Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #19482368

    törölt tag

    válasz vargalex #62725 üzenetére

    Azt elfelejted, hogy a gyári firmware-ok is általában azonos komponenseket használnak, mint az open source megoldások, csak mindenből jóval régebbi
    Nem felejtem el, és tisztában vagyok vele. Nem is tudom erre mit mondjak. Van egy olyan érzésem, hogy nem igazán gondoltad végig rendesen ezt a mondatott. A gyár Fw kapsz gyártói támogatást, sok gyártó, külön Oktatásokat is alkalmaz, és külön vizsgáznak belőle emberek. Attól még hogy az autódon egy sufni tuningot alkalmazol, nem lesz egyenértékű a gyártók által tervezett, megépített verseny autókkal.

    Ráadásul elég sok gyártó nem is adja ki a teljes forrást,
    Hát még szép! Nem tudom, miért is kellene nekik kiadni? Nem igazán értem ezt a mondatot.

    OpenWrt/LEDE teljesen nyitott, bárki ellenőrizheti a forrásban a működés, kereshet esetleg beelépített backdoor-okat.
    A lényeg a BÁRKIN van, de miért nem VALAKIK? Azért kíváncsi lennék hogy a nagy átlag milyen mélységben ellenőrzi, mielőtt élesben feltelepíti az eszközére.

    Ahogy ezt folyamatosan meg is teszik, máskülönben nem is örvendene ekkora népszerűségnek.
    Egy bizonyos célorientáltan megcélzott felhasználók körében, akik általában azt hiszik, hogy azáltal hogy ezeket a CFW fel telepítik, akkor megoldották a problémájukat. Bár több opciót biztosítanak a CFW, mint a gyártok által biztosított lakossági eszközökben, de annak kockázatát már kevesebben mérlegelik.

    De gondolom te Linuxot sem használsz, hiszen az is open source és te éppen ezért nem tudod, hogy mi hogy működik benne...
    hm... ez vicces részedről. Kíváncsi lennék, ezt mire alapozod? De abban igazad van, nem tudom mi hogyan működik benne, soha eszembe se jutott hogy olyan mélységben bele merüljek. És legyünk őszinték, nekem nem is kell tudnom. De amire nekem szükségem van, azt meg tudom rajta oldani. De ne keverjük a Desktop rendszereket, a hálózati eszközök FW-vel. Mert nagyon nem ugyan az a kategória. Gondolom most majd jössz a szerverekkel, hogy ... De akkor ugyan ott vagyunk, hogy nem érted mit mondok. :D

    Nekem erről az a véleményem, hogy ha valamilyen okból kifolyólag nem felel meg a jelenlegi internet megosztásra használt eszközöd, akkor bizony, újra kell gondolni, mire van igényed, És annak megfelelően célorientáltan szétnézni a piacon mik állnak rendelkezésre, annak költsége mennyire fér bele a családi költségvetésbe. Ha több egységből áll, és egyszerre nem megy annak kigazdálkodása, még mindig ott a lehetőség arra, hogy apránként veszed meg. De az olcsó húsnak mindig híg a leve, és lehet hogy ránézésre elhitetjük magunkkal hogy ugyan az, sőt jobb mert... De a valójában csak magukat csapják be emberek. Mint fentebb is írtam, attól hogy CFW telepítünk különböző eszközökre, nem lesz ugyan az, mint olyan hálózati eszközök, amik már gyárilag alapban tudják, sőt attól sok esetben többet. Úgy hogy van rá support, me marad a garancia stb...

Új hozzászólás Aktív témák