Új hozzászólás Aktív témák

  • galiba1

    csendes tag

    válasz amadeus11 #1328 üzenetére

    Hát lecseréltem nagylepke antennámat egy Alcad(18dB) antennával. Aki kínlódik a 60 fölötti csatornákkal annak nagyon ajánlom. A lepke teljesen meghal a 60-as csatorna fölött, az Alcad itt szuperál. Karancsot (44km) veszem Ózd mellett, köztem és az adó közt van egy 2km-es takarás egy domb miatt és még rengeteg fa. A 38-as csati 84%-os jelerőséggel és 99%-os minőséggel a 62-es 82%-os jelerő-vel és 99%-os minőséggel jön. Megjegyzem még hogy stabil a jel, pedig 100m koaxon jön végig, az antennánál egy Terra (27db) erősítővel. Sajna nagyon rossz helyen lakok (mindenhol hegy és domb), csak a szőlőm legvégén találtam jelet, ezért a hosszú kábel. Az erősítést pedig kizárólag csak a hosszú kábel miatt használom. Természetesen közeli adótorony esetén (10-15km) használható a lepeke is. Én eddig Ózdot fogtam vele (6,6km), de a 69-es csatinál meg se nyakkant. Bár az ózdi 69-es csati 82W-al elég nevetséges. Az Alcad is csak 22%-os jelerőt és 40%-os minőséget tudott belőle produkálni. Egyébként egy Technika lcd tv-m van, ami 30%-os minőség alatt kezd kockázni, úgyhogy még ez is nézhető, de egy kis szél v. eső hatására elhal a vétel. Úgyhogy maradtam Karancsnál. Szóval nem bántam meg a drágább antennát. Összeszerelése kb. 1 perc.

Új hozzászólás Aktív témák