Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz Harlond #16318 üzenetére

    A szép hosszú válaszból egy csak kimaradt... :)

    Szóval igen, egy rövid ideig (néhány hónap) volt 1043-as routerem, de nekem nem jött be! Igaz, hogy akkor még messze nem létezett hozzá az Alex féle firmware, hanem magamnak kellett ráhegeszteni az OpenWrt-t, de ez valahogy sosem sikerült. Én azért vettem meg, hogy szinte 0 Ft ráfordítással kiváltsam a WL-500G Premium-ot, mert azt körülbelül ennek az áráért el tudtam volna adni, és ezzel egy időben még előre is lépjek egyet... Ehhez képest a samba másolási sebessége semmivel sem volt gyorsabb, mint az akkori WL-500G Premium routeremen, az ftp talán egy kicsit, torrentezéskor pedig sokszor lefagyott, újraindult, stb... és, hát az OpenWrt sem hengerelt le, mint router operációs rendszer. Az szép és jó, hogy testre szabhatóság, meg hasonlók, de mikor nekem kell WiFi meg USB drivereket telepíteni, hogy egyáltalán működjön a router, ráadásul alapból még webes felület sem volt, szóval konzolon kellett konfigfile szerkesztéssel netet csiholni a routerre. Nekem ez annak ellenére sem jött be, hogy előtte már hosszabb időt töltöttem el WL-500G Premium-on más Linux-os firmware-ekkel (OLEG és Tomato), és a mai napig semmi bajom nincs a konzollal! Próbáltam DD-WRT-vel is, de ehhez meg akkoriban végképp semmi megoldás nem létezett az okosságokra. Bár még most is OpenWrt csomagokkal kell használni, ha valaki emellett dönt. Ezek után mégis inkább maradt a WL-500G Premium, a pénzt meg gyűjtöttem tovább, és megvettem az RT-N16-ot, amivel tökéletesen meg is vagyok elégedve, hiszen ugyanazt tudja amit a másiktól is megszoktam, csak jóval gyorsabb kivitelben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák