Keresés

Aktív témák

  • hepp.zoltan

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek!

    Szeretném én is a segítségetek kérni. Megpróbálom értelmesen leírni a problémám és amit kérdezni akarok.
    Adott egy Asus M2V-TVM alaplap, benne egy 4000+-os X2-es AMD proci. Induláskor a gép kiírta, hogy nem ismeri fel a CPU-t, de persze ettől függetlenül beindult és szépen ment is rajta minden, csak mégis bosszantó volt. Letöltöttem az Asus oldaláról az új BIOS frissítést, ez megoldotta ezt problémát.
    Viszont! Amióta frissítettem a BIOS-t a gép nem a régi. A játékok be-beszaggatnak, előtte (bios frissítés előtt) viszont nem volt ilyen, persze ugyanarra a játékra gondolok.. A legszembetűnőbb jelenség pedig az, hogy - néha egészen sokáig (fél óra) nincs vele semmi, néha viszont azonnal, amikor elkezdek játszani - olyan, mintha sok billentyűt lenyomnék egyszerre és megtelne a buffer. (Tehát pl. egy autós játékban az autó úgy megy előre, hogy megy egy picit, megáll, megy egy picit, megáll, csak sokkal gyorsabban és rendszertelenebbül, mint ahogyan én azt leírtam.)
    Egyébként időközben már visszatettem az eggyel korábbi bios verziót, és mintha (de lehet, hogy ezt már csak bemagyarázom magamnak) javult volna valamit helyzet.

    Kérdéseim:
    Szerintetek előfordulhat az, hogy az új bios valahogyan nem jól kezeli a PS2-es portot, vagy az ''alaplapot'', chipkészletet, tudom is én valamit? Tudom, hogy hülyeségnek tűnik!
    Hogyan tudom tutira visszatenni a régi biost (dos-os progi nem jött be, asus-os win-es progi nem jött be, bios átnevezése nem jött be)?

    Vagy van-e valami ötletetek, hogy miért szaggatnak be azok játékok, amelyek korábban nem, mindezek után ?

    A gép:
    Asus M2V-TVM alaplap, AMI bios; Athlon64 X2 4000+ proci; Inno3D GeForce 8600GT video; 2×512 Kingmax memória; most már usb-s billentyűzet (de azzal sem tökéletes); monitor; egér; winchesterek; dvd-írók. 350W-os nem tudom milyen márkájú táp, 8e ft-os asus házzal adták.

    Köszi!
    Már annak is, aki végigolvasta!

  • hepp.zoltan

    csendes tag

    válasz Speed® #61 üzenetére

    Hello!

    Minden driver a lehető legfrissebb! C@Q kikapcsolást, bár őszintén szólva nem tudom mi az, de megtalálom és kikapcsolom :) még megpróbálom. A WinInstall már megvolt egy másik vinyóra, ugyanaz a helyzet! Ha nem válna be marad az lap tesztelése.

  • hepp.zoltan

    csendes tag

    válasz Thrawn #64 üzenetére

    Értem én, hogy mit akarsz mondani. A jelenlegi rendszer még a régi procival volt telepítve, de egy másik partícióra telepített, új is ugyanezt csinálta.

    Viszont amit korábban írtál, az elgondolkodtatott. Ugyanis az Everest szerint az 533-as dual memória sebessége 525MHz, de csak akkor, ha az FSB szorzó az alaplapon 10,5-re van állítva, egyébként csak 500MHz. Így viszont a proci már 2100-en ketyeg.
    A BIOS-ban pl. kb. 38°C-os, Win alatt, szintén az Everest a CPU magokra ilyen 10-14 °C-ot ír ki, de volt már 8 is (ami hihető!!)
    Csak ezt az előbb nem akartam írni, mert már így is hosszúnak tűnt az irományom, plusz gondoltam, én állítottam el valamit, azért módosultak a MHz-ek.

    Szerintetek, akkor ezek alapján az alaplap rossz???

  • hepp.zoltan

    csendes tag

    Egyelőre köszönöm a tippeket és segítő szándékot.
    Sajnos még csak a munkhelyi gépemen van internet, úgyhogy most megyek haza. Holnap megírom van-e valamilyen változás.

    További kellemes napot, estét, éjszakát Mindenkinek!
    Hello!

Aktív témák