Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    Sziasztok, nekem egy 2MB / 3GHz -es szólómagos procim van. Szeretnék váltani, amíg még van ''ára'' a procimnak, viszont sokat játszom és a gámák meg ugye egy magon mennek még, ezért ''lefelé fejleszteni'' nem szeretnék (értitek hogy értem), szóval ha valaki esetleg beleásta magát az aktuális piacba írja már meg nekem, hogy mennyit kell rádobni sacper kb egy core2-höz, aminek magjai egyenként hozzák a szintet, az emelt FSB biztos számít, de azért szeretnék azonos órajelűt, hogy azért valami különbséget is lássak és ne csak a tudat legyen, hogy később jó lesz.... értitek.
    Köszi. :R

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz robyeger #2575 üzenetére

    Megnéztem az E4300-at, de a cikk azt írja, hogy az egyik magnak letiltották a kessét, szóval effektíve 1 megás kessel mennek a magok.

    INTEL Pentium D945 - ezt találtam, aminek a magjai hozzák az enyém szintjét, de core2 - ben magonként csak alacsonyabb órajellel vagy kessel látok procikat, vagy az fsb maradt 800, most akkor miért jobb a core2, mint a dualcore ?

    Bazira le vagyok maradva, én még 52k-ért vettem a sima 2MB/3GHz -es szólómagosat, szóval nem tegnap volt, most mit kell nézni, mert fsb-kess-órajel magonként vonatkozásban dualcore tűnik jobbnak, vagy olyan bazi drága core2-ben, hogy fel se teszik a listára? :F

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    vagy most ott van a kutya elásva hogy core2-től kezdve van csak 1066-os fsb? én nem értem, hogy ezt a három dolgot miért nem tudják normálisan kiírni egy listára, hogy az embernek órákat kell böngészni, mire talál egy lapot ahol van egy normális részletezésű lista, az meg rittig egy olyan üzleté ami másfélszeres áron ad mindent :W

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Core 2 Duo Extreme X6800, 2.93GHz, 1066MHz FSB, 4MB L2 Cache, EM64T,VT, Dual Core

    208.600 -Ft.

    Szóval core2-re váltás egyelőre cumi. Lehet hogy jobb egy gyengébb core2 is mint egy szólómagos, de az egy magon futó alkalmazások miatt mint pl. gámák csak rontanék a dolgokon ha a fentinél gyengébbet vennék. Remélem valaki hasonlóképp agyal és megspóroltam neki egy órát.
    Gamereknek egyenlőre dualcore-ra kell váltani vagy várni, ez az én hatalmas konklúzióm.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Jorus #2589 üzenetére

    Én nem egy dualcore-t hasonlítottam egy core2-höz, hanem azon filózom mit érdemes vennem. Nekem egy szólómagos procim van 2 mega kessel 3GHz-es órajellel, 800-as fsb-vel ami kihajtja úgy a GF7800GT-met, hogy szépen mennek a gámák, de nem egy embertől olvastam már a fórumban, hogy a dualcore procijával, meg a core2-es procijával az ilyen 40k-50k kategóriából szaggat egy-két gáma mert 1,8GHz meg hasonló órajelekkel vannak ezek megáldva és gyorsabb a kess meg az FSB,de az órajel akkor is a fele és a gém meg csak az egyik magon fut.
    A tesztben meg, amit belinkeltetek többen is 80 kás megy 110 kás core2-esek vannak nem a 40kás kategória, most akkor ki a hülye, mert valaki biztosan az.
    Én annyit látok, hogy 40k-ért agyonrabutított core2-es procik vannak ''félbevágott kessel'' amit némileg kompenzál, hogy osztott, éljen ez jó hír, örülünk, emelt fsb, örülünk, gyorsabb kess, örülünk fele órajel nem örülünk. Én egyébként 50 kás procit szoktam venni, felsőközépkategóriát, a mostanit is ennyiért vettem annó, de még mindig nem tudom, hogy mi legyen. Ez a ''legszarabb core2-es is jobb a legjobb dualcore-nál'' kicsit parasztvakításnak hangzik nekem. Céép a teszt céép, csak mindhárom proci más lapban van hopika ha 775-ös a dualcore is meg a core2 is akkor miért nem egy lapban tesztelik például? Nem szeretem az ilyen rendelésre gyártott teszteket, aztán az győz aki többet fizet, meg egyáltalán mi köze egy 110kás procinak valami 40kás lapban az én választásomhoz. Á az lesz, hogy ki kell próbálni megint, megy a butítás csak ezerrel, azért ne hogy már oda lyukadjunk ki, hogy az órajel annyira nem lényeg, hogy még a fele is lehetm akkor is gyorsabb lesz, nemá :O

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Calibos #2616 üzenetére

    Nekem vagy 50 mostani gém van iso-ban a HDD-n, de egyiknek a readme-jében sem látom a javasolt rendszerkövetelménynél a kétmagos procit (nem a minimumnál!!!)
    A winfos xp kernele se kétmagosra lett fejlesztve, lehet hogy majd a vista-é inkább ilyen lesz, de én feltettem már az egyik vinyómra a vista-t és driver hiány van ezerrel sajnos. Nomeg az a híresztelés is kamu ha már a vista-nál tartunk , hogy a vista-hoz milyen erős gép kell húúú+ha, nekem csak 1 giga ramom van dualban amit állítollag a fene nagy cikkek szerint megeszik reggelire a vista, de nálam simán száguldozik, egyáltalán nem lassabb, mint az xp. Ennyit a cikkekről, meg a tesztekről, mind csak arról szól, hogy többet költsél és mikor meg összeraksz két gépet és egymás mellé teszed akkor meg jönnek a meglepetések.
    Ezek a tesztek akkor lennének használhatók a vásárlási döntésben, ha mondjuk az összes PH-s lefuttatna xy tesztprogramot, melléírná a konfigját és a kapott adatokat valaki kategóriákba sorolva összegezné és abból készítene karakterisztikát, hogy nagy átlagban mennyivel jobbak a megépített core2-es gépek. Így viszont nem reprezentatív, főleg a különbségek átlagos mértékének meghatározására alkalmatlan tesztekről beszélünk. Aláírom hogy ''A'' proci jobb mint ''B'' proci a tesztben, de az alaplap is jobb amiben ''A''proci van, mint az, amelyikben a ''B'', szóval ebből max az derül ki, hogy melyik prociból max mit lehet kihozni, de hogy ár/teljesítménynövekedés arányában valakinek mit érdemes venni az nem, szóval annak jó aki komplett konfigot szeretne építeni és a tesztből kiválaszt egyet, amelyiknek tetszenek neki az eredméynei,de annak nem aki csak procit akar cserélni pl.
    A saját tapasztalataitokra vagyok kiváncsi, nem arra, hogy a tesztek alapján ki mit képzel el egy termékről amit még életében nem használt, a teszteket én is meg tudom nézni, ahhoz nem kell fórumozni.
    A fele társaság tudálékosan ábrándozik, hogy az biztos milyen jó, ahelyett, hogy egymáson segítenétek és megtalálná mindenki a párját akinek pont az az alaplapja van mint fórumtársának és érdemi információkhoz juttatnátok egymást saját teszteredményeitekkel. :C

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Ribi #2628 üzenetére

    A cikk tanúsága:
    ''Az Intel szerint az új képlet mostantól: teljesítmény = órajel x órajelenként végrehajtott utasítások (IPC) száma.''

    Az órajel az egy xy frekvenciájú négyszögjel aminek van 0 meg 1 értéke, tehát a mondat így is értelmezhető:
    teljesítmény=órajel x magok száma
    Ez logikus, csakhogy ez abban az esetben érvényesül az említett procinál ha a program mindkét magon fut párhuzamosan és a kess tökéletesen megoszlik 1-1 megára a magok között.
    Én a játékról beszéltem ami csak egy magon fut és két megás kessel 800-as FSB-n
    3 GHz-es órajelen jelenleg. Az ''új'' procin meg 1,8 GHz es órajelen, 1066FSB vel, ~1mb kessel mivel csak az egyik magot szúrja ki magának és attól , hogy osztott a kess az még nem egyenlő a 2 megával, igaz van más különbség is, de egyértelműnek nem hangzik a dolog számomra és tök jó lenne ha írna végre valaki aki ilyet cserélt core2-re. :W

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz priti #2630 üzenetére

    ja és persze nem integrált videós szarokat rak össze az irodának mint én és azon ámuldozik, hogy milyen gyors lett a tömörítés meg a többi szarság, mert azt lecarom, hanem van egy normális vieója és játszik is. Mit nem lehet ezen felfogni???, megin az van, hogy cipelhetem be a gépemet telepíthetek vinfost és próbálhatom ki, mert csak az okoskodás megy ezerrel, hogy az biztos a játékokban is jobb lesz, biztos a fact biztos egyikőtök se mondja hogy én kipróbáltam a tesztben meg quake4 meg fear meg hasonló ezer éves játékok vannak...

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    A 2.4-es E6600 már érezhetően jobb gémben is. Alatta nem érdemes cserélni ha játszol. 1.8-as core2 -őt ne vegyél komolyabb videóhoz.
    (azoknak akik csak erre voltak kiváncsiak és azt hiszik amit látnak, haver kipróbálta az üzletben)

    :R :R :R :R :R

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák