Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz blakey #84677 üzenetére

    Egyfelől a gyártó (Asus) megkülönbözteti az AC65P-t és AC85P-t WiFi sávszélesség oldalról. OK, lapozzunk - mit mond az OpenWRT? Ezt: [link] . Kimásolom mindjárt a legelső mondatot:

    "The ASUS RT-AC85P/RT-AC65P are AC2400/AC1750 wireless routers with 4 LAN GBit ports and 1 WAN Gbit port. Additionally, it has a single USB 3.1 Gen 1 port. The device has 3 external antennas, a fourth antenna is built into the device. The two routers are fully identical except the maximum radio speed 2333 vs 1750."

    Azaz nemcsak a gyártó (Asus) szerint él az amit írtam, hanem az OpenWRT -sek szerint is ...

    A Veron -nak szánt eredeti ajánlásom logikája:

    - ugye Te írtad Neki az OpenWRT -t - OK, rendben,
    - Te is írtad nekem ezzel az ajánlással kapcsolatban az OpenWRT -t - OK, rendben.

    Namost az AC65P mellett (ami eleve van most Veron -nak) a AC57U V3 is támogatja az OpenWRT -t. Azt az utolsó hsz -edben is írtad, hogy másodlagos routernek (AP módnak) ajánlható is a AC57U V3. Ezt tettem ...

    Miért a két router meg Mesh -en molyolás a részemről a Veron -nak tett ajánlásomban. Két oka van:

    - Veron írta, hogy a meglevő 1 db AC65P -vel a kétszintes házában a másik szinten borzalmas a WiFi lefedettség (azaz adná magát, hogy a másik szinten legyen valami AP módban),
    - OpenWRT támogat Mesh -t (802.11R Fast Transition). Így ez akár AC65P és másik OpenWRT -t támogató router -el (legyen az bármi menne).

    Azaz, ha a AC65P -t nem küldené vissza valamiért illetve az OpenWRT -től nem idegenkedik, akkor 2 router -es megoldást javaslok - és Mesh -t is (ez utóbbi első hallásra csak kényelmi funkció, de azért több annál).

    Namost miért ajánlottam alternatívaként adott esetben 2 db AC57U V3 -t? Két oka van:

    - ár. Így olcsóbbra jönne ki 2 router -es felállás alapján,
    - a AC57U V3 bár támogatja az OpenWRT -t (ezen keresztül a Mesh -t), de már a gyári ASUS firmware is támogatja az Asus féle AiMesh -t ...

    A másodikhoz kis hozzáfűzés: valahogy úgy érzem (lehet nincs igazam), hogy Veron picit idegenkedik az OpenWRT használatától. Persze annak beállítása (benne akár a Mesh is) kicsit bonyolultabb, mint a gyári szoftveré, de persze nem rakétatudomány. Ugyanakkor úgy éreztem egyáltalán nem baj, ha van olyan alternatíva is - akár Mesh -re is - ahol mindkét router a gyári szoftverrel is támogat Mesh -t ...

    @So5ika,

    Az AX -es router -ek választásakor kicsit "a jövőt is választjuk". Azaz OK, hogy most nincs AX -es klienseszközöd, de ugye nem biztos, hogy soha nem is lesz ...

    Másfelől a névleges maximális WiFi sebesség jó, ha több, mint a felét megkapod (a 2/3 már extrém) - de inkább kevesebbet is akár. Másfelől egy AX1750 vagy annál nagyobb AC -s router árára már nem kell vállalhatatlanul sokat dobni egy AX -es router-re ...

    Szívem szerint azt mondanám, hogy AX3000 alatt ne nézelődj (ez Asus -ban AX58U - ami már sajna 50K HUF körül van), de persze az anyagiak miatt lehet lentebb is alternatívákat keresni ...

    Amennyiben más márka is szóba jöhet:

    - TP-Link AX50 (AX3000) - 31K HUF,
    - TP-Link AX73 (AX5400) - 39K HUF,
    - Asus AX58U (AX3000) - 48-50 K HUF.

    Persze, az AX56U (AX1800) is jó router - elméletileg nem nyúlsz mellé vele. Ugye részleteket nem árultál el illetve azt sem, hogy milyen szolgáltatásokat vársz el az eszköztől, így leginkább ez csak "vakon ajánlás" ...

Új hozzászólás Aktív témák