Keresés

Aktív témák

  • DBAtti

    aktív tag

    Sziasztok!

    Notebookoket nem igazán szoktam nyomonkövetni, ezért kérnék tanácsot.. az 1. hsz-t lehet szerkeszteni kellene, mert a 2006-os iránymutatók már nem túl aktuálisak ;)

    Egyik barátomnak szeretnék találni mérnöknek való laptopot.
    A követelmények ebből adódóan kb a következők:

    relative nagy teljesítmény (3D/ nyáktervezés/ szimulációk/ stb, esetleg némi játék)
    4+ GB RAM
    szerintem matt kijelző, minél nagyobb méretben, felbontásban és minőségben, de 15" környéke, hordozható méret és tömeg (<< 3kg)
    hosszú akkus üzemidő
    strapabírás, ergo ne kelljen már hímes tojásként bánni vele
    MEGBÍZHATÓSÁG!
    nem süvölt munka közben
    használható billentyűzet

    Egyelőre iránymutatásokat kérnék, linkeket, melyik processzorok, mobil VGA-k, notebook típusok felelnek meg ennek, jöhet PM-ben is, ha nem kapcsolódik szorosan a topichoz.
    Árban 200k körül maradnánk, de ha megéri, mehet fölé is valamennyivel.

    Üdv!
    Attila

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz B-L-A-C-K #35915 üzenetére

    Köszönöm!

    Átfutottam rajtuk, azt hiszem az ASUS kijelzőjével kellene a Lenovo :)
    Ez a billentyűzet felől szívó léghűtés mennyire baráti? Ha arra gondolok mik kerülnek elő egy takarítás során a billentyűzetemből... nem biztos hogy szerencsés.
    Annak azért örülök, hogy egy megfizethető árú gépbe ma már rendes hűtőt képesek szerelni.

    A másik: ugyanaz a típus kapható több processzorral, azok közül melyik ajánlható?
    i3, vagy i5, illetve ezek közül melyik most a sláger?
    i7 tudomásom szerint még korábbi, és nagyobb fogyasztású.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Khelben #35919 üzenetére

    Nem nekem lesz, és én is csak a billentyűzet előtt eszem. Kaja nem is annyi, inkább por, szőr kombináció. Mondjuk folyadék billentyűzetbe öntésért már voltam felelős, és azt is láttam más hogyan csinálja. Egyik sem az én notim volt. Vágódeszkának néztem a ThinkPad-eket, de látom, hogy ugyanaz a hardver a jobb minőségű köntösben úgy 100k-val drágább. :((( Emellett barátom, aki szervizelt már, és több tulajdonos ódákat zengett róluk, de 300k már túl sok.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Superman #36130 üzenetére

    Pasztázás szükségességének elsődleges tünete, ha a proc hőmérséklet hirtelen változik terhelés hatására, legalábbis egy VGA-m volt ilyen helyzetben, terhelésre instant ugrott 80C körülre, aztán lassan nőtt. Pasztát követően 50 körül indult és nem ment 65 fölé.

    De ha semmilyen terhelést nem kap... :F
    Laptopos tapasztalatom sajnos nincs, ettől függetlenül a hirtelen változás (50-75 két pillanat alatt) mutatja a rossz hőátadást, hővezetést. Ha fokozatosan kúszik fel, akkor a pasztázás nem hinném hogy segít, de tény hogy ártani semmiképp sem árt (én Noctua NTH1-et használok, mert viszonylag olcsó, és szerintem nagyon jó).

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Boatesz #36291 üzenetére

    A -10% kedvezmény a móka kulcsa. Ilyenkor ugyanis többet fizetsz, mint normál esetben...

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

Aktív témák