Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    válasz montezuma #3212 üzenetére

    Ha hiszed, ha nem a 22" 1680 <-> 22" 1920 között nagy a különbség. Eddig én is úgy gondoltam hogy az amim most van bőven elég, de aztán mikor irodában láttam és kipróbáltam (táblázatokhoz és word-höz is tökéletes amúgy, sőt Excel-ben még előny is a széles képernyő), rájöttem hogy hiába 22"-os a monitor, akkor is valahogy nagyobb, több információt tud megjeleníteni. Ráadásul úgy vettem észre hogy a képe is sokkal szebb, részletgazdagabb, jobb színekkel (most a Samsungról beszélek nem általánosságban).
    Ezért döntöttem úgy hogy akkor mégis cserélek. Meg eleve én elég sokat kamerázok FullHD-s kamerával és az 1680-as kijelzőn az 1080p-s filmek nem mutatnak túl jól. Ha ekkora képarányra kényszerítem elvesznek a részletek, torzul a képminőség, ami engem zavar.
    Meg nálam fontos volt az a része is a dolognak hogy HDMI csatlakozó, mert laptopot, asztali gépet, kamerát szoktam rádugni monitorra és jelenleg ilyen-olyan átalakítókkal tudom csak megoldani a dolgot. Így meg csak "Plug and Play" lenne az egész művelet.

    Szóval nem, nem csak játékok és film miatt váltok, hanem azért mert egy "nagyobb" monitort fogok kapni, szebb képpel és HDMI csatlakozókkal.

    (Halkan megjegyzem hogy Word-ben pl egyszerre két oldal is elfér egymás mellett és mégis úgy látom mintha nem lennének kisebbek a betűk. 22", 16:10-es, 1680-as monitornál viszont bántja a szemem ha ugyanezt megcsinálom.)

    De ez csak az egyéni meglátásom.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Isual

    veterán

    válasz montezuma #3212 üzenetére

    Nézd, ha neked megfelelt a 17" 1280x1024-es felbontás, ahogy azt írtad, akkor ne legyenek kétségeid a FullHD miatt.
    23", 1920x1080 az ugyanaz a pixelméret, ugyanaz az "apró betű", mint a 17"-es monitorodon, csak jóval nagyobb munkafelület.
    Nem kell félni a FullHD-tól.
    Szerintem akár 22" 1680x1050-es monitort veszel, akár a nagyobb munkafelület miatt 23" FHD-t jól fogsz járni a mostani 17" 1280x1024-es monitorod után.
    Én ezek közül döntenék.

    A 21.5" FullHD az azért már jóval kisebb pixelekkel, betűkkel jár.
    A munkafelület az ugyanakkora, mint akárhány inch-es FullHD-s monitornál, legyen az 17" vagy 27".
    A munkafelületet a felbontás határozza meg, az "olvashatóságot" pedig a felbontás/képterület arány.

    [ Szerkesztve ]

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Új hozzászólás Aktív témák