Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zlndot

    újonc

    Sziasztok!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Egy-két héten belül.
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    170K
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Többnyire a szokásos otthoni dolgok. Alkalmanként képszerkesztés, tervezőprogramokkal való bíbelődés (csak hogy ne essek ki a gyakorlatból).
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Néha igen (rpg, stratégia), de ez nem elsődleges szempont (akkor tornyot vennék). Ha közepes részletességgel játszható fps-t képes produkálni, az bőven jó.
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Elfogadható kompromisszumot keresek a kettő között.
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    -Egyelőre nem.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    15.6 Sem kisebb, sem nagyobb. Mattnak jobban örülnék, de ez sem elsődleges szempont.
    (8) Notebook tömege?
    Nem lényeges, de azért ne legyen túl kényelmetlen hurcolni, ha kell.
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Nélküle.
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    1TB (a 750 még elfogadható); legalább 4 de inkább 2*4; optikai meghajtó jó lenne.
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Ez a legfontosabb dolog: barátságban kell lennie a linuxszal, windowst csak akkor használok, amikor muszáj. Jó karbantarthatóság nem ártana.
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    (3)-as és (4)-es pontban leírtak szerint.
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    HP Probook 455 G2-vel szemeztem, de egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a processzorban (A8-7100) és a GPU-ban (R6 M255DX) van annyi erő, amennyi nekem elég lenne.
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Alapvetően új.

    Előre is köszönöm a tippeket. :)

  • zlndot

    újonc

    válasz Khelben #76420 üzenetére

    Köszönöm szépen! Kerestem pár tesztet, és tényleg körülbelül ez lenne az, amivel már ki lennék békülve. i3-asok felett teljesen elsiklottam, amikor nézelődtem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • zlndot

    újonc

    válasz Tikakukac #99293 üzenetére

    Hatalmas gratuláció a Dellnek. A Canonicalnak meg különösen, hogy hagyja előtelepíteni a disztribúcióját olyan hardverre, amin nem fog menni out of the box... igazán kedvezően hat a rendszer megítélésére. Öntökönlövés tipikus esete.

Új hozzászólás Aktív témák