Új hozzászólás Aktív témák

  • Macisajt3

    tag

    Először is köszönöm szépen az eddigi segítséget, a megoldandó problémám azonban összetettebbé vált. :D

    (eredeti kérdésem: [link])

    2 különböző helyen kellene megoldanom a következő kérdést:

    1.
    Adott egy 2 szintes családi ház a következő tulajdonságokkal:
    - a net egy upc 60/6 megás net
    - upc jóvoltából van egy cisco modemem, ami egyben beépített router is (az usb port zárolva van rajta, ez a későbbiekben fontos lesz); a modem N-es szabványon szórja szét a netet
    - Az upc-s modem után vezetékkel rá van kötve egy másik router (NETGEAR 3500L V1), ami g-s szabványra van állítva (telefon, kindle stb miatt), valamint az usb portjára rá van kötve egy nyomtató
    - a két router egymástól kb 1 méter távolságra található, sajnos egyik sem mozgatható máshova
    - a routerek a földszinten találhatók, ahol nincs is probléma a jelerősséggel, ugyanakkor az emeleten (főleg átellenben) már nagyon szakadozik a net (a hálózati kapcsolatot még fenn tudja tartani a gép, de sokszor már nem tudnak betöltődni a weblapok)
    - a legmesszebbi pontig a házban a következő fizikai akadályok vannak: 2 fal + födém + egy masszív beépített szekrény
    - az eszközök, amiket a routerek kiszolgálnak g és n szabványt használnak, nevezetesen 4 laptop (n), 3 telefon(n/g), kindle(g)
    - a kapcsolatok száma nem kiugróan magas egyik gépen sem, inkább a böngészés a jellemző (torrent minimális, heti kb 10 gb forgalom)

    2.
    A másik lakás a már korábban vázolt:
    - a net 20/20-as
    - a routerre (Tplink 1043nd)csatlakozik
    - LAN-on egy Synology NAS (nas funkció a routerben így nekem fölösleges)
    - szintén LAN-on egy házimozi rendszer, amivel a NASról nézek tartalmat (nagyobb terjedelmű hd-kat is)
    - valamint wlan-on keresztül 2 laptop (a laptopok megkapják a netet, valamint naponta streamelek a NAS-ról anyagot)
    - a jelenlegi routerem sajnos a terhelést nem igazán bírja, a sebességet néha teljesen nullára csökkenti stb
    - médiaszerverre, torrent stb funkcióra a routerben nincs szükségem, ezekre mind ott vannak a céleszközeim
    - a router USB portját nem szoktam használni

    Összegezve tehát a következő eszközök állnak jelen pillanatban a rendelkezésemre: Netgear 3500l v1 és egy Tplink 1043nd. Az ötletem eddig , hogy a 2. helyről átviszem az 1-re a tplinket amire felteszek egy moddolt firmware-t repeater módban (pl gargoyle-t) így az emeleten szétszórom a netet(nem szükséges az emeleten a teljes 60 mega, egy stabil 20-at szeretnék elérni) és a 2. helyre szerzek egy Asus RT-N66U-t.
    Tudom, hogy eléggé összetett kérdés, de a lehető legracionálisabban szeretném elosztani a routereket (no meg beszerezni a következő routert, mert érzem hogy szükség lesz rá :D), úgyhogy szívesen venném a véleményeteket, ötleteiteket. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák