Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mucsácsó

    tag

    válasz #11083776 #102257 üzenetére

    1. szvsz ilyentől nem kell félj, IPS-ek közül - pláne ebben az árkategóriában - a létező legjobb válaszidővel bíró monitor, szénné isteníti mindenki a neten - de javítsatok ki, ha nem így lenne :) és nem csak válaszidőben, hanem színek is kiemelkedőek, elvileg.

    2. 24"-re tuti elég az FHD még (ebben van személyes tapasztaltom) - QHD az 27"-től játszik inkább, és igen, durvább VGA-k kellenek, ha ultrán akarsz játszani, pláne úgy a ~144 FPS-hez (sztem ahhoz egy RTX 2080 kellhet, de javítsatok ki itt is..). RTX 2060 Superrel van tapasztalatom, ott ilyen ~70-80 FPS között nyaldos legtöbb új játék QHD-n...szóval egyelőre jó, de FHD-n időtállóbb egy VGA, az tuti. De valami már most 60FPS körül megy ultrál, szóval...

    De persze a kompetitív játékok (CSGO/Overwatch) azok sztem lazán hozzák így is a 150-200+ FPS-t). szal attól függ, hogy neked milyen célra kell :) vagy ha elég a high beállítás, akkor simán mehet a QHD is szvsz.

    Én nekem spec viszont kell az ultra mert hülye sznob vagyok, és az RTX is - az meg QHD-ban totál off 2060S-sel.. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz #11083776 #102257 üzenetére

    nincs 1ms ips-nél és va-nál, azt felejtsétek el, sokkal drágábbaknál sincs - esetleg 1-2 kivétel lehet, de meglepne -, ezek pedig bármilyen jók is, belépők a 144hz kategóriában
    1440p-hez 144fps az egy 2070 super és fölötte kb, de nem _kell_ tudnia annyi fps-t, az lényege a syncnek h megoldja kisebb fps esetén is "képtörés" nélkül a megjelenítést

    szerk:
    27g2u pedig kb ajándék áron van alzán, kuponozva meg pláne, akinek kell vegye, sok gondolkodásnak az lesz a vége mint a 24g2u-nál, vótnincs'

    szerk:
    27" 1440p sokkal nagyobb ppi-t ad, mint 24" fhd, 110 vs 93 kb
    27" fhd 82-83 ppi-t tud
    32" 1440p ekvivalens 24" fhd-val, 92-93 ppi mindkettőnél
    de ezeket nem kell senkinek "kitalálni", kugli' megmondja

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Tivi103

    tag

    válasz #11083776 #102257 üzenetére

    En az Acernel csak egy erteket latok. Egyebkent errol az AOC-rol szemely szerint nem tul sok jot hallottam megbizhatosagra, azert nagyon nalam fel sem merult az a kategoria. Szerintem 24" FHD es 27" QHD -re ha ranezel majdnem ugyanaz, az utobbi talan egy picit jobb. De igen erosebb VGA is kell melle, meg talan arra is gondolni hogy megerne e a QHD 144hz, ha csak nem egy 2080-as kartyad van, kulonben lehet ki sem tudnad hasznalni rendesen + nem lenne annyira idotallo a cucc.

  • 3psilon

    aktív tag

    válasz #11083776 #102257 üzenetére

    A ms-oknál többféle érték van, van gray-to-gray meg feketéből fehérbe érték, meg van a "stroboszkópozással" (VRB) javított. Mivel bonyolult, ezért könnyű átverni az embereket. :DDD Valódi 1 ms maximum TN panelnél lehet, de két 4 ms-nak reklámozott monitor közül is lehet az egyik decens, a másik meg helyenként zavaróan szellemképes.

    Az, hogy mi elég és mi nem, azt csak te tudhatod, a PPI-nek nézz utána. FHD 24" az 90 PPI, az az átlagos.

    > akkor meg oda milyen vga kártya kell,hogy 144 hz 144 fps meglegyen.

    "Mennyi? 1000! Mi 1000? Mi mennyi?" :DDD Magyarul attól függ, mivel játszol, milyen beállításokkal. De vannak neten tesztek, utána tudsz nézni.

    24"-re szerintem a WQHD elég komoly, nagyon nagy pixelsűrűséget kapsz. Talán nem is kell annyi. Ha egyébként sem látod pixelesnek, a sűrűbbet aligha fogod értékelni.

    > Mennyivel szebb a wqhd ? illetve 24es-en mennyire látszik a különbség?

    Ugyanez. Attól függ, neked mi a fontos. Itt sokan választanak inkább FHD-t, de 144Hz-eset, mások hasonló keretből inkább WQHD/UHD, 60-75Hz-eset vásárolnak.

    [ Szerkesztve ]

    Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

Új hozzászólás Aktív témák