Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    Sziasztok!

    Monitor vásárlás előtt állok és lenne egy/két kérdésem amire nem találtam választ:
    - LED-es monitorok miben különböznek a nem LED-es monitoroktól. Az oké hogy alacsony fogyasztás, de van más előnye is? Szóval érdemesebb LED-est venni, vagy maradjak a "hagyományos ízeknél"?
    - Maximum 50 ezret szánok monitorra a következő hónapban (+-1000 forint belefér, de ha lehet inkább nem), tudtok valami 22" -os (vagy nagyobb) FullHD monitort ajánlani HDMI csatlakozóval? Olyan érdekel ami ezért az árért a lehető legjobb képet/szolgáltatásokat nyújtja és esetleg van személyes tapasztalatotok vele.
    Nekem nemrégiben sikerült szemrevételeznem és kipróbálnom egy Samsung BX2231-es monitort és nagyon megtetszett a képminősége. Az ára is kb rám van szabva, szóval filózom a megvételén, de nem szeretném elkapkodni, ha esetleg létezik a piacon ennél jobb is ebben az árban.

    Minden segítséget előre is köszönök!!!

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz BiP #3184 üzenetére

    Nekem fontos lenne a hdmi (pontosítva 2 hdmi), mert 2 gépet kötnék rá és akkor a hangfalakat sem kellene átdugdosnom ha átváltok egyikről a másikra. Azért is írtam hogy az "alapkövetelmény".

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Pandaboy #3209 üzenetére

    Nekem is az első dolgom volt a netet kipróbálni 22"-os FullHD 16:9-es monitoron. Tényleg furcsa egy kicsit hogy pl ez a fórum 3x férne el egymás mellett, de egy 20 perc böngészés után már megszoktam. A betűk sem olyan nagyon aprók. Bár emlékszem mikor anno egy 19"-os CRT-ről egy 22"-os LCD-re váltottam furcsa volt az 1024x768-ről 1680x1050-re áttérni.
    Játékhoz filmhez tökéletes lesz ez a képarány, és a 17"-os után úgy érzed majd hogy feltárult előtted a világ egy ekkora képernyő hatására :)
    Arra azonban vigyázz hogy a FullHD felbontás megmozgatásához azért már egy erősebb gép se árt.

    Mivel nem érkezett válasz a lentebbi kérdésemre, ezért szerintem maradok a Samsungnál. Azt már próbáltam és tetszett.
    Azért köszönöm annak az egy embernek a segítséget :R

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz montezuma #3212 üzenetére

    Ha hiszed, ha nem a 22" 1680 <-> 22" 1920 között nagy a különbség. Eddig én is úgy gondoltam hogy az amim most van bőven elég, de aztán mikor irodában láttam és kipróbáltam (táblázatokhoz és word-höz is tökéletes amúgy, sőt Excel-ben még előny is a széles képernyő), rájöttem hogy hiába 22"-os a monitor, akkor is valahogy nagyobb, több információt tud megjeleníteni. Ráadásul úgy vettem észre hogy a képe is sokkal szebb, részletgazdagabb, jobb színekkel (most a Samsungról beszélek nem általánosságban).
    Ezért döntöttem úgy hogy akkor mégis cserélek. Meg eleve én elég sokat kamerázok FullHD-s kamerával és az 1680-as kijelzőn az 1080p-s filmek nem mutatnak túl jól. Ha ekkora képarányra kényszerítem elvesznek a részletek, torzul a képminőség, ami engem zavar.
    Meg nálam fontos volt az a része is a dolognak hogy HDMI csatlakozó, mert laptopot, asztali gépet, kamerát szoktam rádugni monitorra és jelenleg ilyen-olyan átalakítókkal tudom csak megoldani a dolgot. Így meg csak "Plug and Play" lenne az egész művelet.

    Szóval nem, nem csak játékok és film miatt váltok, hanem azért mert egy "nagyobb" monitort fogok kapni, szebb képpel és HDMI csatlakozókkal.

    (Halkan megjegyzem hogy Word-ben pl egyszerre két oldal is elfér egymás mellett és mégis úgy látom mintha nem lennének kisebbek a betűk. 22", 16:10-es, 1680-as monitornál viszont bántja a szemem ha ugyanezt megcsinálom.)

    De ez csak az egyéni meglátásom.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Ace Ventura #3213 üzenetére

    Teszteltem a dolgot de a 1680x1050 és a 1920x1080 között 240x30 képpont különbség van. Így a két felbontás között pl Arcania-ban, Crysis: Warhead-ben, Divinity 2-ben (csak ezek voltak kéznél) jó ha 5-10 FPS különbség jött ki. Igaz ez is számíthat ha mondjuk 30 FPS a maximumod :)
    De nem vészes a sebességcsökkenés a két felbontás között. Így csak azért hogy most nem fogja bírni a géped, az 1680-at választani, szerintem butaság. Nincs olyan nagy különbség ami miatt megérné a kisebbet választani játék miatt. (Meg ha előre gondolkodsz akkor a FullHD a nyerő, mert előbb-utóbb veszel jobb gépet, ami röhögve kompenzálja azt az 5-10 FPS különbséget. Egy jobb monitorra meg van 3-5 év garancia.)

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Nerd #3220 üzenetére

    Érdekes, de valahogy nagyobbnak tűnik mégis az FHD 16:9-es mint az 1680-as 16:10-es. Miért van ez?
    (Amúgy ha olyan magas, de szélesebb monitort szeretnék mint ami most van, akkor 24"-nál lejjebb nem adhatom. Csak sajnos az igényeimmel az már azaz árkategória amit nem vagyok hajlandó költeni monitorra.)

    (#3223) Cyberpunk: Az iPon-nak nem szabad elhinni a leírásait. Ha meglátsz valamit ami tetszik inkább néz utána, mert amit ott írnak gyakran a fele se igaz. Én már 2x is befürödtem velük így anno, az óta mindennek utánajárok.

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Isual #3227 üzenetére

    Azért mert 1 centivel (se) szélesebb már ennyit számítana optikailag? Hát nem tudom. Lehet mondjuk jobban kijönne a különbség ha egymás mellé tenném a két monitort és ugyanazt a képet nézném rajtuk. Kár hogy 45km távolságra vannak egymástól :DDD

    Minden esetre ezek után elkezdtem nézni a 23-24"-osok táborát is. Vélemény erről? [BENQ GL2440HM] Ez még éppen csak átlépi a fájdalomküszöbömet, viszont tesztet nem találok róla. [Hivatalos Oldala]

    Szóval a két versenyző:

    [SAMSUNG BX2231]

    [BENQ GL2440HM]

    Szerintetek?

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Cyberpunk #3229 üzenetére

    Elvi kérdés nálam az hogy mennyit költök monitorra, vga-ra, satöbbire. Persze februárban egy 100k-s monitort is tudnék venni, sőt egy hónapra rá már egy 37"-os LCD TV-t is. Csakhogy én 50k-nál többet egyszerűen nem vagyok hajlandó költeni egy monitorra. +- egy két ezer még belefér, de pl 55k már az amire nemet mondok. Viszont ha már ennyiben határoztam meg a maximum árat, akkor ebből a legjobbat szeretném kihozni. Sajnos még vacillálok, hogy 22"-os elég e nekem (amiról 100%-ban tudom hogy jó, mert láttam, kipróbáltam), vagy ugorjak bele egy 24"-osba amiről semmit nem tudok, csak amit a reklámjában bemutatnak (hiperszuperübermega-mindentverő). Ezt még nem döntöttem el, de úgy is januárban lesz a vásárlás, így addig csak eredményre jutok :)

    szerk.: nyelvtan / elírások

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz BiP #3231 üzenetére

    Csak tudod ha az egyik elvemet felrúgom akkor miért ne rúgjam fel a másikat, a harmadikat, stb... nem, az elveimhez ragaszkodom szilárdan. Egyszer már felrúgtam egy hasonlót és megjártam vele később. Így inkább addig ragaszkodom hozzájuk amíg tudok.

    Meg ez a gondolatmeneted, hogy akkor már +10k egy jobbra, de akkor meg már abban a kategóriában +20 egy sokkal jobb, de akkor már miért nem +30k egy hiperszuper, vagy +40k egy megagiga... stb. És így eljutunk arra a pontra hogy lassan 150k-ért veszek egy, bár tényleg hibermegagigaszuperjó monitort, de nem innen indultam és feladtam az elveim, kidobtam 150k-at az ablakon egy darab nyákért, néhány ellenállásért, tranzisztorért meg egy egyszerű műanyagborításért. Hát nem, 50k a határ, annyit nem sajnálok, többet már igen. Inkább veszek belőle filézett füstölt lazacot 5000/kg áron és egy jó film mellett benyalok egy tányérral belőle :P

    A másik meg hogy kb 3 éve vettem a mostani monitorom anno 32k-ért. Egy Fujitsu Siemens-t ami még csak márkának se márka, és tökéletesen meg voltam elégedve vele. Ám eljött az idő a váltásra, most 50k-t invesztálok a dologba. Lehet hogy 3 év múlva, ha ismét váltok már olyan helyzetben leszek hogy felviszem 80k-ig a határt (politizálni nem akarok, de ha így megy tovább inkább lefele megy az a határ :( ), aztán tovább és tovább. Az elvek megmaradnak, hogy kitűzök egy határt és hiába +10k-ért tudnék jobbat venni, nem lépem át azt a határt. Mert egyszerűen ennyit vagyok hajlandó kiadni jelenleg egy ilyen dologra. Az élet többi részén is követem ezt a "trendet", eddig nem bántam meg (kop-kop-kop), sőt. :K

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Cyberpunk #3229 üzenetére

    Már elmúlt a szerkesztés gomb :(

    Szóval megnéztem ezt a Dell monitort és nem látok rajta HDMI csatlakozási lehetőséget, csak DisplayPort van a szokásos DVI, meg Analóg mellett. Nekem mint kihangsúlyoztam fontos a HDMI csatlakoztatási lehetőség, mivel 3 olyan hardverem van amiből kettőt csak ezzel lehet "normálisan"/könnyen csatlakoztatni. Bár tényleg csábító hogy IPS panel, meg a Dell se egy rossz márka, de ha számomra a HDMI elhagyható volna, akkor már 50k-ért sokkal jobb monitort is tudnék venni.

    Ezzel csak azt akartam mondani hogy hiába csak +10k, de nem üti meg az általam állított feltételeket (lemorzsolódott az előválogatáson :) ).

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    (#3235) BiP:

    "az a tapasztalatom, hogy az első 1, max. 2 lépcsőt még érdemes meglépni."

    Nem vitatom a dolgot. Én úgy álltam neki monitort nézni hogy 35-40k-ért akarok venni, néztem és találtam is olyat amire sokan mondták hogy jó, meg szép, meg ilyenek. Ám céghez került egy szállítmány Samsung SyncMaster BX2231-es így élőben tesztelhettem mit tud. Lenyűgözött így megnéztem az árát ami akkor volt 47k magasságában. Mondom ez kicsit sok, de aztán úgy voltam vele hogy +7k-ért viszont lenne egy biztosan marhaszép/jó monitorom így ez még megéri. Az 50k nálam a felső határa bármilyen elektronikai berendezésnek ami PC-hez köthető, de én mindig ilyen 30-40 magasságában nézek inkább. Remélem így már kicsit érthetőbbek az "elveim". Nálam az 50-52k már a 2. lépcső amit említesz. :) Így ennél följem nem megyek.

    (#3236) Cyberpunk: Tudom és a hócipőm teli van vele. :DDD
    Ha rá akarok dugni monitorra valamit, kihúzom az átalakítót, bedugom a DVI kábelt (pc), ha kamerát akarom akkor kihúzom a DVI kábelt, bedugom a DVI-HDMI átalakítót, bedugom a HDMI kábelt...stb. Tisztább ha a monitoron van HDMI, amit csak bepattintok, kipattintok, vagy ha van rajta 2 akkor még ez is meg van oldva.

    szerk.:

    (#3237) BiP: Nah ez meg a másik fele :C

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Cyberpunk #3240 üzenetére

    Azért mert akkor bedugom a monitor hangkimenetébe a hangfalamat (csak 2.1 több nekem nem is kell, de kevesebb se ;] ), és bármit dugok rá HDMI-n keresztül (ami 1db kábel) szól a hang is. Tehát ha rárakom a laptopot, jön a hang, ha a gépet jön a hang, ha a kamerát, jön a hang. Nem kell állandóan átdugdosnom a hangszórókat, hol ide, hol oda. Tudom lustaság, bár én inkább praktikusságnak nevezném.

    Igaz a kamerát rá tudom dugni gépre és azon keresztül nézni a felvételt, de HDMI-n megint csak kényelmesebb. Úgy csak rádugom a kábelt és 22"-on jön a kép ami a keresőn csak 3,5" ( :) ) a nélkül hogy bekapcsolnám bármelyik gépet. Pl lakásban felvenni valamit így praktikusabb, vagy ha csak meg akarok mutatni az otthoniaknak valamit a nélkül hogy pl gépre menteném. (USB kábelét kb fél éve nem találom, így memkártyáról mentem mindig a dolgokat, vagy HDMI-n nézem mit vettem fel és törlöm azonnal ami nem kell/jó, és csak akkor mentek le amikor már megtelt a kártya.)

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Nem tudom már ki kérdezte hogy milyen a net egy 22"-os FullHD 16:9-es monitoron. Lőttem egy képet a cégnél a samuról:

    Nem a legjobb felvétel de IE8 alatt minden alapbeállítással ekkora helyet foglal ez a válaszoló mező.

    (Telefonnal csináltam az meg csak ilyet tudott. A csíkok valóságban is ott vannak, mert a redőnyön át jött a fény :) )

    szerk:

    (#3243) csdm: Nah amit fent látsz az pont ilyen 2 HDMI és egy D-SUB csatlakozó van rajta. FullHD, 22", LED-megvilágítású és személyes tapasztalatom szerint bazijó a képe (most is erről írok :D )
    neve: Samsung SyncMaster BX2231 és 47-53k-ba kerül. Igaz ha van rá kereted vegyél inkább 24"-ost ebből, annak gondolom BX2431 a neve, vagy valami hasonló. Samu oldalán érdemes körbenézned...

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz csdm #3246 üzenetére

    Nem tudom, gondolom alap, hacsak a kollegina el nem nyomkodta (bár ez esélyes :D ). De mondom a csíkok a redőny miatt vannak ott.
    Ha valaki nem nyúlta volna le a mérőszallagom, megmérném hogy mekkora az a monitor. :(

    szerk:
    Közben megtaláltam hivatalos oldalon: [link]

    De fura most visszaülni egy 17"-os LCD mögé. Kicsit klausztrofóbb érzés ;)

    szerk.:

    (#3245) Cyberpunk: Különbözünk. Ennyi. :)

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz csdm #3248 üzenetére

    Nagyobb a jobb.
    Illetve azt mondják hogy a Dinamikus kontraszttal vigyázni kell, mert van hogy villog tőle a monitor, mikor "Dinamikusan" váltogatja. Így érdemes olyan monitort venni ahol kikapcsolható ez a funkció.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz csdm #3250 üzenetére

    LED főleg azért jobb mert kevesebbet fogyaszt. Ha megnézed amit én linkeltem az 18W-ot fogyaszt (Ha napi 12 órában megy, akkor a jelenlegi áramdíjak mellett ez havi 305 forintot jelent.), illetve úgy tapasztaltam hogy a fekete feketébb és a színek is sokkal élénkebbek. Bár azt nem tudom hogy ez a LED-nek köszönhető e, de egy átlagos TFT LCD-hez viszonyítva néztem.
    Betekíntési szögek terén a TN-film nem remekel (IPS-t ajánlok erre a célra annak 180 fok), de ez a BX2231-es legalább 150-160 fokig oldal irányban nem torzít csak alig észrevehetőt. Felfele viszont hamar világosodik, lefele meg sötétedik. De ha csak kicsit lentről-fentről nézed akkor egyáltalán nem vészes. Ezt kompenzálandó van benne ilyen "honnan nézed a monitort, úgy állítom a dolgokat" menü, amiben ha megmondod hogy te most lentről/fentről/jobbról/balról nézed akkor egész szépen igazítja hozzá a színeket/fényerőt.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz csdm #3253 üzenetére

    1000:1-hez már jónak számít. Igazából nem tudom mennyi az a kontraszt amit még az emberi szem érzékel de ha már az 1000:1-hez is marhajó akkor az ilyen 100k:1-hez meg 10millió:1-hez kontraszt csak névlegesen annyi. Kb mint hogy a Audi A4-es tud 320-al is menni az szép meg jó, de max 120-al mehetsz az autópályán.
    "Olcsó" LED-es.. Van ennek fekete változata is a V2210, csak azt most nem kapni iPon-ban. Eredetileg ezt néztem ki (akkor még 38-volt) és jókat is olvastam róla. Ennek pl a dinamikus kontrasztja:5,000,000:1

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz csdm #3256 üzenetére

    Az a samsung egyre szimpibb.

    Én első látásra beleszerettem. Ma is nyúztam egy fél órát és lehet hagyom a fenébe a 24"-t inkább ilyet veszek :)

    Mint mondtam a Benq-nek van fekete változata is. Ugyanezek a paraméterek csak matt feketében (szerintem is ocsmány a fehér) ám mivel azt most nem árulja az iPon, ezért nem azt linkeltem. [De tessék, csak hogy elhidd van ilyen] :D

    Ha nekem volt az egyel előbbi kérdés akkor nekem mindenre kell :DDD
    Nincs első vagy másod sorban. Egy nap tuti hogy nézek filmet, szerkesztek szöveget, netezni meg aztán főleg. Játékra is persze legyen jó, igaz ritkán játszom (de akkor nagyon :D ), szóval ez nem szempont.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Pandaboy #3258 üzenetére

    Nem tudom miért kellett volna zoom-olnom, teljesen jól olvasható, pengeéles képe volt (analóg bemeneten).
    Azért azzal a felbontás babrálással ne nagyon próbálkozz. Bár a jobb monitorok jól tűrik, de nem véletlen hívják Nativ Felbontásnak a natív felbontást. Nem olyan mint régen a CRT-ken hogy Maximum Felbontás. Natív azért az mert a mellett nyújt tökéletesen éles és szép képet. Ha lejjebb veszed, akkor torzul a kép, homályosodik meg ilyenek. Persze te tudod, de én biztos meghagynám natívon és inkább akkor a betűméretet növelném windows-ban, vagy böngészőben.

    D-sub analóg tehát ahhoz hogy eljusson a monitorba a jel ilyen utat jár be:
    Digitális-> analóg -> Analóg->digitális
    DVI-nél ez az út a következő:
    Digitális -> Digitális.
    Ergo nincs konvertálva a jel, így nem torzul, hanem 1:1 -ben azt látod amit a videokártyád legenerál, szóval szebb lesz a kép mint 2 jelkonvertálás után.

    szerk.: DVI vs D-SUB válasszal megelőztek :)

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Nah skacok változott a helyzet. Mivel februárban születésnapos leszek ezért ősök beszállnak a monitorban 5000 forinttal (nagylelkűség a köbön :DDD kifogás szerint már vettek nekem valamit) így úgy döntöttem hogy feljebb teszem a lécet erre:
    Samsung BX2331 Lényegében ugyanaz mint az első választásom a 2231-es csak ez 1,5"-al nagyobb (szerintem sokat számít, a ma linkelt összehasonlító oldalak tanulsága alapján.)

    Szóval szerintetek érdemesebb ezt vennem ennyivel drágábban, vagy inkább vegyek valami más márkát/típust akkor 23-24" környékén? (HDMI csatlakozó még mindig fontos és minél több annál jobb :D )
    Csak hogy tiszta legyen most már a felső határ az 55k (egy garassal sem több).

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz J3g #3286 üzenetére

    Hát ha az tetszett akkor ez is tetszene BENQ G2420HDBL
    Annyi a különbség hogy ez LED-es megvilágítású, amúgy ugyanazt tudja mint amit te linkeltél és nem sokkal drágább (48 körül van).
    Ez az én véleményem.

    (Ha nekem nem lenne fontos a HDMI ilyet vennék valószínű)

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Teaway #3291 üzenetére

    Tegnap egy ilyenre csorgattam a nyálam a Saturn-ban :DDD
    Marha szép képe van és baromi nagynak is tűnt.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Nekem nem lesz nagy különbség 1050p és 1080p között. Ráadásul a 22" 16:10 és a 23" 16:9 között méretben (fizikailag) sincs nagy difi, csak szélességben +5 centi az FHD javára. De amúgy szerintem a 21.5" FHD-nál sem vészesen kicsik a betűk. Én mindenféle nagyítás nélkül is jól láttam kb 40-50 centiről pedig 1 dioptriás szemüveget kellene hordanom távolra látáshoz (amit nem hordok :D ). Ráadásul ahogy néztem még élesebbek is voltak a betűk, legalább is sokkal jobban láttam a betűket mint az itthoni 3 éves monitoromon :)

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz mmdms #3318 üzenetére

    Esetleg ezt
    Vagy ezt

    Mind a kettő ledes (ami szerintem jobb színeket, kontrasztot ad, de konkrétan még senki nem cáfolt, vagy erősített meg ebben :DDD ), van rajtuk DVI csatlakozó és jókat hallani róluk. Samsungon van még 3 nap pixelgarancia is, ami szintén jó dolog. Hivatalos oldal még több specifikációért.
    Illetve egy mini bemutató: [link]

    Nem mintha Samsung fan lennék, de eddig 4 monitort láttam tőlük személyesen és próbáltam ki... nagy meggyőző volt mind :)

    Amúgy a Benq is jó márka, szép képpel, jó összeszereléssel, de arra nem adnak pixelgaranciát (bár mint mondják náluk a legkisebb arányú a pixelhibás kijelző).

    Remélem tudtam valamit segíteni.

    (szerk.: Elrontott link)

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz mmdms #3320 üzenetére

    Hát igen, Nagykanizsa nem éppen Budapest tőszomszédsága :DDD
    Szerintem a Benq-el sem lesz gond: Ipon Teszt

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Néztem ezt az IPS vs TN paneles versenyt a youtube-on. Csak egy kérdés:
    - Mi a nyavalyának verik a mellüket arra hogy a monitor síkjától 2 méteres eltérésben is látszik? Normális ember pont szemből nézi, vagy enyhén, maximum pár fokkal, tér el a monitor síkjától. Oké-oké, ha 30-an beülünk a monitor elé, akkor a két legszélső is prímán látja a teljességgel amorf, és már értelmezhetetlen(élvezhetetlen) képet.
    Szóval szuper, hogy még 180 fokból is látszik, minden irányban, de kérdem én: Miért jó ez egy faék egyszerűségű felhasználónak?

    Aki szemből nézi a monitort (ahogy normális ember is tesz), annak szerintem megfelel a TN paneles is.

    Ezt úgy mondom hogy láttam IPS paneles monitort működés közben, mellé téve meg egy TN-panelest. Tény hogy a színek is egy hangyányit jobbak, de más értelme nem nagyon van.

    Vagy tévedek? (ha igen miért?)

    Na jó esetleg egy 100+ centis TV-nél még el tudnám képzelni hogy jó dolog, de olyan méretben már megfizethetetlen lenne szerintem.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz kutga #3419 üzenetére

    4:3-as monitorokat maximum használtan fogsz csak találni. Sajna olyanok mint a dinoszauruszok: Kihaltak. Már 1-2 éve is nagy szám volt ha találtál, most meg már szinte lehetetlen. De persze biztos van még 1-2 üzlet ami árulhat, csak ritka mint a Fehér Zorró.

    Nah közben találtam neked egyet: De ez is csak 19"

    Egy másik

    Választék nem nagyon lesz ezt elmondom neked :)

    De ha ennyire FullHD iszonyod van akkor talán még ez jöhet szóba: [link]
    Igaz ez nem 4:3, de még nem is 16:9, és nem FullHD. Viszont 22". :)

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    (#3421) asound:
    (#3424) D@ni88:

    Szerintem úgy mérlegeljétek a dolgot hogy a monitort nem 2 hónapra veszed. Egy jobb márkára 3 év garanciát adnak, ami jelentheti azt is hogy 3-5 évig működik. Ennyi idő alatt egy átlag játékos gépe lecserélődik erősebb alkatrészekre. Én is csak kb fél év múlva fogok olyan VGA-t venni a gépembe ami normálisan tudja vinni a FullHD-t játékoknál (8800gt-van jelenleg).
    Egy monitor hosszútávú befektetés és ha van rá anyagi kereted, akkor vegyél egy olyat amilyennel 3 év múlva is játszani fogsz.
    A másik meg hogy a normális monitorok intelligens módon kezelik a felbontást. Tehát ha egy játékok 1280*1024-be raksz akkor oldalt lesz két fekete csík, így nem torzul a kép és olyan mintha lenne egy virtuális 4:3-as monitorod. Viszont a legtöbb alkalmazásnál jól jöhet a fullhd felbontás.
    És személyes tapasztalatom szerint a 16:10/9-es felbontás sokkal természetesebb a szemnek mint a 4:3-as. Több információ jut el az agyba, így növekszik a beleélési faktor játékoknál.

    De ez az én véleményem.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz D@ni88 #3427 üzenetére

    Ipon-os problémára megoldás:

    Megrendeled neten, amikor átveszed ott helyben letesztelted velük, (megvannak az eszközeik hozzá), ha pixelhibás akkor vagy cserélteted, vagy elállsz a vásárlástól (megteheted),

    Persze ehhez a procedúrához nem árt némi temperamentumosság és főleg vastag bőr a megfelelő helyeken. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz D@ni88 #3429 üzenetére

    213/2008. -as kormányrendeletet dörgöld az orruk alá. Az majd meghatja őket. De ha nagyon problémáznak, akkor rendeld futárral, mert arra 100%-ban érvényes és nem kereshetnek kibúvót sem.

    Szerk.: Lassú voltam :)

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Nyugdíjas #3432 üzenetére

    1.) Ha valamihez jogom van, akkor csak élek a jogaimmal. Nincs itt semmi kisördög.
    2.) Ha valaki megakadályoz a jogaim gyakorlásába, akkor élek a lehetősséggel hogy megmutassam, nekem márpedig jogom van ahhoz amihez szerintük nincs.
    3.) Nem fogok fizetni valamiért, ami jog szerint ingyen megillet. Aki ezt teszi az vagy nincs tisztában a jogával, vagy lusta hogy gyakorolja őket. Csak hogy jogilag a jogok akkor is megilletnek ha nem is tudsz róluk. Tehát ha pénzt kérnek azért hogy megkapj egy alapvető jogot akkor bűntényt követnek el és jogilag megfoghatók.

    Szövevényes a jogi világ, de aki kicsit is képben van az rájön hogy a hétköznapi életben mennyi lehetőségtől van megfosztva. És nem kisördög, meg pofátlanság ha bizonyos elemeket figyelmeztetek rá hogy "khm... xy kormányrendelet értelmében nekem ez jár.".

    Szerintem.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Nyugdíjas #3435 üzenetére

    Pl.: Az élethez való jogod. Lehet nem tudod hogy van, de ha valaki megöl, akkor bűnt követett el mert megfosztott az élethez való jogodtól. De mondhatnám a mozgás szabadságához fűződő jogaid. Gondolom a tanítónéni azt is mondta neked hogy a "Törvények nem ismerete nem mentesít a törvény alól." Ez oda-vissza igaz. Attól hogy te nem ismeret a-tól z-ig a jogaidat, ha valaki mégis megsérti az egyiket és ez kiderül, bűnt követett el. Ennyi.

    Kötelezettségekről: A bolt érdeke az eladás, neked nem kötelező vásárolni. Viszont ha megtisztelem őket azzal hogy vásárolok és ennek ellenére át akarnak dobni a palánkon, már ne haragudj meg hogy fel merem emelni a hangom.
    Sokan elfelejtik hogy a bolt van a vásárlóért nem fordítva. Te nem leszel munkanélküli ha nem veszed meg tőlük a terméket, ők igen.

    Kötelezettségekről 2:
    "Tudjátok pici gyerekek, a jogok járnak,de vannak kötelességeitek is "
    Adót fizetsz, dolgozol, gyarapítod az államkasszát és a társadalmat. Nagy vonalakban ennyi a te kötelezettséged. Meg persze tisztes (jogilag támadhatatlan) életet érni. Ha ezt megteszed és valaki mégis korlátoz a joggyakorlásban, akkor pampoghatsz teljes átéléssel.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Skacok!

    Ma reggel arra ébredtem hogy hülye vagyok, ha nem látványosabban nagyobb monitort veszek mint amilyen volt. Ezért sztornóztam a Samsung BX2331-et (netto 2.6 centivel nagyobb) és elkezdtem kacsintgatni a Benq GL2440HM felé (netto 6 centivel nagyobb). Egyetlen gondom vele csupán az hogy nem tudom mennyire minőségi. Úgy értem nem adnak rá 3 nap pixelgaranciát, de ha mégis pixelhibás lesz akkor fejemet a falba verem... vagy valaki máséhoz a monitort :). Mellette szól hogy olcsóbb kb 3000 forinttal amiért meg tudnék HDMI kábelt is venni hozzá. Illetve nekem jobban tetszik a dizájnja is.
    Ezért tanácsot kérek, illetve olyanok elbeszéléseit akiknek vannak tapasztalataik Benq monitorokkal. Mennyire fordul elő a pixelhiba ezeknél a monitoroknál?
    Vagy ha tudtok tanácsolni egy másik 24"-os HDMI-s LED-es monitort Max (extramax) 53-ért (megváltozott az anyagi helyzetem), azért is hálás lennék. Előny a jó tapasztalat, vagy éppen a pixelgarancia. (Ha olyan boltot tudtok aminél plusz pénzért adnak azt is, de még belefér az árba az is jó)

    Tanácstalan vagyok, segítsetek! :(

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Eh. Csak próbaképen lefuttattam egy pixelhiba tesztelő programot (valami nokia akármi) és azt vettem észre hogy a mostani monitorom is pixelhibás :D

    Bár csak ezen a zöld háttéren látszott hogy az, gondolom ezért nem vettem észre az utóbbi 3 évben :)

    Szóval ha csak ennyi lenne a pixelhiba az új monitoron is, vagy ilyen jellegű akkor nem venném zokon :DDD

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz laccczka #3454 üzenetére

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz laccczka #3457 üzenetére

    Igen van: Jobb színek, mélyebb feketék, kevesebb fogyasztás, magasabb kontraszt, könnyebb, hidegebb, vékonyabb monitorok.
    Így hirtelen ennyi előnye van a LED-es megoldásoknak a hagyományoshoz képest.
    Illetve Urban Legend szinten ott van az is hogy állítólag a sima monitorok háttérvilágítása idővel gyengül, míg a led nem. De ezt nem venném készpénznek.

    Jó tapizást! :D

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Leii #3470 üzenetére

    Szia, a Samsungról személyes tapasztalatom hogy nagyon jó a képe, meg az egész dizájnja is. Minőségi hatást és élményt biztosít. Ám ha jobban preferálod a nagy kijelzóket akkor 24"-osat vegyél. Bár akkor már mondjuk egy ilyet:Benq G2420HDBL 24" is meg LED is és még az ára is hasonló az általad linkeltekéhez. :K

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Mynock #3587 üzenetére

    Én is néztem azt (illetve a nagy tesóját a 2420-ast) de végül az új szériából rendeltem be a GL2440H-t. Azért mégis csak jobb egy új szériát venni mint egy régebbit. :)

    Majd ha kézhez kaptam a monitort és nyüstöltem egy keveset írok róla egy rövid kis véleményt, hátha akadnak még olyanok akik dilemmában vannak. :)

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Csabusman18 #3591 üzenetére

    Ha a következő 3 évben tervezel gépet újítani akkor érdemes venned fullHD-t. A képaránya kedvez a filmeknek, esetleg majd ha erősítesz a vga-n és HD tartalmat is szeretnél nézni rajta, akkor áldásos lesz.
    A net miatt viszont érdemes akkor 24"-os FullHD-t venned, mert 22"-on sokakat zavarnak az apróbb betűk, bár ez is ízlés és látás kérdése.

    Minden estre mindig érdemes újabb dolgokat venni, főleg olyan esetben ha arra a dologra sok ideig támaszkodni fogsz (monitort sem 2 hétre veszel). Hogy Dr. Emmett Brown-tól idézzek: "Gondolkozz négy dimenzióban". ;)

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz alias_bobo #3595 üzenetére

    HKC 2219a - 32.220.-

    Ezzel szerintem jól járnál. És erre van 30 nap pixelgarancia is van (csak az ipon nem szokott érdemi információkat közölni a termékekről). Valahol olvastam egy tesztet erről a HKC-ról hogy valami noname gyártó az igaz, de nagyon becsapódott az olcsó-ám-de-jó kategóriába.

    LG W2240t-pn - 35.935.-
    Azért ez ismertebb márka és csak 935 forinttal lépi meg a fájdalomküszöböd. :)

    3 nap pixelgari, 21,5", DVI csatlakozó, FullHD

    Csak gondoltam írok pár alternatívát ;)

    Arról amit kérdeztél meg sorrendben a véleményem:

    - Hát én ilyen kis monitort nem vennék, inkább fizess kicsit többet egy nagyobbért. Nem bánnád meg.
    - Szimpatikus, bár a betekintési szögei eléggé kicsik.
    - Ez jónak néz ki és mellette szól a DVI csatlakozó megléte is.
    - 3 nap pixelgarancia jár minden Samsung monitorra, ez jó dolog, viszont ezen sincs DVI.

    Összességében nekem a listádról a Benq tetszett a legjobban. Annak vannak a legjobb paraméterei, igaz nem jár hozzá 3 nap pixelgarancia.

    De ha esetleg ezt választod, akkor itt megéri kicsit drágábban mert kapsz 3 nap pixelgarit is.
    Monitorguru

    szerk.: (#3596) D@ni88: Lényegében egyetértünk :)

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz D@ni88 #3599 üzenetére

    Vagy legalábbis nem árt ha van rá. Én is csak azért veszem azzal mert tutira megyek. :)
    Hajamat tépném ha hazahoznám csak úgy natúrba és ott virítana a monitor közepén egy öklömnyi pixelhiba, ezt persze 55.000 forintért :D

    Szóval megéri az a plussz 3-4ezer azért hogy ha 3 nap alatt észreveszel valamit akkor mehet vissza a feladónak cserébe.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz D@ni88 #3603 üzenetére

    Van rá mód. Úgy hívják hogy 100-as szög :D
    Vagy egyszerűen kerítesz egy k.rva nagy és erős mágnest, majd véletlen rajta felejted a monitort... Azt nyomozzák vissza hogy mi okozta a halálát, mert ugye nincs fizikai sérülés, maximum az tűnhet fel nekik hogy a szervizből minden ferromágneses tárgy odarepül és ráragad a monitorra :DDD

    Amúgy meg a Class-II-es pixelgaranciában az is benne van hogy ha egy 5x5-ös pixeltömbben 2-nél több bármilyen hiba előferdül akkor is érvényes a garancia. Szóval ha sok hibája van a monitornak akkor az lehetőleg legyen egy helyen :)

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Nyugdíjas #3607 üzenetére

    Igenis értettem!

    old_artist: Ennek én egy jóval hosszabb változatával találkoztam, teli mindenféle jogi csűréscsavarással. De így azért klasszisokkal jobban lehet érteni. Bár egyszerűbb lenne egy olyan táblázat hogy X-Y felbontásnál ennyi-és-ennyi megengedett pixelhiba van, adott területen, adott márkánál.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Nyugdíjas #3613 üzenetére

    Bár sokat lógtam fizika óráról, de úgy tudom hogy az elektromosság és a mágnesesség kölcsönhatásban állnak egymással. Azaz egy kellően erős mágneses mezővel az elektromos kütyüket bizonyos eséllyel haza lehet vágni. És nem kell olyan erős hogy még te is megmúrdálj a közelében. De szerezz be egy erős mágnest és húzd el párszor a monitorod elektronikájához közel, miközben be van kapcsolva a készülék (ezt videóval és közjegyzővel is igazold :DDD ), aztán ha nem lett semmi baja, akkor elismerem hogy tévedtem :K

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz BioNiCMaN #3617 üzenetére

    Szééép, még a végén rögtönzött fáklyásmenet is lesz ellenem? :B

    Erről jut eszembe egy mondás:
    Okos enged, szamár szenved.... ezért van az összes vezető beosztásban szamár, mert az okosok engedték :DDD

    Najó befejeztem, mielőtt rendőrt hívtok rám ;]

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz apuc #3628 üzenetére

    DVI-vel alig ha fogod csatlakoztatni mivel a laptopodon csak D-SUB és HDMI kimenet található. Így kizárásos alapon marad a D-SUB. Én is ezt használtam a monitoromhoz, teljesen megfelelő. A GMA4500MHD elbírja a HD tartalmak megjelenítését, legalábbis elviekben. Gyakorlatban persze sok mindentől függhet a teljesítménye.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Isual #3634 üzenetére

    De jobban járna csak a 2209WA-n pl nincs se DP, se HDMI. Ha az U2211-et veszi akkor mindenképpen érdemes egyre beruháznia.

    Nah igen. 16:9-es képaránynál úgy tudom csak 21,5" létezik, míg a 16:10-esnél van tényleges 22". A vicc hogy ha valaki a 16:10-ről akar 16:9-re váltani akkor ~5 centit veszít a képmagasság tekintetében, viszont nem nyer semmit szélességben.(2 milit össz)
    Kivan ez találva ám. Ha ugyan akkora monitort akarsz, csak szélesebbet, akkor már minimum 23"-osat veszel, de inkább 24-est.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Nyugdíjas #3640 üzenetére

    Mert pl filmnézésnél számít. Ott ugyanis mindegy a felbontás(egy bizonyos minőség fölött), csak a valós méret ami a szemedbe szökken. Ha csak munkára kell neki akkor tényleg 8 hogy hány col, csak sok-szor-sok pixeles legyen a munkaterület. Bár aki nem Saszem Ödön annak zavaró lehet a 21,5"-nál a hangyaírás. Tudom arra is van megoldás, de egyszerűbb egy focipályányi monitort venni akkor már :D

    A HDMi-DP átalakítós témához: Nem, tényleg nem jutott eszembe :B ... nem is beszélsz hülyeségeket :R :DDD

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Nyugdíjas #3644 üzenetére

    Nézőpont kérdése. Mivel én nem nézek TV-t ezért nem veszek TV-t. Netezek, meg játszom és filmet is nézek. A te logikádat követve akkor így kellene kinéznie a dolognak:
    Játékra Xbox/ps3/Alienware
    Netre Netbook, vagy lapos
    Filmre egy k.va nagy Plazma/LSD...izé...LCD TV

    Hát meg akinek hat ökre van... Én kici ocó kinai módjára Szrí in Ván módszerrel oldom meg. Van egy gépem, meg egy monitorom* és mind a 3 megoldásra tökéletes választás. Tíz alulfizetett alkalmazottból 9 ezt ajánlja :DDD

    *Hazudok, mert 2 gépem van. Notebook (Film, net), Asztali (netto játék). Megyek is pattogatott kukoricára térdepelni.

    Másik meg hogy: Pólót a kínairól, monitort a munkahelyről, tv-t a szomszédtől, pénzt az államtól kell szerezni :D Így vigadunk magyar módra

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Nah megvan az új monitorom :DD (Benq GL2440HM)
    Hát bazinagy. Főleg úgy hogy majd 1 hétig csak a laptopom monitorját élvezhettem :P
    Megpróbálom az első tapasztalatok leírni, aztán majd ha nyüstöltem 1-2 napot írok egy hosszabb szösszenetet is róla.

    Pro:
    - Jó a Designja, tökéletesen passzol a fekete laptophoz, a fekete billentyűzethez, a fekete hangfalakhoz, meg az összes többi fekete kütyümhöz (lényegében csak az asztal meg a fal nem fekete :D )
    - Magyar nyelv is van az OSD menüjébe, amit már nyomorgattam egy keveset. :P
    - Analóg bemenettel is pengeéles a kép.
    - Szép színek, a régi monitorom a nyomába se ér.

    Kontra:
    - Hiába írnak -5 fokot előre döntésnél, csak függőlegesig megy maximum.
    - Kicsit túl magas a talpa (vagy én vagyok alacsonyan :D )
    - A feketének van egy zöldes beütése néha. Bár ha felnyomom a kontrasztot, a gammát meg leveszem és az élességen is állítok akkor vissza lehet szorítani aránylag tűrhető szintre.
    szerk.: Szórakoztam egy kicsit a CCC-vel és most megszűnt ez a jelenség
    - A gombok nem különülnek el egymástól nagyon, így kell némi gyakorlás hogy elsőre azt találd el amit nyomni akarsz :)

    Összességében az első benyomásom jó erről a monitorról. Most megyek megnézem film és játék közben is, mert egyenlőre csak a netezést néztem.

    Majd szerintem hétvégén írom meg a hosszabb tesztet, már ha érdekel egyáltalán valakit. :)

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák