Új hozzászólás Aktív témák

  • -FreaK-

    veterán

    Sziasztok!
    Erősen úgy néz ki, hogy bedöglött az RT-N18U routerem és kellene vegyek helyette egy másikat, mi az ajánlott jelenleg ebben a kategóriában? Azóta jött ki valami utódja, vagy valami hasonlóan ajánlott modell?

    Nekem elég a 2.4Ghz-es Wifi is, a kertvárosi környezet miatt, de nem zárom ki az 5Ghz-et sem, mert azzal nagyobb sebesség érhető el ha jól emlékszem.
    Net sebességben tudnia kellene az 1gbit-et kábelen átvinni, tehát kell a gigabites port is.

    Ha ezeket tudja, az előnyt jelent:
    - custom fw támogatás (a HGG tetszett az Asus-on, de sajna leálltak a fejlesztésével)
    - valami egyszerű QoS beállítás pl. játékokra, hogy ne kelljen egyenként konfigurálni minden egyes játékhoz
    - Wifi teljesítmény növelés

    Tudnátok írni pár ajánlott típust?

    u.i.: az RT-N18U-m amúgy lehet hogy hibás volt eleve, mert a fw-ben 96-97fok-ot írt a cpu-ra korábban, ami nagyon sok.
    Szét is szedtem, kicseréltem a két kis thermal padot a borda a cpu-t védő fém "kupak" között pasztára, ezzel csak egy fokot nyertem, így valszeg a fém "kupak" nem érintkezett a cpu-val. Mondjuk közel három évet élt, de ezt a hőfok problémát csak egy hete vettem észre kb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák