Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jozsi252

    veterán

    válasz kolopele #84743 üzenetére

    Azért is elég nehéz a döntés mert ugyanúgy vannak panaszok a domború 9. gen-re valamint a vastagabb kupak miatt a hőátadása nem olyan jó, így a 9. gen-ből mondjuk a 9700K is tud jó forrú fejű lenni, ez már csak szerencse kérdése hogy ki mit fog ki. De nyilván x idő után egy 8700K is ugyanúgy jó meleg tud lenni ha csak nincs delidelve. De ez már csak szerencse kérdése hogy az ember mit fog ki, de nyilván a forrasztott 9. gen-nél nem áll fent az a veszély hogy a paszta miatt melegszik, mert ugye mind forrasztott.

    (#84744) mert_csokis

    Írtam is ugye hogy 9700K annyira nem opció mert tuningolni nem akarom, így fölösleges lenne annyit kiadni rá amennyibe kerül, ezért gondolkoztam rajta hogy megvárom az i7-9700-at ami ha minden igaz olyan 110-115 környéke lesz ami már jó ár számomra. Viszont a kérdésem arra is irányult hogy esetleg a nem túl hatalmas teljesítménybeli különbség miatt nem-e éri meg 9600K-t venni? És erre írtad hogy minimális a különbség a 9400F-hez képest. Viszont nekem azt a 10-15%-al több fps-t megérne 30k-t ha a 9600K mellett döntenék. Értem hogy mire szeretnél célozni, de azt is értsd meg hogy fontos számomra a minél több fps az Oculus Rift miatt, amihez a komolyabb játékokhoz kell jó proci. És az általam megadott i7-9700-hoz legközelebb a 9600K van, nem pedig a 9400F.
    Ha csak monitoron játszanék akkor nem izgatna a dolog mert egy Dell 60Hz-es monitorom van, aminél mindegy hogy 60 vagy 160fps-em van. Viszont az Oculus miatt kell a minél több fps minél "olcsóbban". Ezért jött hogy az i7-9700-hoz legközelebb teljesítmény terén az i5-9600K van.

    (#84747) VirsLee

    Nagyon régóta Intel procikat használok, hálisten soha semmi gond nem volt velük, teljes mértékben meg voltam velük elégedve, ezért ragaszkodok hozzá. Pont ez az oka hogy 9 éve iPhone-t használok teljes megelégedéssel, emiatt eszembe sem jutna a váltás droidra. Ami jó azt nem szeretném elengedni, még úgy sem hogy az új 3. gen Ryzen jó lesz minden tekintetben, valamint lenyomja a 2. gen árát ami annyira nem érint meg mert AMD-t nem akarok venni, illetve ha vennék akkor is csak újat. Nem akarok ebből hitvitát csinálni, egyszerűen bevált az Intel nekem.

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 13 Pro Max

Új hozzászólás Aktív témák