Új hozzászólás Aktív témák

  • tranceplanet

    addikt

    válasz ko9 #40781 üzenetére

    Szerintem ez a legütősebb, jó ár/érték arányú kombó:
    LAP: ASROCK Z75 Pro3 -22K (tuningra nem ideális lap, de a +4 szorzót bírni fogja)
    CPU: i5-2300 -32K (LeC-től, most nincs nála, mert vásárlás dömping volt)
    VGA: GIGABYTE GV-N650OC-1GI GTX650 1GB GDDR5 PCIE -28K

    Ezzel lesz egy lapod, amiben a szorzózáras i5 szorzóját még +4-gyel növelni tudod, a turbo is ott van még. Az i5-2300 ugyan szorzózáras, de négy szálon elég erős, a fent említett tuninggal pedig az órajale is elég lesz, sajnos nyolc szálon nem tud dolgozni, mert nincs HT ugye. A 650-es kártya pedig olcsó és hozza adobe alatt a drágább 580 szintjét. Így a Mac OSX-ről sem kell lemondanod és a fogyasztás is alacsony lesz. Ár/teljesítményben ez lenne a legjobb. Viszont, ha kell a nyolc szál, akkor egy i7-2600 kellene neked, szintén LeC-től. Az i5-3570K és i5-3770K vadiúj ára szerintem durva. AMD vonalon egy 990FX lap, és egy FX-6300 vagy FX-8320 lenne jó az nVidia kari mellé, de oda egy combos hűtő is kellene, valamint a fogyasztás is magasabb lenne (most érkezik az FX-8300 95W TDP-vel). Az a kérdés, hogy kell-e neked a szorzózármentes tuning és a nyolc szál, mert ezek megdobják az árat. Én a procit mindenképpen apróról venném, mert kemény ezreseket spórolhatsz vele.

    [ Szerkesztve ]

    " Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

Új hozzászólás Aktív témák