Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ruuwa

    tag

    Üdv!

    Noti vásárlás előtt állnék, a főbb elvárások:

    Ár: ~150k (max 180k, de azt nem szeretném elérni)
    Alapvetően netezésre, és filmvágásra, képszerkesztésre (Adobe termékek).
    Hurcolászva lesz, szóval jó lenne, ha kicsit strapabíróbb lenne, de alapvetően nem gond a fényes felület. HDD mérete szinte mindegy, külső winyó lesz hozzá. Esetleg ha lehet bele plusz SSD-t rakni a későbbiekben, az olyan plusz pont, amiért hajlandó lennék 180-ig elmenni. Egy ideig reménykedtem, hogy belefér egy full HD képes noti, de azt hiszem ez ebben az árkategóriában felejtős (hogy a matt kijelzőről ne is beszéljek :((( ). Persze ha tudtok egy notit, ami full HD és belefér az árba, ne tartsátok vissza magatokat. :D

    Első körben egyébként dedikált GPU nélküli A8-as vagy A10-es Trinity-s notiban gondolkodtam, gondolván a jövőre, hisz a használt programok egyre inkább támogatják az OpenCL-t. Csak sajnos elég gyér a választék Trinity fronton.

    Ötletek?

    u.i.: Használt nem játszik, számlára kéne, garival.

    Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

  • Ruuwa

    tag

    válasz darvak #12603 üzenetére

    Köszönöm a választ, az i5-ös ProBook-ot már néztem, lehet ő lesz a befutó. :R

    Szerk.: Az Asus K55DR-rel kapcsolatban van milyenek a tapasztalatok?

    [ Szerkesztve ]

    Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

  • Ruuwa

    tag

    Üdv!

    Valószínűleg rétegigényemnek adok hangot, de megkérdezném, hogy van-e ehhez a[Dellhez] hasonló, noti/tablet hibrid kiépítésű masina a piacon?

    Valami olyasmire gondolok, amiben vagy valami low power kétmagos intel (de nem Atom), vagy valami gyengébb mobil trinity teljesít szolgálatot, 120GB-os SSD-vel és korrekt méretű akksival karöltve, és 12-13"-os kijelzővel és emészthető árral (~130k) kombinálva. :K

    Mondjátok, hogy nem teljesen esélytelen... :))

    Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

  • Ruuwa

    tag

    Üdv mindenkinek!

    Külföldi egyetem miatt asztaliról laptopra váltanék.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Április-Május

    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    200-300k, még alakul, de 300-nál több nem valószínű.

    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
    Elég vegyes, lesz itt némi Matlab, 3D CAD progik, hobbi szinten Photoshop/Gimp, és persze játékok.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Sokféle, kezdve az izometrikus rpg/hack&slash játékoktól (Path of Exile, Diablo III, Divinity), az építgetős szimulátoros példányokon keresztül (Train Fever, Cities Skylines), az FPS (Skyrim, CS:GO, Planetside 2). Ééés esetleg néhány MMO (EVE, TESO). Alkalmanként régebbi címek. Medium beállításokkal már elvagyok, natív felbontásból is visszaveszek ha kell, csak ne szaggasson be.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Egy 23"-os Dell IPS monitorról váltok, már trenírozom magam, hogy ilyen jó biztos nem lesz. 17" méret, és ha lehet full HD, esetleg (ha még létezik) valamilyen 16:10-es képarány. IPS jó lenne, hosszabb távon valószínűleg beleőrülnék, hogy csak szemből látok torzulásmentes képet. Persze ha tudtok jobb minőségű TN panelt, nyitott vagyok minden javaslatra.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nehéz megmondani, de hetente párszor biztos hátizsákba kerül majd. Lesznek hosszabb útjai is.

    (7) Operációs rendszer?
    Mindegy

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Fontos szempont a bővíthetőség. Nem zavar, ha szerelni kell, de legyen megoldható HDD+SSD kombináció a notin belül. Akár mSata/M.2, akár két 2,5"-os hely formájában. ODD nem szükséglet, ha van jó, ha cserélhető HDD caddy-vel, mégjobb. RAM mérete mindegy, azon később is lehet segíteni.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények?
    Amíg csak lehet, kerülném a DDR3-as dGPU-kat. 2-3 évre tervezek, ezért GCN/Maxwell vonalon gondolkodom. Fontossági sorrend: jobb féle kijelző > megfelelő hűtés (lesz járatva) > bővíthetőség
    Igények vannak, elég pénz a kielégítésükre már nem biztos. :U

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
    Is-is. Egy-két éves "gamer" noti, megkímélt állapotban szerintem belefér. A garancia meg egy érdekes kérdés. Mindenképp jó lenne még itthon megvásárolni a notebookot, de hogy hol leszek, ha beüt a baj? Passz. Valószínűleg így is, úgy is szívás lenne a gariztatás. Külföldről rendelés is szóba jöhet.

    Jellemzően ilyenkor az ASUS N750/751 szériát javasoljátok, de sajnos elég nehezen tudom megemészteni ezt az ezüstös kinézetet. Acer Nitro szériáról vannak tapasztalatok? Konkrétan a VN7-791G-555U modell, i5-4210H & 950M kombinációt néztem ki.

    Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

  • Ruuwa

    tag

    Azért nem túl lelkesítő, hosszú távon olvasni ezt a fórum témát. Meg nézegetni a hazai kínálatot.

    4-5"-os méretben olyan csuda IPS kijelzők vannak, hogy csihajja. Notiknál meg úgy tűnik, mintha a szériára szánt utolsó fillérekből próbálnának valami kijelzőt szerezni az alibabáról. De ott is drága, ezért már nem marad pénz a tapipad alá még két gombot berakni, így kénytelenek mindenhova klikpadokat rakni. Meg kidobni az ellenőröket a design részlegről, és a gyártás után rájönni, hogy lemaradt a bekapcsológomb. Sebaj, majd a numerikus részhez berakjuk. De a beépített "mélynyomóból" nem engedünk, az kell a népnek. Hátha elnyomja az alulméretezett, de legalább süvítő hűtés hangját. :(((

    Sry, ki kellett engednem.

    Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

  • Ruuwa

    tag

    válasz Peddy789 #90641 üzenetére

    HotS-ról azért nem kell lemondani. Én néhanapján egy Lenovo T410-en tolom, minimál grafikával és visszavett felbontáson már el lehet szüttyögni. Egy i5-560M (Gen5 igp) és dual channel RAM már elég ehhez. Egy 4./5. generációs i5/i7 szerintem már dgpu nélkül is simán jó ezekhez a játékokhoz. Gondolkodom is erősen, mennyire van szükségem dgpu-ra. CSakhát néha kell egy kis FPS kiereszteni a fáradt gőzt.

    Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

  • Ruuwa

    tag

    válasz Because #90723 üzenetére

    Használtan vásároltam a Lenovo T410-emet, ami már nem egy mai csirke. Matricája alapján 2010-ben gyártották. Amikor kihozta a kedves eladó, elsőre, de másodikra se látszódott, hogy nem most vette le róla a fóliát. Alaposan megnézve már látszott, hogy az egyik sarkán a fedlapnak kicsit megkopott a borítás. Van vagy 1,5 mm2. Ennyi. Hazahozva rögtön szedtem szét, hogy jól kitakarítsam. Hát nem kellett. Egy porszem nem volt benne.

    Lehet, hogy nem a legkeskenyebb, és biztos nem a legkönnyebb gép, de 70k forintért életem egyik legjobb vétele az biztos.

    Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

  • Ruuwa

    tag

    Ma volt szerencsém megtapicskolni egy Dell Precision-t, és nem találok szavakat. Az ASUS N-ek ócska játékszernek tűnnek mellette.

    Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

  • Ruuwa

    tag

    Dell Precision M6600/6700 gépekről milyen tapasztalatok vannak? Érdemes-e használt, de még egy év Dell garanciával rendelkező gépet venni külföldről? Más kategóriánál nem merném bevállalni, de ezeknél a gépeknél nagyon elgondolkodtam...

    Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

  • Ruuwa

    tag

    Üdv mindenkinek!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Következő hetekben.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? 200-280e +ÁFA (Br ~350e)
    (3) Felhasználás? Filmszerkesztés, animáció, render, office. Avid, PS After Effects. Hosszabb videó és hang anyagok szerkesztése, 50-120 perc terjedelemben is akár.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem szempont.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15-17" FullHD, lehetőleg IPS, de mindenképp valami jobb minőségű.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Néhány havonta, nagyobb utazások (repülő, vonat), lenne használva.
    (7) Operációs rendszer? Windows 10 preferált, de valamely verzió elvárás lenne.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    2,5" kapacitása mindegy, fontos az mSata/M.2 bővíthetőség, ODD megléte. RAM legalább 8GB, de azt később is tudjuk bővíteni.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? Jó lenne legalább 4. gen Core i, 35-47W-os procival szerelt noti, nem hiszem, hogy az "U"-s csodák alkalmasak lennének a feladatra. Fontos lenne az egyszerű karbantarthatóság, és a jó strapabíróság. DGPU jó lenne
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Mindenre nyitott vagyok.

    Testvéremnek lenne, az eddig használt Fujitsu A532 helyett. Elég szeleburdi, ezért bár megpróbál vigyázni a cuccaira, azért kapnak az élettől rendesen. 4 év alatt eléggé lelakta szegény A532-t, le a kalappal a noti előtt. Valami hasonló minőséget keresnénk, csak lehetőleg erősebb processzorral (4c/4t , 4c/8t). Első gondolatom rögtön a Precision és EliteBook/ZBook széria, használtan belefér az árba, és a quadro/firepro se lenne rossz. A kérdésem az lenne, tudtok-e esetleg más alternatívákat? Például olyan "U"-s CPU-val szerelt notit, ami képes hosszabb távon is tartani a turbó órajeleit? Nem vagyunk telhetetlenek, inkább legyen jó minőségű a noti, mint i7MQ és biliműanyag.

    Amiket néztem, és elvetettem:
    Asus N és G szériák: tetszene, de a kis szervíznyílás és a venti hozzáférhetetlensége kizáró ok.
    HP Enyvy 15 és 17: csini, de nem villanyrezsót keresünk.
    Dell 7559: nincs ODD. (külsőt biztos elhagyná :)) )

    Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

  • Ruuwa

    tag

    válasz Khelben #120293 üzenetére

    Köszönöm, sajnos a ZBook-ok kiesnek, mert 0%-os számlával értendő a feltüntetett Br ár. Úgy meg már kereten kívül esnek egy hajszállal. Végül úgy néz ki Alfáéknál lévő Dell M4800 lesz. :R

    Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

Új hozzászólás Aktív témák