Új hozzászólás Aktív témák

  • A Zéé

    addikt

    válasz lmaresz #11247 üzenetére

    Én szeretem az én D3100-am, én ajánlanám is, más szereti az ő Canon 1100D-jét, ő azt ajánlaná, valaki más pedig a Pentax K-x-ét szereti, és azt ajánlaná, megint más MILC-et ajánlana.
    Érdemes bújni a netet, aztán valami nagyobb boltban végigtapogatni az összeset, ami ebbe az ársávba esik, kézbe venni őket, annyi pici egyéni preferencia adódhat a vázak közt, nehéz megmondani kinek mi lenne a jó.

    Ha komolyan foglalkoztat a dslr kérdés javasolt előtte 1-2 könyvet elolvasni a fotózás alapjairól, mert anélkül csak nyűg lesz a gép. Ez sajnos olyan dolog, amihez kell némi háttér tudás, és akkor az ilyen, és ehez hasonló kérdések nem jelentenek majd gondot.

    Kompaktoknál kicsit félrevezetőek ezek a ...x zoomos dolgok, azoknál is van kezdő, meg végső gyutáv, annak a kettőnek a hányadosa a "zoomátfogás"
    Pl 18-55 obinál (ami ekvivalens 27-82 mm) a zoomátfogás 55/18=3x-os
    18-105-nél (ekv 27-157) ez 105/18=5,8x
    A linkelt gép csak egy váz, ahhoz nincs objektív.
    Ha Nikonnál maradsz érdemes ráspórolni kicsit a 18-105-ös objektívvel adott kitre
    Kicsit drágább, mint az általad írt összeg, de ez az objektív sokkal jobban használható, mint a 18-55.
    Jah és ha Nikon, akkor inkább ne 220V, mert náluk nem magyar beszerzésű a váz, a 3 év gari az csak náluk érvényesíthető, nem a Nikonnál.
    Én Itt vettem a kitem, itt Nikon Magyarország garijegyet adnak hozzá, és az áraik is egész jók.

    [ Szerkesztve ]

    Just a simple Lineman...

Új hozzászólás Aktív témák