Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Macisajt3

    tag

    Sziasztok!

    A következők kritériumoknak megfelelő routert keresnék egy Tplink 1043nd helyére:
    - a netem jelenleg 20/20-as
    - a routerre csatlakozik
    - LAN-on egy Synology NAS (nas funkció a routerben így nekem fölösleges)
    - szintén LAN-on egy házimozi rendszer, amivel a NASról nézek tartalmat (nagyobb terjedelmű hd-kat is)
    - valamint wlan-on keresztül 2 laptop (a laptopok megkapják a netet, valamint naponta streamelek a NAS-ról anyagot)
    - a jelenlegi routerem sajnos a terhelést nem igazán bírja, a sebességet néha teljesen nullára csökkenti stb
    - nem bánnám, ha a router képes lenne 3-4 falon keresztül még normális jelet adni
    - nyomtató nincs a routerre kötve, de a későbbiekben erre még sor kerülhet, de a választásnál most nem fő szempont
    - médiaszerverre, torrent stb funkcióra a routerben nincs szükségem, ezekre mind ott vannak a céleszközeim
    - maximum árat nem tudok mondani (tisztában vagyok vele, hogy nem 15-20 ezer egy erre a célra megfelelő normális eszköz)

    Remélem tudtok nekem segíteni, hogy milyen routert válasszak, mert szükség hiányában az utóbbi időben követtem figyelemmel a router piacot.

    Előre is köszönöm!

    Üdv

  • Macisajt3

    tag

    Először is köszönöm szépen az eddigi segítséget, a megoldandó problémám azonban összetettebbé vált. :D

    (eredeti kérdésem: [link])

    2 különböző helyen kellene megoldanom a következő kérdést:

    1.
    Adott egy 2 szintes családi ház a következő tulajdonságokkal:
    - a net egy upc 60/6 megás net
    - upc jóvoltából van egy cisco modemem, ami egyben beépített router is (az usb port zárolva van rajta, ez a későbbiekben fontos lesz); a modem N-es szabványon szórja szét a netet
    - Az upc-s modem után vezetékkel rá van kötve egy másik router (NETGEAR 3500L V1), ami g-s szabványra van állítva (telefon, kindle stb miatt), valamint az usb portjára rá van kötve egy nyomtató
    - a két router egymástól kb 1 méter távolságra található, sajnos egyik sem mozgatható máshova
    - a routerek a földszinten találhatók, ahol nincs is probléma a jelerősséggel, ugyanakkor az emeleten (főleg átellenben) már nagyon szakadozik a net (a hálózati kapcsolatot még fenn tudja tartani a gép, de sokszor már nem tudnak betöltődni a weblapok)
    - a legmesszebbi pontig a házban a következő fizikai akadályok vannak: 2 fal + födém + egy masszív beépített szekrény
    - az eszközök, amiket a routerek kiszolgálnak g és n szabványt használnak, nevezetesen 4 laptop (n), 3 telefon(n/g), kindle(g)
    - a kapcsolatok száma nem kiugróan magas egyik gépen sem, inkább a böngészés a jellemző (torrent minimális, heti kb 10 gb forgalom)

    2.
    A másik lakás a már korábban vázolt:
    - a net 20/20-as
    - a routerre (Tplink 1043nd)csatlakozik
    - LAN-on egy Synology NAS (nas funkció a routerben így nekem fölösleges)
    - szintén LAN-on egy házimozi rendszer, amivel a NASról nézek tartalmat (nagyobb terjedelmű hd-kat is)
    - valamint wlan-on keresztül 2 laptop (a laptopok megkapják a netet, valamint naponta streamelek a NAS-ról anyagot)
    - a jelenlegi routerem sajnos a terhelést nem igazán bírja, a sebességet néha teljesen nullára csökkenti stb
    - médiaszerverre, torrent stb funkcióra a routerben nincs szükségem, ezekre mind ott vannak a céleszközeim
    - a router USB portját nem szoktam használni

    Összegezve tehát a következő eszközök állnak jelen pillanatban a rendelkezésemre: Netgear 3500l v1 és egy Tplink 1043nd. Az ötletem eddig , hogy a 2. helyről átviszem az 1-re a tplinket amire felteszek egy moddolt firmware-t repeater módban (pl gargoyle-t) így az emeleten szétszórom a netet(nem szükséges az emeleten a teljes 60 mega, egy stabil 20-at szeretnék elérni) és a 2. helyre szerzek egy Asus RT-N66U-t.
    Tudom, hogy eléggé összetett kérdés, de a lehető legracionálisabban szeretném elosztani a routereket (no meg beszerezni a következő routert, mert érzem hogy szükség lesz rá :D), úgyhogy szívesen venném a véleményeteket, ötleteiteket. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Macisajt3

    tag

    Sziasztok!

    Én a meglévő Tplink 1043nd v1-es routeremet cserélném valami komolyabb eszközre :)

    Jelenleg 20/20-as netem van (és a közeljövő nem is várható ennek drasztikus növekedése), úgyhogy nem hiszem, hogy ez lesz a szűk keresztmetszet.

    A routerre 2 eszköz csatlakozna kábelesen: egy synology NAS, valamint egy házimozi lejátszó. A két eszköz között nem ritka a nagyobb mennyiségű adatfolyam, hd videókat kizárólag a NAS-ról nézek. (a kábelezést a napokban csinálom, árnyékolt cat5e lesz a megfelelő sávszél érdekében)

    Wlan-on keresztül jellemzően 3 laptop csatlakozik, illetve több telefon, mindegyik N-es szabványon, egyik sem AC-s. A laptopok, valamint a NAS között szintén nagy mennyiségű adat cserél gazdát.
    A routert terheli még egy kis p2p is, nem extrémen, de van forgalom :)

    A routerre extra funkció nekem nem kell (nyomtató szerver, usb portok, p2p kliens stb), mindenre ott a NAS.
    Jellemzően több irányban is megy adat a routeren keresztül (NAS-házimozi;NAS-laptop; laptop-laptop), így hardveresen megfelelően erős routert keresek, ami nem lesz rosszul egy kis terheléstől. :)

    A jelenlegi routeremmel a legnagyobb problémám az, hogy terhelés esetén a típusra jellemzően hajlamos dobálni a jelet :(

    Árban fogalmam sincs, hogy mennyibe férne bele a fentieknek megfelelő vas, azzal tisztában vagyok, hogy nem a pár ezres kategóriát keresem. (egy Asus RT-N66U-t nézegettem eddig, de nem vagyok otthon a témában, így szívesen venném a tanácsokat, javaslatokat)

    :)

  • Macisajt3

    tag

    Sziasztok!

    Egy megöregedett Tplink 1043nd v1 helyére keresnék egy új masinát.

    A routerre csatlakozik:
    - vezetékesen egy NAS és egy médialejátszó (a router közvetít a kettő között, hd is megy rajta)
    - vezeték nélkül 3-4 telefon és 2 laptop

    AC-s eszköz nincs, a laptopokban egy sima Atheros AR9285 vevő van. Nem is tervezem a közeljövőben erősebb wifivevő beszerzését, mert ha kell a sebesség, akkor vezetékkel rádugom a gépet a hálózatra.

    Routerre igazából egyéb funkció nem kell, a nyomtatót is a NAS kezeli. A net 20 megás. Viszont heti szinten mozgatok nagy mennyiségű adatot(100gb+) NAS és laptop között, úgyhogy gigabit azért mindenképpen kell.

    Utolsó szempont pedig, hogy nem baj ha erősebb benne a vas, és nem zuhan össze pár kapcsolattól. :)

    Egy Asus Rt-N18U-t néztem ki; ez megfelelő lenne nekem vagy van ebben az árkategóriában ennél jobb választás számomra?

    Keret igazából nincs meghatározva, viszont úgy látom, hogy amire nekem kell arra kb ez a kategória (20k körül) megfelelő és a drágább csak pénzkidobás lenne, de meggyőzhető vagyok az ellenkezőjéről. :)

    Köszönöm!

  • Macisajt3

    tag

    válasz adika4444 #42388 üzenetére

    Viszont hardverben azért elég jelentős eltérés van a kettő között, nem? Nézegettem az 1043nd v2-őt is, viszont ahogy láttam flash és ram is sokszorosa az asusban.

  • Macisajt3

    tag

    Sziasztok!

    Egy üzletbe keresnék új routert. Egyszerre kb. max. 20-25 eszköz csüngne rajta, többsége telefon, esetleg néhány tablet. Milyet javasoltok ennyi kapcsolathoz?
    Nem feltétel, de nem lenne rossz, ha szabályozható lenne a peerenkénti sávszélesség.

    Köszönöm

  • Macisajt3

    tag

    válasz Gubek-Einste #55079 üzenetére

    Először is köszi a segítséget!

    Ügyféltér közepén lenne elhelyezve a router, álmennyezetbe gondoltam tenni. Egybefüggő a teljes tér, nincsenek benne egyáltalán falak. Úgy saccra egy 20-25 méter átmérőjű kört szeretnék lefedni vele.

    UPC-s lefedettségi helyen lenne, a 20-25 emberre egy 120-as vagy 240-es netet gondoltam. (nagy sávszélesség nem kell, csak mindegyik tudjon facebookozni, levelezni stb.)

    Ár nincs meghatározva, nyilván a használathoz ésszerű kereten belül (első blikkre 50ig nézegettem). Dualband nem kell, a közelben zavaró hálózat sincs annyira. (kb 50 méterre van a legközelebbi épület ahol lehet router, de az is üzlet szóval valószínűleg 1 darab)

    A lényeg az, hogy wifiben stabil legyen a router és ki tudjon hardveresen szolgálni ennyi embert.

    Most egy N18U-n gondolkozom, de nem vagyok feltétlenül biztos benne, hogy ki tud szolgálni ennyi embert. (esetleg érdemes lehet kettőt venni és az elsőre rákötni a másikat is, hogy 2 ssid legyen bő 10-10 emberrel?)

  • Macisajt3

    tag

    Sziasztok!
    Újonnan kialakítandó hálózathoz kellene nekem egy router. A felállás a következő:
    Adott egy UPC-s internet (500-as), utána lesz egy switch(poe+) és összesen kb 16-18 végpont. A végpontok között lesz 3 access point, amik vezeték nélkül szórják a netet (roaminggal).
    Na most az upc-s téglát utálom, szerintem egy ipari hulladék, állandó jelleggel szívok a porttovábbítással (fehér connect box). Ezért kellene nekem egy router az UPC-s tégla és a switch közé, ami rendesen megcsinálja a port forwardingot, dhcp-zik stb (UPC-s meg mehet bridge módba).
    Ebből adódóan a router wifi részét teljes egészében ki is kapcsolnám, nincs rá szükség. Usb szintjén nem kell, az egyik végpont NAS lesz.
    Mit ajánlanátok erre a célra?
    Köszönöm.
    :)

  • Macisajt3

    tag

    válasz Alex91 #76928 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ! Ezt azt jelenti akkor, hogy egy standard 10-30 ezres routerrel ne is próbálkozzak? Vagy mi miatt esett a javaslatod arra?

  • Macisajt3

    tag

    Sziasztok!
    Egy UPC-s fehér csodadoboz (Connectbox) és egy switch közé keresnék valamilyen routert.
    A switch-re (TPlink SG1024DE) eszközök (NAS, tv, nyomtató, kamerák stb) és fali aljzatok mellett 3AP is lesz kötve (TPlink EAP225), a wifiért azok felelnek.
    A router feladata tulajdonképpen csak dchp és portforward lesz, az UPC-s csodadobozzal korábban már eleget szívtam. Kb 20-25 portfoward szabályt már képtelen volt normálisan kezelni, néhány havonta "elfelejtette" őket. Kb 20-30 eszköz kapna fix ip-t (kamerák, NAS, nyomtató stb), tehát ennyit kellene tudnia kezelni.
    A hálózatot most építem, a switch, ap-k megvannak :)

    Mit lenne érdemes vennem? A net 500 megás, combosabb állandó forgalom azonban nem lesz, viszont sok apró eszköz igen (telefonok, laptopok, kamerák, nas, nyomtató, házimozi stb.).
    Köszönöm

  • Macisajt3

    tag

    válasz Gubek-Einste #78489 üzenetére

    Passz (és tényleg nem tudom).
    A cél kettős: egyrészt fölösleges nem akarok pénzt költeni, másrészt viszont olyan eszközt szeretnék, ami a feladatát el tudja látni.
    Plusz feature-ra nincs szükségem, van NAS, switch, AP-k, külön aktív poe-s switch, lan-os nyomtató, stb. tehát mindenre igyekszem megfelelő céleszközt szerezni.
    Ha azt mondjátok, hogy elég pl egy RT-N18U annak csak örülök (meg a pénztárcám), de ha azt mondjátok szorozzal n-nel az árat, mert olyan kell, akkor annyi.

  • Macisajt3

    tag

    Sziasztok!
    Egy tök egyszerű és buta routert keresnék. Az egyetlen feladata az lenne, hogy egy napelem inverternek adjon wifit netes elérhetőséghez. (gyanítom max pár száz kb-os forgalom kell neki, 2,4ghz is elég)
    A router az inverter mellé kerül 1 méterre, se távolság, se tereptárgy, se fal.
    Egyetlen elvárás, hogy stabil és megbízható legyen, ne kelljen rohangásznom újra indítani.
    Mit javasolnátok?

Új hozzászólás Aktív témák