Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • m.lala

    aktív tag

    sziasztok

    Érdeklődés szintjén kérdezném, van egy c2d e6400-asom egy giga 965p ds3 lapban rev 3.3-as szóval bios frissítés után elméletileg tudja az 1333 fsb-t, véleményetek szerint milyen procira váltsak az időtállóság jegyében? :R

    Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

  • m.lala

    aktív tag

    Sziasztok!

    Elgondolkodtam egy kis gépújításon,

    felhasználási terület: minimális játék, néha konvertálás, alapvetően online játékok

    tudom hogy ehhez nem kell erős proci(online game) de nem szeretném, ha nagyon elavulna a rendszerem

    inteles vonalon gondolkodom:
    lapom giga p35ds(LGA775) 2 vagy 4 magos proci

    bár mostanság nagyon drága az intel, de kb 50ig

    E8400 szimpi a nyers ereje miatt, esetleg egy négymagos

    E6400(2.1Ghz) ről váltanék

    előre is köszi a válaszokat :R

    Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

  • m.lala

    aktív tag

    Sziasztok

    Segítsetek picit, korosodó rendszerem(adatlapomon) szeretném cserélni, gondolkoztam kártya cserén majd lapon de mivel keveset játszom és inkább használom a gépet egy időtálló ugyanakkor olcsó megoldáson töröm a fejem és végül az alapok cseréjénél döntöttem
    Előre leszögezném mióta megvan a rendszerem nem követtem nyomon az eseményeket az alábbi konfigot józan ész?:) alapján tesztolvasgatás nélkül raktam össze pusztán olvasgatva a listákat, amd vonalon nyomulnék tuning mentesen
    Leírnám, kérlek véleményezzétek és ajánljatok jobbat ár- érték arányban:) keret 45-50k

    Lap: Gigabyte AMD FM2 F2A55-DS3 19.5k
    Proci: FM2 A4-5300 3.4 GHz 4 mag cirka 14.5k
    Ram: Kingston HyperX DDR3 Blu 1600MHz 8GB KIT (2x4GB) C9 cirka: 12.5k

    Az árak Debreceniek és kisker:(
    19.5+14.5+12.5=46.5

    A Vga amit tervezek majd alá 7770 sokak javaslatára.Reményeim szerint kihajtja majd a kis jövevényt, a jelenlegi gépemből kiindulva amit néha izzasztok meg egy nagyon belépőszint mégis 4 mag 65w tdp és 3.4 nyers ghz, olcsó is, jó is? tuning mentesen kb. 3-4 évig?
    És még egy fél off kérdés xp-m van a 8 giga ramból tudom h max 3.25 öt talán ha felismer okoz ez majd gondot? gondolom cserélnem kell a rendszert is..nem szeretném:) v elfut rajta max nem érzékeli a ramot? Egyenlőre nem igénylem de ócsó és gazdaságos a kit..

    Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

  • m.lala

    aktív tag

    sziasztok

    segítsetek picit, hosszú mérlegelés után (mivel egyenlőre úgysem használnám ki) halasztanám az fm2 re váltást de mégis a ktg hatékonyság jegyében nem hagy nyugodni a gondolat:
    meglehetősen koros konfigom szeretném lecserélni olyan szinten hogy a lapomban jelenleg egy e6400 dühöng mivel a tuninggal nem volt szerencsém
    (vitte az a 3.2ghz et is csak különböző anomáliák jelentkeztek befagyás, összeakadás) még kis szinten is instabil volt, feltételezem nem vagyok túl szerencsés vagy a ram választásom nem volt túl szerencsés szó mi szó megkapta a stresz teszteket(ram is proci is) stabil volt, de nem tudom másképp leírni csak alapon volt hajlandó normálisan működni

    2 kérdésem 1kérésem lenne lenne :U

    1.) van e értelme akár csak 10 e ft-ot is kiadni egy halott platformba? jelen állapotban arra gondoltam egy használt nagyobb 2 magos e8400 vagy 4 magos ami még egy ideig időtálló lenne ..nekem mivel csak online mmo-val játszom(metinezem konkrétan, néha test drive 2)
    2. ha van értelme mit ajánlotok tuning mentesen procierőben?
    3. szívesen vennék akár pmben is egy nevet itt az aprón akitől bátran megvehetem mert garancia a neve arra hogy nem volt szénné húzva a procija :)
    a lap:giga p35 ds3, 2*512 és 2*1giga ram, giga 8800gt

    köszönöm a segítséget :R

    Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

  • m.lala

    aktív tag

    Sziasztok!

    Belépőszintre, mivel nem követem az eseményeket kérném a tanácsotokat:

    Minimál játék, inkább online MMO, max felbontás 1280, net, semmi konvertálás, semmi extra.
    Ár érték arány bajnok belépőszinten mi perpillanat? Pár évig meglenne, erősebb gépre nem nagyon van szükségem...

    Amd oldalon X4 760K-t néztem illetve az fx-6300-at vs intel oldalról i3 2120, 3220.....

    márkafüggetlenül melyik?
    x4 760 és 2120 kb. egy árban van, fx és 3220 szintén.

    Jólenne ha továbbtudnám fejleszteni nem tudom most amd oldalon az am3+ hogy áll inkább hajlok fm2 felé X4 ami erős facául fűti a szobát de jóócsó:)
    Intel oldalról ugye 2 mag, de talán időtállóbb fene se tudja, tesztet nem néztem nem tudom erősebb e ennyi pénzért.

    Emellé ajánljatok már offtopicban 2 normális tuningmentes stabil lapot és min 4g ramot, ami megéri a pénzét.

    Hálás köszönetem :R

    Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

  • m.lala

    aktív tag

    Ejha:)

    Nem gondoltam volna, hogy ilyen konstruktív vitát robbantok ki de hát hiába amd vs intel soha el nem múló dolog ez. : :DDD

    Mindazonáltal annyi véleményt olvastam már, hogy tényleg elbizonytalanodtam, próbálom letisztázni magamban és javítsatok ki ha valamit nem jól értek.

    A két proci ami között vivódóm nyers erőben közel megegyezik? X4 760 vs i3 2120 esetleg nagyobb i3 25k-ig
    Időtállóság jegyében az fm2 után fm 2+ jön? és ezekbe belemegy egy régebbi fm2es tokozású proci tehát visszafelé kompatibilis ?
    Tulajdonképpen ha eltekintetek attól, hogy hangos a gyári hűtő és jobban melegszik az amd ezen egyszerű alkalmazásokban, illetve online MMO-terén ami kb. az egyetlen amivel tolom most akkor profitálok a 4 magból vagy a 2 magos i3 mellett nem veszem észre 2 mag hiányát?

    Lényegében ha egyenlően erősek és nekem nem kifejezetten számít a fogyasztás(napi 2-3 óra gépezés) és hajlandó vagyok hűtőre költeni ergo tételezzük fel az amd ezen hátrányait nem veszem figyelembe, akkor már csak az időtállóság és a jelenlegi legjobb ár érték arány marad ennek fényében akkor most amd vagy intel?:) :R
    (Legnagyobb teljesítmény jelenleg, a 20-25 ezres sávban és olyan lap, amit talán nem kell kidobnom alóla 3 év múlva.)

    [ Szerkesztve ]

    Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

  • m.lala

    aktív tag

    Sziasztok.
    Mostanság processzort nézegetek, egyenlőre tájékozódás jelleggel szeretnék kérdezni, mert jóideje nem követem az eseményeket.
    intel vonalon maradnék, ha már a lap adott.

    Giga GA-B250M-DS3H alaplapom van, jelenleg egy pentium g4560-al megtámogatva.
    Az lenne a kérdésem i3, i5 vonalon esetleg van e valami best buy vétel, akár használtan?
    Illetve a lap úgylátom nem támogatja leirás alapján max a 7.generációt ez azt jelenti, hogy hiába az 1151 foglalat a 8.generációt pl egy i3 8100 at elfelejthetem?

    Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

  • m.lala

    aktív tag

    válasz palfitom #87364 üzenetére

    Köszönöm szépen. :R
    Neked is hobizoli.

    Akkor gyüjtök és új platform lesz a nyerő, ennyit az időtállóságról.
    Nem szeretnék vitát kirobbantani, bár élvezet olvasni, ezért inkább úgy kérdezem, az általad linkelt i3-9100F és i5-9400F proceszoroknak mi a párja piros oldalon? :U
    Jelenleg 2*4gb Kingston HyperX FURY muzsikál a gépben ezek 2400mhz-esek. Ha ezek a ramok maradnának, melyik prossszor az amelyiket kevésbé fogja vissza?

    Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

  • m.lala

    aktív tag

    Két lépésben fejlesztenék srácok, a kérdésem csak annyi lenne egy 2700-at mennyire fog vissza egy gyengébb ram érezhető átlag felhasználás során?
    A kiszemelt cél: Asrock B450m Pro 4 és a 2700 mellé a régi gépből 2*4g Kingston hyperX.
    Első lépésben lap és proci, második lépésben ram csere, ezzel a lappal ez így ok? Vagy egyben cseréljem a 3 alkatrészt? :R

    Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

  • m.lala

    aktív tag

    Ha csak játékra használom/full HD, sok MMO/, nem komolyabb munkára, és 2 év múlva még egy év garival váltok 3-as esetleg 4-es szériára véleményetek szerint profitálok e plusz 2 magból?
    Ryzen 2600 vs 2700 között vívódom a különbség 6 e ft.

    Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

  • m.lala

    aktív tag

    válasz kolopele #88104 üzenetére

    Köszi srácok. :R

    Gondolom Paxker315 arra irta nekem, hogy magasabb az órajele magonként mint a sima 2600-nak. Őszintén szívem szerint egy 2700X-et vennék, max 45 é ujonnan de annyié még nem adnak. :DDD

    Tényleg nem tudom eldönteni, eddig 2:2 a 2700 vagy 2600 X ra annyira elhanyagolható a különbség árban.
    Minden valoszinűség szerint egy Asrock b450m pro4 és 2x8GB 3200MHz-as Crucial Ballistix Sport LT lesz a társa.
    Várok még tőlem okosabbakra, hátha valaki még billenti a mérleget, de egy biztos mindegyik piszok jó, szóval mellé lőni nem fogok. ;]

    Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

  • m.lala

    aktív tag

    Taktikai kérdésem lenne, van egy 2600X-em még majd két év garanciával. Most ahogy nézem az elvetemült árakat ilyen cirka 15 ezerből tudnék váltani 3600-ra, ha a 2600-at el tudom adni értelmes árban. Jelenleg ezt sem használom ki, de az időtállóság jegyében vélhetően megérné vagy várjak még esetleg? :R

    Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

  • m.lala

    aktív tag

    Én is dilemmázok, hasonlóan SzabolcsL kollégához...Nekem 2600X van, ami érzésre elég, de még van 3 hónap pcx garim, kiszállok belőle kis mázlival 30-35ért és kihagyva a 3000-es szériát felváltok egy 5500-ra. kb 20 e Ftból megvagyok 3 év garival és kb jó időre megint letudtam a dolgot. Nagyon elvetemül ötlet? Arpg-t és MMO-t tolok főleg 6600-al full hd 90FPS a cél, hááát nem vagyok tőle elájulva, sokszor dühöng a vga 100%-on szóval nem a cpu a vékony, de talán az időtállóság jegyében nem járnék rosszul. Vélemények?

    [ Szerkesztve ]

    Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

  • m.lala

    aktív tag

    válasz solfilo #104459 üzenetére

    Nem követem szorosan az eseményeket, időnként megkérdezem, de még mindig nem váltottam. Amikor anno is kérdeztem, hogy érdemes e váltani ha csak full HD a cél egy 2600X ről, volt olyan komment, hogy nem igazán venném észre, meg kitekeri és stb... és nézegettem videókat és tényleg.
    Azért azóta sok víz lefolyt a dunán. Most már nyugodtan kijelenthető, hogy alacsonyabb felbontáson is limitál a gyengébb proci, nyilván egy értelmezhető vga mellett?

    Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

Új hozzászólás Aktív témák