Új hozzászólás Aktív témák

  • atenza

    senior tag

    1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1 héten belül

    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    100-200k, amennyiből minimálisan kijön egy ilyen gép

    (3) Felhasználási kör?
    netezés, egy két film

    (4) Játékra használnád-e?
    nem

    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    50-50%

    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    lehet hogy teszek majd bele a winyó helyett, de ha van benne m2 slot az is jó, de nem szükséges

    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    normál 15,6", lehet fényes vagy matt is

    (8) Notebook tömege?
    nem tényező, nem nagyon lesz hordozva

    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    ha megéri akkor win8.1-el(tehát olcsóbb mintha külön venném), ha nem akkor majd külön megveszem

    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    4gb ram azért legyen, és legyen azért 1 tartalék slot, hdd mérete nem számít

    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    nincs, igazából egy "best buy"-t keresek az említett célokra

    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Nem tudom h kell-e egy i5 erre, vagy elég egy i3 (intel párti vagyok), talán egy kis Photoshop lenne, de nem tudom hogy működik ezeknél, ha nem fut olyan alkalmazás ami igényelné a dedikált gpu-t akkor azt lekapcsolja a rendszer is a prociban lévőt használja? Lehet ebben az esetben egy szolid GPU is lehetne(nvidia inkább), ha van értelme és nem elég a prociban lévő.

    (13) Eddig kinézett notebookok?
    nincs még semmi, de Lenovo vagy Dell legyen

    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    új, lehetőleg friss modell

    Otthoni családi gép lenne, szóval a helyemben ti mit választanátok, mi most az aktuális best buy ilyen célra?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák