Új hozzászólás Aktív témák

  • sparks

    senior tag

    No akkor: pár hét múlva elutazunk spanyol honba, pontosabban a szigetekre aztán lesz egy szilveszteri Madrid is, ennek örömére úgy gondoltam, hogy nem ártana egy kinti SIM kártya. Sokat keresgettem és arra jutottam, hogy vettem egy Vodafone feltöltős kártyát (persze spanyolt) átszámítva ~4.000,- Ft volt az eBayen, rajta 9EUR feltöltéssel. 1 hét alatt meg is jött borítékban, kipróbáltam, működik :) Persze csak egy hálózati próba volt, nem roamingoltam le a 9 pénzt róla...

    Heti 3,5EUR áron lehet venni netet (napi 0,5EUR, de 1 hét a minimum) ezért kapsz teljes sebességgel (3G) 20 megabájtot naponta, aztán a maradék arra a napra 128kbps tempóval marad korlátlan. Lehet venni heti vagy havi sok megás csomagokat is, de azt hiszem első körben ez is elég lesz. Így a 9EUR is elég lesz a netezéshez a 2 hétre úgy néz ki. Nagyobb dolgokhoz meg lesz wifi is sok helyen.

    Esetleg van valakinek tapasztalata, hogy az a kinti korlátozás utáni tempó milyen? Ha megvan a 128kbps, akkor az jó (14.4kbps modemmel keztem a netet 95-ben :))
    Használhatatlan teljesen vagy azért 1-2 levél letöltésre vagy egy google térkép/menetrend leszedésére jó lehet? Gondolom opera minivel csak leszed pár weboldalt is, ha kell...

    Konkrétabb tapasztalat majd januárban, ha hazajöttünk, egyelőre ennyit sikerült előkészíteni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák