Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • culas25

    tag

    Sziasztok,
    Most készülök notebook-ot venni, bár van már egy kiszemelt jelölt, lenne pár kérdésem. Nem biztos, hogy 100%-ig témához tartozik, de lényegében igen.

    Szóval olyan 100 ezer forint körüli belépő szintű gép kellene, office-t használok leginkább, autocad-et 2D módban, néha matematikai szoftvereket, és általában mindet egyszerre megnyitva. Játszani, vagy komolyabb véges elemes, szimulációs programokat futtatni nem szoktam, ha a GTA Vice City nosztalgiából elfut, az nekem elég.
    Eddig kinéztem magamnak a lenovo G50-30 -as laptopját, 100.000 Ft-ért lehet xtreme digitalban.

    Az lenne a kérdésem, hogy van -e tapasztalata valakinek hasonló géppel kapcsolatban. 6 évig használtam Fujitsu Amilo gépet, mindenki szidta a márkát, de nekem soha semmi gondom nem volt vele. Nem szeretnék 2 év múlva újat venni, szóval szerintetek megbízhatóak a belépő szintű lenovo gépek?

    A másik, hogy ebben celeron dual-core n2830 processzor van. Ez a legolcsóbb verzió (ha a 4 Gb RAM-hoz ragaszkodom), megéri -e több pénzért jobb processzoral venni? Szerintem nekem elég ez is, a rajzoló programok inkább memória igényesek, de túlzottan nem értek hozzá.

    Végül van -e értelme oprendszereset venni? Eddig win7-et használtam, és imádom, de ezt csak 8-al árulják. Azon kívül, hogy tiszta lesz a lelkiismeretem, van bármi előnye? Még szűz vagyok ilyen téren, sosem próbáltam :P

    [ Szerkesztve ]

  • culas25

    tag

    [link]

    Ezt néztem ki, bocsi a külön linkelésért, de ha az előző részbe raktam bárhová, linknek vette az egész hozzászólást.

  • culas25

    tag

    válasz Scooter #69563 üzenetére

    Köszi a választ.
    Most lesz a Metro áruházban egy akció, ahol elvileg core i3-as processzorral és 1 Tb HDD-vel lehet lenovo g50-30 -at venni, 100 papírért. Egy gondom van ezzel, hogy nem találtam az egész interneten áruházat, ahol ezt a modellt i3-as procival árulnák, a gép típusát is email-ben kellett megkérdeznem, mert a szar prospektusban még azt sem írták oda. Szóval egy kicsit még félek tőle hogy elírás a dolog, de ha mégsem, akkor szerintem jó vételnek tűnik
    Ha viszont kiderül, hogy van valami elhallgatott gyengesége a gépnek, akkor esélyes, hogy az általad ajánlott laptopot veszem meg.

  • culas25

    tag

    válasz World-Soft #69713 üzenetére

    Én is erre a gépre pályázom, 2D-s autocad rajzolásra és otthoni felhasználásra venném, játszani nem szoktam. Írtam nekik emailt, és biztosan G50-30 -ról van szó. Egyébként külföldi webshop-ban találtam nagy nehezen i3-as verziót is, és a prohardver-es hírekben is emlegetik a gépet ilyen procival, sőt még i7-ről is szó volt.

    Mást nem lehet tudni róla, de én péntek reggel megyek az áruházba, akkor megnézem a pontos specifikációt. Ha privátban üzenetben adsz egy email címet, akkor amint tudok küldök neked infót a gépről, ha esetleg messze vagy a legközelebbi áruháztól. Így nem kell feleslegesen fogyasztani a benzint, én meg amúgy is megyek bevásárolni. Péntek délutánra, esetleg szombat délelőttre csak nem fog elfogyni, elvileg 3 napos az akció. Mondjuk vasárnapra már esélyes, hogy nem lesz.

    Persze ha valakinek van jobb infója, azt én is szívesen veszem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák