Keresés

Aktív témák

  • GaborGh

    őstag

    válasz kerekfej #29519 üzenetére

    Megkérdezhetem milyen notit használsz?

    (#29521) Figo22
    Túl sokat duplázol... :DDD

    (#29525) zsobody
    Ezt neked kell eldöntened, hogy mi a fontosabb, a mobilitás, tömeg, vagy a nagy kijelző...

    [ Szerkesztve ]

  • Mikisys

    őstag

    válasz kerekfej #29519 üzenetére

    Nem az egyes márkákkal van baj, hanem a felhasználókkal.

    Megveszik a drága gépet, aztán úgy bánnak vele mint egy kutyával - a szó negatív értelmében. ( Tisztelet a kivételnek. )
    Fel-meg letöltenek mindenféle teszt, tuning, meg húzó-programokat, frissítéseket, indokolatlanul, aztán meg csodálkoznak, hogy megbetegszik a gép.
    Lelassul, sokáig tölti be a rendszert, meg általában lassú, szaggat a video, kihagy a hang, melegszik, lefagy, stb.

    Ha valóban hardverhiba áll fenn, akkor viszont azonnal szervizhez kell fordulni, hogy mielőbb kijavítsák a hibát, kicseréljék a hibás alkatrészt, mielőtt az, más egyéb meghibásodást is okozna.

    Én például Dell gépeket javítottam, feltűnően sok volt jelszóval lezárva, nem is lehetett vele mit kezdeni, a tulaj persze elfelejtette mit állított be a BIOS-ban jelszót, rendszerfelügyelőt, vagy egyebet.
    Sok alkatrész hiba is volt az alaplapon. Sok halott BIOS-chip.

    A legtöbb hiba mégis a felhasználók vigyázatlansága, trehány kezelése, ütöm-vágom stílusa miatt volt. Törött tápcsatlakozók, törött panel a tápoldalon, Wlan, Lan, memória kártyák hibás behelyezése, illetve kivétele, USB csatlakozók szétbarmolása, törése, egyéb csatlakozók tönkrevágása, kijelző törése, gép-házának a törései, stb.

    Elnézegetve a rengeteg eladó használt gépet, azokkal sem bántak jól a gazdáik, meg némelyiket irreálisan drágán árulják, holott annyiért már vadi újat lehet venni, nem rosszabbat.

    Sebaj, lesz ez még így se! :)

    Üdv!

Aktív témák