Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NyMRooD

    őstag

    Sziasztok, routerek vásárlása előtt állok és lenne pár kérdésem:
    1. Digi1000 netem van, optikai kábelen jön be, szóval nem RJ45 portal megy be a router-be, egy gagyinak/egyszerünek tűnő huawei routert dobtak be hozzám, szivesen cserélném ezt egy komolyabbra, a kérdésem, hogy mi ennek a port-nak a pontos neve és tudtok-e olyan routert ajánlani (kb 30k-ig, ha valamivel felette van nem gond) ami rendelkezik vele?
    2. A tesóméknál szeretnénk vpn-n mögé lakni a tv-t és ps-t, a kérdés az lenne, hogy van-e olyan olcsóbb router (20k-ig) ami alapból tud openvpn-t kezelni, vagy esetleg minden esetben kell "maszatolni" a firmware-el? Ha előbbi akkor esetleg tudnátok ajánlani egy konkrét típust, ha utóbbi, akkor pedig tudnátok ajánlani egy jó leírást meg esetleg egy oldalt ami leírja, hogy milyen routereket támogatnak a custom routerek?

    Előre is köszönöm szépen a segítséget. :R

    PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

  • NyMRooD

    őstag

    válasz dkess #86458 üzenetére

    Köszönöm és neked is MaCS_70

    Az infóitok alapján akkor 2 asus (de nem zárkózom el más márkától sem) router-re lenne szükségünk.
    - Egy amelyik az ONT mögött lenne (azt átkérném "bridge módba"), azzal szemben a fő elvárás, hogy stabil/megbízható legyen (pandémia mentes időkben is home office-ban vagyok és a mostani tp-linket folyamatosan újra kellett indítgatni, bár ez lehet user error volt), a LAN portjai legyen gigabittesek (ha esetleg 1-2 port nagyobb sebességre is képes az jó lenne, időtállóság szempontjából), támogassa a wifi6-ot és lehessen vpn szervert is beállítani rajta (ha a vpn szerver miatt nem férne be a 30-40k-s árkategóriába, akkor légyszi ajánljatok a nélkül is) + infó wifi-vel egy 60nm-es lakást kellene lefednie és kb a közepén lenne.
    - A másik routeren legyen vpn kliens és ha lehet tudja a wifi6-ot is de ha nem, az sem probléma, viszont ez családiházban (~100nm) lesz, szóval hatótávolságban kellene jónak lennie, jó lenne ha beférne 30k alá.

    PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

  • NyMRooD

    őstag

    válasz dkess #86478 üzenetére

    Természetesen a "fő router-re" értettem a 30-40k keretet, de ha attól több azon is elgondolkodom, csak lehet vpn szervernek lesz mellé egy NAS. Azért kell kettő mert az egyik hozzám egy 60nm-es lakásba lesz (fő router), a másik a húgomékhoz, 100nm-es ház.

    #86477Gubek-Einste Köszi

    PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

  • NyMRooD

    őstag

    Sziasztok,

    Ismerősöm költözik kertesházba és minnél olcsóbb megoldást keres, ~168nm a ház ~500nm a telek, ha jól értem az udvaron/kertben is szeretne wifi-t, tudnátok ebben segíteni? Köszi.

    u.i. nem az a típus aki a kertben 8k-s filmet szeretne streamelni, de azért jó volna ha egy videóhívás messengeren beleférni.

    PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

  • NyMRooD

    őstag

    válasz Gubek-Einste #89737 üzenetére

    Szomszédok nincsenek, mármint különálló, átlagos téglaház. Digi lesz náluk, szerintem digi 1000, de nem feltétel, hogy azt a sebességet vezetéknélkül is tudja a router. Átlag 2 laptop, 2 telefon, de telefonok száma vendégek esetén lehet felmenne akár 10 darabig is. Feltétel csak annyi van, hogy a házat fedje le és lehetőleg valamilyen szinten a kertet is. Nem gond a több routeres megoldás sem, azt, hogy minél olcsóbb legyen nem úgy értettem, hogy férjen be 10k-ba, hanem egyszerűen a legolcsóbb megoldások érdekelnek azok közül amelyek képesek kiszolgálni ezeket az igényeket, akár kompromisszumok árán is. Köszi

    U. i. Falak számának és net sebességnek még utána kérdek.

    [ Szerkesztve ]

    PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

  • NyMRooD

    őstag

    válasz NyMRooD #89743 üzenetére

    Szóval összegezve:

    Ismerősöm költözik kertesházba és neki kellene egy (vagy több) router ami lefedi a ~168nm-es házat és az ~500nm-es telket, különáló téglaház, 2 szintes, 7 szoba. Digi lesz náluk, szerintem digi 1000, de nem feltétel, hogy azt a sebességet vezetéknélkül is tudja a router. Átlag 2 laptop, 2 telefon, de telefonok száma vendégek esetén lehet felmenne akár 10 darabig is. Az árra az a mondás, hogy "annyit költenek amennyit szükséges mindenképp hogy a telket lefedje".

    Köszi előre is.

    PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

Új hozzászólás Aktív témák