert nincs közös képviselő, és csak annak az aláírásával lehetne igényelni (Közös képviselő akkor sem volt itt, amikor 2019-ben ideköltöztünk, és nincs közös költség sem, ami ezen a puccos környéken lenne vagy 25-30K havonta), vagy az összes lakó hozzájárulásával. Ezzel meg az a baj, hogy 8-an lakunk két lépcsőházban, de van aki Ausztriában dolgozik, más meg nyaralónak használja másodlagos lakásként, és van két albérletes is, akiket nem nagyon mozgat meg...

    Viszont a Vodafone minden további nélkül bekötötte nekem 2019-ben, amikor áthoztuk Berettyóújfaluból. Felmentek a tetőre, koaxot lelógatták kész... előttünk Invitel volt, az sem problémázott állítólag, meg hát tény, hogy ők is itt voltak. Aztán a DIGI-nél volt egy olyan ,hogy DIGI-s szerelő telefonált a ház előtt - ő valószínűleg a jogi egyetem árnyékában szerezte a szakmunkás bizonyítványt - telefonban így szólt: ez társasház! Ezt így nem lehet bekötni... és elment. A második szerelőnél esett az eső, ő azért ment el (ekkor visszamondtam a DIGI megrendelését), aztán eltelt egy év, megint megpróbáltam megrendelni, jött két DIGI-s szerelő, nem foglalkoztak vele, bekötötték :D De egyébként is a lakásokban DIGI és Vodafone van felváltva.

    A Telekomnál viszont bár kiküldték ezt:


    Annyit csináltam, hogy kitöltöttem, aláhúztam, hogy tulajdonos, elküldtem, kinyomtattam 7 példányban az űrlapot kitöltetlenül, bedobtam mindenki postaládájába, majd az esélytelenek nyugalmával meghosszabbítottam a Magenta 1-et a berettyóújfalui lakásra, ahol apám használja, így nekem csak a Magenta 1 felét kell fizetnem. Ezért az árért cserébe, a szobámban van: Telekom TV, a DIGI mellett, mobilinternetem 50 GB-ig, korlátlan telekomos vezetékes és mobil irányba (de szerintem esélyes, hogy kiterjesztem minden irányra) és ami fontos, kedvezményes készülékvásárlási opcióm..m, valamint ha változik a helyzet és bekötik a házba véletlen, akkor át tudom költöztetni onnan ide. Nekem ez havonta 8000 Ft-ba kerül, sokáig ingadoztam a NetFone fele, de ott "érdekes dolgokat" is olvastam, a Samsung Galaxy A54 meg 178 E Ft lett volna náluk 128 GB-osban, még itt 130K-ért vásároltam a 256 GB-osat. Vodafone-ra nem akartam visszamenni, mert ED3.0--n szolgáltat, a Yettel 5G meg havonta 1000(2 éves), 2000 Ft (1 éves), a router bérletidíj, meg nekem az az álláspontom, hogy otthoninak használni mobilinternetet csak akkor érdemes, ha nincs optika az utcában. Nekem van DIGI FTTH, ami tökéletesen működik:


    Ilyen feltöltést a Yettel 5G-nél sem láttam, 140-es maximum volt, Youtube-ra 200+ fölött szaladnak fel az anyagok :D

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák