Új hozzászólás Aktív témák

  • BandiT85

    aktív tag

    válasz bteebi #71 üzenetére

    Azért ne BMW-sezz már le, abszolút előzékeny vagyok, nem szoktam senkit se letoni. :K Biztos van aki ilyen, nem mondom, teslásban is meg furgonosban, meg mindenféle állatfajtában.

    Az első amivel nem szabad ezt se meg semmilyen új autót összehasonlítani, az a használt 10+ éves. Nyilván ha így nézzük, ésszerűbb egy olcsó (és még elég jó) autóval járni, de ezt nem mindeki akarja/tudja megtenni ilyen-olyan okok miatt. Pl lízingelni nem lehet 5 évesnél öregebb autót.

    Itt most kizárólag az új autóról, és annak bekerülési/fenntartási/használati értékéről, érték-arányáról van szó. Amiben jelen formában szerintem egy új 3 vagy Y, vagy a hasonló ár/érték arányú villanyautók (amiből nincs sok, még) verhetetlenek egy belső égésű autóhoz képest. És igen, nyilván ez erősen használat függő.

    Casco 300+ 70 a kötelező, ez szintén bármilyen hasonló érékű autóra ennyi lenne.

    Szervizzel kapcsolatban abszolút igazad van, még nem kellett mennem, valóban nincs a toppon (állítólag), de azért nem a világ vége. Szerencsére azért az olyan jellegű meghibásodás, főleg a 3/Y-nál, hogy nem mozgóképes az autó, nagyon-nagyon ritka.
    Ezzel kapcsolatban azért javaslom a kia/hyundai villanyautó fb csoportok tanulmányozását, sokak meglepődnének azért, és kicsit visszavennének egyesek a tesla szarozásából. (tök normális pl a 2 éves autók 12v-os akksijának kihalása, folyamatos hajtómű csapágy problémák, 1 napos késés miatt megszűnő garok, stb).

    A környettudatossághoz meg annyit, hogy szándékosan az RWD (LFP akkus) verziót választottam, ennek az ereje is bőven elég, hatótávja is, nem kell bele nikkel-kobalt-mangán, és kvázi nem tud kigyulladni sem. Pedig ki tudtuk volna fizetni a Long Range-et is. Nem villanyautó, de még plug-in se fordult meg a fejemben se vásárlás előtt.
    Hidd el nagyon jó érzés mikor verőfényes napsütésben rádugom, és tudom hogy ehhez semmit nem vételezünk a hálózatról. És szoktam is törekedni erre, pedig semmi szükség nem lenne rá, a (még) szaldó elszámolás miatt. ;)

    A burzsujsághoz pedig annyit tennék hozzá, amit nem irigyelnek, az a kurvasok munka (és pénz) amit beletettünk. Nem az állam/NER adta, nem loptuk, megdolgoztunk érte. És igen is büszke is vagyok rá, hogy én már nem füstölök, legalábbis az esetek jó nagy részében, sehol.

Új hozzászólás Aktív témák