Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ch4r0n

    tag

    Üdv mindenkinek!

    Nekem 2 dologban kellene a segítség:
    - az első, hogy az irodai TP-Link TL-WR642G router jelét akarom megerősíteni egy Edimax EW-7209APg access point-tel (szürke-fekete kivitel), hogy a raktári számlázógépen a netjel ne legyen nagyon gyenge. Már nagyon sokszor meg is szakadt a jel és a főnökömnek nagyon kéne oda a megbízható net, a program miatt...
    Nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz, de találtam egy linket [link] ahol ezzel foglalkoznak, nekem kifejezetten a Repeater (jelismétlő) 2009. szeptember 15. 17:18 kor írt hozzászólás kellene szerintem, de sehogy sem sikerül a beállítás...
    Mindent összekötöttem utp kábellel a beállítások idejére, ebben a sorrendben net->modem->router wan portjára->pc a router lan 1 portra->edimax router lan 2-es port.
    Tudtam weben konfigurálni őket a routert dinamikus ip-vel az access pointot csak statikussal.
    Az egyik probléma, hogy nem tudom a router ip címét megadni gatewaynek az ap-ben. Invalid gateway azt írja, meg talán hogy 1 subneten csak egy ilyen ip lehet és ütközés van, de az a fura, mert minden ip címre ezt írja amivel random próbálkoztam...
    Tehát tovább léptem router wireless on, bridge módba raktam, ap mac address-ét megadtam. Az ap-ben universal repeater módba raktam, mert sima repeater nem volt (bár lehet, hogy bridge+WDS mód kell akkor?). Megadtam a router mac addressét. A DHCP csak a routerben van bekapcsolva az AP ben disable. Minden eszköz zsír új amúgy.
    Az SSid-nek 2 különbözöt adtam meg, de próbáltam ugyan arra állítani is, titkosítás egyenlőre nem volt egyikben sem.
    Az eredmény kábelekkel dinamikus ip-vel tudtam csatlakozni mind a 2 ssid jelhez és netem is volt, de ha széthúztam csak a router jelén tudtam rendesen netezni, az AP jelét erősnek látta, csatlakozni is tudtam, de az oldalak nem jöttek szóval csak valami korlátozott kapcsolat volt.
    Az internet a munkahelyemen nem tudom pontosan milyen de utp kábelen jön szóval valami telefonos ADSL szerintem és kb 20 mb a letöltési sebessége...

    Segítsetek plz, mert nagyon fontos lenne a dolog a munkahelyem számára és tőlem várja mindenki a megoldást...

    -másik dolog: Meghalt a routerem idehaza. Olyan kellene ami nagyon stabil, leginkább online játékokhoz wow meg cs és még torrent megy nagyon, szóval ha szakad ölni tudnék.. :( . 2-3 pc kapcsolódik rá általában kábelen. Most egy 18mb-os kábelnetem van. 10E körül szánnék rá, azért wifit tudjon ha jön egy laptop. A mostani routerem egy SMCWBR14T-G volt, de már amúgy is dobta a netet a torrent után mindig, de akkor az újraindítás segített, de most már nincs net sehol és se az újraindítás se a resi nem segít...
    Mit javasoltok itthonra nekem?

    Bocs a litániáért, de ez a beállítás dolog nagyon nem megy ezért részleteztem, ha válaszoltok plz úgy tegyétek, hogy egy amatőr is megértse, köszi!

  • Ch4r0n

    tag

    Sziasztok!

    A segítségetekre lenne szükségem. Van egy TP-Link routerem TL-WR741ND, de wifi nagyon instabil rajta. Folyton szakad a net, meg lassú is wifin, ha meg kábelen használom teljesen jó... Viszem gariztatni a napokban, szól rá még az 5éves gari szerencsére.

    Muszáj lenne vennem egy csere routert, mert a gari szerintem több napig is elhúzódik majd, én meg egy percet se birok ki net nélkül...

    Mit tudnátok javasolni nekem, főleg játszom tehát legyen atomstabil a net ne szakadjon mert a falnak megyek ha csapatozom és nagyon benne vagyok... Illetve néha torrent ilyenkor nagy adatmennyiség letöltése rövid idő alatt.

    Kábel netem van 30 mega le 3 pedig a feltöltés, jó lenne ha ennyit wifin is tudna...
    10-20 ezer körül szánnék rá, fő szempont a minőség, megbízhatóság, jó ár érték arány, inkább ráfizetek de szolgáljon ki sokáig!

    TP-Link jó márka meg 5év gari tetszik, de más gyártótól is várnám az ajánlást (talán asus, de ti úgyis jobban tudjátok mit éri meg), mert tp-linkel eddig csak szívtam... A fent említett router is már egy cseredarab, mert az elődje egy új tp-link 1 nap után teljesen meghalt és cserélték egyből egy másik típusra, mert javíthatatlan volt még az admin felületet se lehetett elérni. Erre most ezis rosszalkodik, hát mérges vagyok... :W
    Segítsetek plz! :R Köszi!

  • Ch4r0n

    tag

    válasz Ch4r0n #21831 üzenetére

    Nem értem miért kellett teljesen ignorálni ezt a hozászolásomat... Köszi a nagy semmit... Hosszas nyomozás és tesztolvasások után végre megvettem egy WR2543ND-t a 1043-as utódját. A 1043-ról nagyon jókat olvastam az utódja meg mégjobb lett a néhány vélemény és teszt szerint amit nagynehezen találtam róla. Eddig elégetett vagyok vele, átlagelhasználónak nem hinném, hogy több kell manapság.

Új hozzászólás Aktív témák