Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tonpil90

    újonc

    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Ha találok megfelelő gépet :)
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 150 ezer, esetleg 170, ha nagyon szükséges
    (3) Felhasználási kör? Főként adatbáziskezelésre, kiadvány- és térképszerkesztésre használnám, játékra egyáltalán nem, munkagép lenne.
    (4) Játékra használnád-e? Nem.
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Is-is.
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Egyelőre nem.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 14-es, 1600x900-as fontos lenne. Hogy fényes vagy matt, nem tudom.
    (8) Notebook tömege? Lényegtelen.
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Jó lenne oprendszerrel (Win7)
    (10) Egyéb kívánság? Optikai meghajtó, USB3 és HDMI. Lényeges lenne a jó touchpad!
    (11) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Freetr, ArcView térképszerkesztők, SPSS
    (12) Eddig kinézett notebookok? A Laptopsystemen nézegetem a gépeket, de eddig nem találtam olyat, ami minden feltételnek megfelelt volna. Alapvetően HP Elitebook vagy Dell Latitude vonalon gondolkodom, de jól jönne egy kis segítség típusszámban. A HP 8460-asnak kicsi a felbontása, a DELL E5420-asban nincs USB3-as. Van olyan gép, ami megfelelne minden feltételnek?
    (13) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Ebbe a keretbe gondolom csak használt fér bele.

    Az utóbbi időben próbáltam több gépet is, a Hp Pavilion borzasztóan hangos és melegszik. A touchpadján a gombokra szinte rá kellett feküdni, nagyon nehezen mozogtak. Egy HP Probookot is néztem (1366x768-as felbontással), de a kijelző nem igazán tetszett, de lehet, hogy csak rossz volt a beállítás (szürke volt és élettelen színek). Van különbség a HP és a DELL paneljai között? Vagy más típust érdemes lenne még megnéznem?
    Előre is köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák