Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • racskobalazs

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy Panasonic Lumix FZ82 helyett keresnék egy kategóriával profibb gépet. A vásárlás nem sürgős, nem azonnal kell. A fő irányzék a természetfotózás, esetleg későbbiekben (amint felszerelést tudok szerezni) asztrofotózásba való belekóstolás.
    A leginkább meghatározó tényező az ár, így jó lenne olyan ami így a 200-300k környéki árfekvésben mozog, ha létezik ilyen. Egyéb elvárás esetleg távvezérlés (távkioldóval vagy mobilappal mint az FZ82), de nem létfontosságú.

    Mit tudnátok ajánlani ebben az árban? Ha nincs ilyen, akkor mi a legalacsonyabb összeg amivel az említett dolgokra alkalmas gépet meg lehet csípni?

    Előre is köszönöm!

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    válasz tvamos #57222 üzenetére

    Értem, s ha mondjuk az fz82 megmaradna mint superzoom, s csak asztrofotózásra keresnék kamerát? Nem vagyok közel se profi, csak valami alap ismerkedő/belépő szett kellene amivel már lehet valamit kezdeni :)

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    Sziasztok!

    Jelenleg 2 gépem van, egy Panasonic Lumix FZ-82 (nem cserélhető, ultrazoom bridge gép, 1/2,3 szenzorral), valamint egy Canon EOS 600D-m az alap és egy 75-300 EF objektívvel.

    Gondolkodtam azon, hogy legalább a Canon 600D-t (de akár mindkettőt) eladnám, objektívekkel együtt, és vennék egy 90D-t használtan, esetleg objektívet. A keret max 100-150k lenne, ezért is adnám el a gépeket, mert az valamennyire meg tudná dobni a ráfordítani szánt összeget. (értsd: az eladott gépek ára a 100-150hez adódna)

    A kérdésem az lenne, hogy igazából a Panasonic megtartásának lehet-e értelme mondjuk egy 90D és egy 300-as obi (ha mondjuk azt megtartom, bár zavar, hogy nincs benne IS) mellett?
    Leginkább természet/állatfotókat szeretek lőni. A Panasonic 20-1200mm equiv, Canon APS-C crop factor ha jól tudom 1.6 ergo a 300mm-es obinál 480mm lenne "csak" de ha veszek rá még egy telekonvertert (mondjuk egy 2x-et) akkor már 960 ami kb stimmel, s mégiscsak ~6x akkora szenzor és ~2x akkora felbontás (Ami esetleg a reach hiányát crop-ban pótolná).

    Szerintetek mi lehetne egy jó megoldás? Sajnos mindkét gép vásárlását "elkapkodtam" és most szeretnék átgondolva, nyugiban rendet rakni a felszerelésemben, akár úgy, hogy a két gépből csinálok egyet, ami viszonylag jó. (Mert bár a Canon remeknek tűnik a Panasonic mellett képminőségre, (és funkciókra is sok esetben) 10 éves gépről van szó).

    Előre is köszönöm tanácsotokat! :)

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    válasz Neck #57472 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a választ, akkor nem lesz teleconverter (Vagy ezek alapján ha igen akkor csakis jó fényviszonyok között).

    Mindenképp akkor innen indulok ki: Természetfotózás (esetleg egy all-rounder obi mellé, hogy ne csak és kizárólag egy dologra legyen jó). Ez nagyrészt városi környezetet takar (városi parkok stb, ritkán vagyok vidéken), esetleg utazásnál kerülne még elő. A mostani szettből ami kevés, így leges legelsőnek a (mai modernebbekhez képest) limitált AF képességeket mondanám a vázban és az IS hiánya az obiban. Én magam amennyire tudok próbálok közel menni a célponthoz (Bár fára mászni még nem tudok, meg valószínűleg a célpont se díjazná :D). Ezek alapján mik lennének a javaslatok? :)

    Előre is köszönöm!

    Ui: Sajnos érzékem van a költséges hobbikhoz... (van egy SkyWatcher 150/750-em, bár ezen még nem gondolkodtam el, hogy kiviszem madarat fotózni :D)

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    Sziasztok!

    Kezdőfotós topikban kicsit kezdett ebbe a topikba átmenni a kommentfolyam, így gondoltam kiírom ide minden elvárással és kerettel együtt, hogy mit is képzelnék el :)

    Szóval egy Canon EOS 600D-nek keresnék utódot (90k kattintás környékén jár, és szeretnék nézni valami frissebbet/jobbat).
    Összeghatár 250.000 JóMagyarForint környéke, ami elsődlegesen használtpiacra irányulna, gondolom sokkal jobban járhatok vele mint egy hasonló árú új termékkel.

    Amire használnám: 75% Városi természetfotózás (parkokban madarak, egyéb állatok, városon belüli kisebb erdők élővilága, nem mennék vele ki egyelőre nagypusztába meg mocsarakba se). 20% asztrofotózás (emiatt fontos lenne a minél kevésbé zajos szenzor, valamint örülnék 4k videónak, és a lehetőségekhez mérten minél jobb felbontásnak), 5% bármi egyéb.

    Szenzorban leginkább APS-C vonalon szeretnék maradni.

    Ami jelenleg van: 1db Tamron 16-300-as obi, Canon EF foglalattal. (meg persze a 600D :D). Úgyhogy nincs sok cuccom, amihez alkalmazkodni kellene.

    Jó lenne ha nem kellene új obikat (is) néznem (egyelőre) az új kamerához.
    Érdekelne a MILC világ az AF miatt leginkább, de nincs specifikus irány.

    Amiket néztem / szóba kerültek:
    Canon EOS 80D (használtan 190k környéke, nincs 4k)
    Sony Alpha 6300 (190k környéke, viszont ehhez adapter kellene)
    Sony Alpha 6100 (olcsóbb, nincs 4k, adapter szintén kell)
    Canon M50 (olcsó, de adapteres ez is)
    Canon EOS 90D (nagyon drága, egyszer láttam használtan 235-ért azért került ide :) )

    Mit tudnádok mondani, mi lehetne jó választás? (természetesen a fentebbieken kívül is bármi)
    Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    Köszönöm mindenkinek, akkor lehet az első körben többetek által is ajánlott 80D lesz a 220Volt-tól a befutó, mert erre van objektívem jelenleg, és minden féle adapter nélkül használható (remélhetőleg), valamint akkor ha a későbbiekben cserélnék, @kovsol hsz-e alapján még akár valamennyire ártartó is lehet. Gondolom így is hatalmas előrelépés lesz a 600D-hez képest :)

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    Sziasztok,

    Egy ideje gondolkodom MILC vonalra való áttérésben, legalább kipróbálás/összehasonlítás szintjén. Viszont egyelőre nem tudom eldönteni, hogy megérné-e.
    Nincs sok felszerelésem, csak hobbiból fotózok (újabban videózok is). Az összes gearem jelenleg egy EOS 80D, Egy Tamron 16-300 és egy nifty-fifty (Canon 50mm f/1.8).

    Mivel nincs végtelen pénzforrásom, mindenképp valami belépő, max alsó középkategóriás gépen gondolkodnék, max 2-300k-ig (használtan természetesen).
    Első körben ami szimpatikus lett az a Canon M50 MKII, ez így elsőre "kipróbálni a MILC-eket" talán jó lenne, vagy valami Sony Alpha 6200-6400 vonal.
    Ha lehetne az obikat megtartanám, valamilyen adapterrel, nem tudom mennyire "jó" adapterezni, de csak ezért nem vennék új obikat.

    Amit az eddig nézett/olvasott/hallott dolgok alapján a MILC-nek írnék fel + pontnak:
    -Sokkal jobb AF
    -Könnyebb/kisebb méret
    -(A 80D-hez képest) jobb videós képességek
    -Sony esetében ha jól tudom van animal eye af
    -Gyorsabb sorozatkép (természetben jól jöhet)
    -Jobb gyenge fényes teljesítmén (ez nem tudom hogy a MILC maga vagy esetleg a fejlettebb szenzor)
    -A gyártók láthatóan a MILC-ek irányába mozdulnak el.

    Amit a DSLR mellett tudtam felhozni érveket:
    -Nagyobb üzemidő
    -adapter nélkül is jók a jelenlegi lencséim
    -Nem kijelző a viewfinder

    Mit gondoltok? Hülyeség lenne? Milyen egyéb hátrányai vannak a MILC-eknek (üzemidőn kívül)?

    Előre is köszönöm a tanácsokat! :)

    [ Szerkesztve ]

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    válasz racskobalazs #58198 üzenetére

    Sziasztok, szerintetek van értelme? :)

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    Sziasztok,

    90D-ről mit ajánlanátok FF-re váltás céljából?
    Árban ha hasonló (kicsit több), ha létezik, akkor az tök jó lenne, használtpiac játszik, Canon EF/EF-s obijaim vannak.
    Amire kellene: 80%-ban Rendezvényfotók, utcai képek, esetleg néhanapján tájkép meg természetfotó.
    Egyelőre csak nézelődök, azért lenne jó, mert ez az 1,6-os szorozó néha nem a legjobb így, hogy "átszoktam" természetfotóról már kb bármi másra. :D

    *nem feltétlen kell profi munkára, inkább hívnám advanced hobbinak egyelőre.

    Minden márkára, típusra nyitott vagyok.

    Előre is köszönöm! :)

    [ Szerkesztve ]

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

Új hozzászólás Aktív témák