Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz201

    csendes tag

    Sziasztok!

    A véleményeteket szeretném kérni!

    Jelen pillanatban egy LG Flatron W2453V-t nyúzok. Szeretnék újítani!
    A cél 27" lenne és ívelt (mert tetszik :)).Állítható magasság előny, de ha nincs és van VESA felfogatási lehetőség, az is jó! Betekintési szög nem számít, szemből nézem.. :)

    Játékok leginkább szimulátorok és arcade autóversenyek, esetenként fps/rts

    Itt jön az első kérdés: szerintetek mennyire kell ehhez a mérethez 2560*1440? (jelen pillanatban egy GTX1070-em van és a jövőre is szeretnék gondolni) Illetve fordítva feltéve a kérdést, mennyire kevés ehhez a mérethez az 1920*1080?
    A másik kérdés pedig a képfrissítés kérdése. Sok helyen olvastam, hogy 60Hzről 144Hz-re váltani élmény. Sajnos a jelenlegi monitoromról nem találtam képfrissítési értéket, így lehet, hogy a 60Hz is elég lenne..
    Az utolsó kérdés pedig a Free-sync vs. g-sync kérdés. Nyilván a kártyám miatt g-sync kellene, de a többletköltség az előző paraméterek megléte mellett már jelentős. A kérdés, hogy mondjuk egy 144 Hz-s Free-sync-es monitor mennyire tudja megmutatni a képességeit egy nvidia kártya társaságában? Úgy értem, hogy a 144Hz-ből látni fogok bármit is?

    A konkrétan kinézett példányok ( az árkategória is ekörül van, nem ragaszkodok a Samsunghoz egyébként)
    FHD
    https://edigital.hu/monitor/samsung-c27fg70fq-27-ivelt-led-gamer-monitor-p475327
    WQHD
    https://edigital.hu/monitor/samsung-c27h711qeuxen-27-ivelt-qled-monitor-p499977
    https://edigital.hu/monitor/samsung-c27hg70qquxen-27-169-fullhd-ivelt-gaming-qled-monitor-p522387

    Köszönöm, hogy végigolvastad, és elnézést, ha nagyon noob kérdéseket tettem fel..

  • Gabesz201

    csendes tag

    Sziasztok!

    A véleményeteket szeretném kérni!
    Jelen pillanatban egy LG Flatron W2453V-t nyúzok. Szeretnék újítani!

    A cél 27" lenne és ívelt (mert tetszik :)).Állítható magasság előny, de ha nincs és van VESA felfogatási lehetőség, az is jó! Betekintési szög nem számít, szemből nézem.. :)
    Játékok leginkább szimulátorok és arcade autóversenyek, esetenként fps/rts
    Itt jön az első kérdés: szerintetek mennyire kell ehhez a mérethez 2560*1440? (jelen pillanatban egy GTX1070-em van és a jövőre is szeretnék gondolni) Illetve fordítva feltéve a kérdést, mennyire kevés ehhez a mérethez az 1920*1080?
    A másik kérdés pedig a képfrissítés kérdése. Sok helyen olvastam, hogy 60Hzről 144Hz-re váltani élmény. Sajnos a jelenlegi monitoromról nem találtam képfrissítési értéket, így lehet, hogy a 60Hz is elég lenne..
    Az utolsó kérdés pedig a Free-sync vs. g-sync kérdés. Nyilván a kártyám miatt g-sync kellene, de a többletköltség az előző paraméterek megléte mellett már jelentős. A kérdés, hogy mondjuk egy 144 Hz-s Free-sync-es monitor mennyire tudja megmutatni a képességeit egy nvidia kártya társaságában? Úgy értem, hogy a 144Hz-ből látni fogok bármit is?

    A konkrétan kinézett példányok ( az árkategória is ekörül van, nem ragaszkodok a Samsunghoz egyébként)
    FHD
    https://edigital.hu/monitor/samsung-c27fg70fq-27-ivelt-led-gamer-monitor-p475327
    WQHD
    https://edigital.hu/monitor/samsung-c27h711qeuxen-27-ivelt-qled-monitor-p499977
    https://edigital.hu/monitor/samsung-c27hg70qquxen-27-169-fullhd-ivelt-gaming-qled-monitor-p522387

    Köszönöm, hogy végigolvastad, és elnézést, ha nagyon noob kérdéseket tettem fel..

    Esetleg valaki? :)

  • Gabesz201

    csendes tag

    Srácok, van egy látszólag egyértelműnek tűnő kérdés, de nekem mégsem az.

    Adott egy gép, amiben nvidia vga van, és adott a pénztárcám amiben annyi van, hogy egy freesynces monitort vegyek.
    Na most az a kérdés, hogy van-e ennek értelme?

    Konkrétabban:
    VGA: GTX1070
    Monitorterv: Lenovo Y27F (ívelt kell, és valaki itt azt mondta, hogy fullos graf.hoz csak FullHD-t vegyek, mert wqhd-t nem fogja bírni az 1070)
    ennek a monitornak 144Hz-es frissítése, ez működik úgy is, hogy ha nem freesynces a videókari?
    Ti milyen monitort vennétek az 1070 mellé? (akár típust is adhattok meg, két kikötés van: ívelt és minimum 27", lélektani határ valahol 130-140 körül)

    köszi a véleményeket!
    üdv
    Gabesz

    [ Szerkesztve ]

  • Gabesz201

    csendes tag

    Sziasztok!

    Az alábbi monitort néztem ki a most 10 éves 24" régi Samu monitorom helyett:

    Acer Predator z321qubmiphzx

    Azonban, ha van olyan dolog, ami miatt nem ajánlanátok ezt, akkor az alábbiak alapján mi lehetne a megfelelő választás:
    - minimum 27"
    - WQHD vagy UW-QHD
    - G-Sync (GTX1070 mellé)
    - RTS, MMORPG, és szimulátor játékokra
    - ha lehet akkor ívelt
    - ha lehet akkkor ne TN paneles

    Ezek alapján a fenti monitor kb a legolcsóbb, ami mindegyiket teljesíti.
    Van olyan ami miatt nem ajánlanátok? Panel? Szoftver? Akármi? :)

    Előre is köszönöm!

  • Gabesz201

    csendes tag

    Sziasztok!

    Korábban feltettem ezt a kérdést, talán esetleg most ha valaki ránézne, megköszönném!
    Az alábbi monitort néztem ki a most 10 éves 24" régi Samu monitorom helyett:

    Acer Predator z321qubmiphzx

    Azonban, ha van olyan dolog, ami miatt nem ajánlanátok ezt, akkor az alábbiak alapján mi lehetne a megfelelő választás:
    - minimum 27"
    - WQHD vagy UW-QHD
    - G-Sync (GTX1070 mellé)
    - RTS, MMORPG, és szimulátor játékokra
    - ha lehet akkor ívelt
    - ha lehet akkkor ne TN paneles

    Ezek alapján a fenti monitor kb a legolcsóbb, ami mindegyiket teljesíti.
    Van olyan ami miatt nem ajánlanátok? Panel? Szoftver? Akármi? :)

    Előre is köszönöm!

  • Gabesz201

    csendes tag

    Sziasztok!

    G-Sync vs.( Free-Sync / Adaptive-Sync ) -kel kapcsolatos a kérdésem.. Ugye az Nvidia beújított. és fogja támogatni (valamilyen szinten) a nem g-sync chippel rendelkező monitorokat is.
    Van is egy lista az oldalukon, ami az első néhány általuk tesztelt monitorokból és persze a G-synces monitorokból áll.

    https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/g-sync-monitors/specs/

    A kérdésem pedig az, hogy a G-Sync compatible megjelelölésű monitoroknál mennyira baj, hogy csak 30-48Hz-től 120-240-ig támogatják a technológiát?
    Gondolok itt arra, hogy ha a konfig, vagy a játék grafikai beállítása miatt beesik az FPS 30 vagy 48 alá, akkor a Sync kikapcsol és meglesz a szaggatás, mintha nem is lenne támogatott?
    Ezzel szemben a G-Sync chippel rendelkező monitorok egészen 1Hz-től 144-240-ig tudják vezérelni a monitor frissítési frekvenciáját?

    Érdemes ez miatt inkább mégis g-sync monitort venni?
    (persze tudom, vegyek jobb gépet, vagy vegyek vissza a grafikán ha magasabb fpst akarok, de most a monitor fejlesztés, év végén meg platformváltás van tervezve..)

    Mik a tények és mi a véleményetek ezzel kapcsolatban?

    Köszi a hozzászólásokat!
    üdv
    G

  • Gabesz201

    csendes tag

    Esetleg erre valaki?

    "Sziasztok!

    G-Sync vs.( Free-Sync / Adaptive-Sync ) -kel kapcsolatos a kérdésem.. Ugye az Nvidia beújított. és fogja támogatni (valamilyen szinten) a nem g-sync chippel rendelkező monitorokat is.
    Van is egy lista az oldalukon, ami az első néhány általuk tesztelt monitorokból és persze a G-synces monitorokból áll.

    https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/g-sync-monitors/specs/

    A kérdésem pedig az, hogy a G-Sync compatible megjelelölésű monitoroknál mennyira baj, hogy csak 30-48Hz-től 120-240-ig támogatják a technológiát?
    Gondolok itt arra, hogy ha a konfig, vagy a játék grafikai beállítása miatt beesik az FPS 30 vagy 48 alá, akkor a Sync kikapcsol és meglesz a szaggatás, mintha nem is lenne támogatott?
    Ezzel szemben a G-Sync chippel rendelkező monitorok egészen 1Hz-től 144-240-ig tudják vezérelni a monitor frissítési frekvenciáját?

    Érdemes ez miatt inkább mégis g-sync monitort venni?
    (persze tudom, vegyek jobb gépet, vagy vegyek vissza a grafikán ha magasabb fpst akarok, de most a monitor fejlesztés, év végén meg platformváltás van tervezve..)

    Mik a tények és mi a véleményetek ezzel kapcsolatban?

    Köszi a hozzászólásokat!
    üdv
    G"

Új hozzászólás Aktív témák