Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz Daywalkerke #85651 üzenetére

    Így van - se a Mikrotik, se a CPE610 és se a CPE510 nem "erősítő". Az az "erősítő" amire Te gondolsz - annak a becsületes lánykori neve: "Mikrohullámú sütő". Ezt így jegyezd meg, ha kell egy óriás molinóra írd ki és rakd a falra.

    Hatótávnövelő (repeater vagy extender -nek is mondják) olyan van, de nekünk nem ez kell. Másik oldalról vizsgálva személyes véleményem, hogy ezek az "ördög játékszerei" amúgyis. Ezeket ne keverjük ide - semmirenemvalók (másra sem).

    Amennyiben megnézed bármelyik fentebb eszköz adatlapját, akkor láthatod, hogy az adóteljesítményük max. 500 mW. Azaz egy milliwattad sem "erősebb", mint bármelyik belső eszközöd. Két dolog miatt válnak igazán alkalmassá mégis a feladatra (ezeket már nagyon sokszor írtam):

    - antenna nyereség: amennyiben adatlapoknál tartunk, akkor itt pl. óriási különbséget láthatsz az említett és a beltéri eszközök között is,
    - irányítottság. mivel ugyanazt a teljesítményüket a tér korlátozott szeletében érvényesül - ezért ebben a korlátozott térben tűnik erősebbnek illetve érzéketlenebb lesz a máshonnan érkező zavarokra.

    Ez nem azt jelenti, hogy a beltéri szar és ezek jók - vagy éppen fordítva. Azt jelenti, hogy ezen kettő kategória másra való. A kalapács meg a fűrész is szerszám, de valahogy kalapáccsal beverni egy szöget kényelmesebb ... Ugyanakkor kalapáccsal fűrészelni sem annyira f@sza ...

    Tehát a szomszéd nem a saját routerére csatlakozik ami ott van a szobájában, hanem a Mikrotik -ra ami kinnt van? Hülye kérdés1: Mi frásznak van saját router -én a WiFi egyáltalán bekapcsolva? Hülye kérdés2: Nem lehet, hogy véletlenül mégis "elnézi a rajzot"?

    "... felrakok egy CPE610 vagy CPE510 a jelenlegi ..." - Felejtsük el már ezt a 'vagy' logikai relációt a két eszköz között. Mindent vagy semmit elv van: vagy mindkettő legyen vagy egyik sem. Továbbá pontosan ugyanaz az oka, hogy nem elég egy készülék ami a mostani felállásnál is van: mert nem működik (!!). Ha működne, akkor okafogyott lenne az egész kérdés ...

    Mi a frásznak 4 db SSID a CPE610 -re? Ne, inkább ne írd le.

    Olvastad a hsz -em végén linkelt írásban a diszkós hasonlatot (ugye ilyeneket én is írtam korábban). Ugye azzal kapcsolatban, hogy a kültérre telepített kültéri irányított eszköz kommunikációja a mobillal (ugye ennek se nagy nyereségű antennái, se irányított nyalábformálása, se adóteljesítménye nincsen) nagy távolságra beltérről.

    Most nagyon röviden. Vidéki diszkó - bömbölő zene. Te kényelmesen hallgatod láblógatva 2 kilométerről. Próbálj a 2 km -re levő diszkóban éppen táncoló egyik kollégához beszélni onnan ahol vagy. Akár ordibálhatsz is. Hát ebből sokminden lesz, de kétirányú kommunikáció biztos nem ...

    Érted már a koncepciót?

Új hozzászólás Aktív témák