Új hozzászólás Aktív témák

  • regent

    aktív tag

    válasz Bencom ™ #549 üzenetére

    Velence környékére mindenképpen szoktam telepíteni már a játék elején egy diplomatát. Ott gyakorlatilag megfordul minden nép követe, nem kell bebarangolni az egész térképet. Biztosan lesz minden néppel legalább egy olyan küldetés, hogy küldj követet valami távoli néphez. Ha az már félúton van, akkor egyszerüübb a helyzet, sööt arrafelé lehet, hogy belebotlasz egy hercegnööbe, vagy egy követbe és két kör alatt megoldod.
    Ez az ellentmondó küldetéstömeg lehet, hogy bug nálad, én eddig nem tapasztaltam. àltalában egyszerre csak egy küldetést ad egy megbízó.

    Amúgy ez az elfoglalás-blokkolás meg éppen könnyebbség neked. Ha el tudod foglalni, akkor azt teljesíted, ha erre nincs erööd, de blokádolni tudsz, akkor meg azt.

    Sajnos hiába kér téged a pápa a békekötésre. Az ellenség a legritkább esetben fogja meghallgatni az ajánlatod, vagy nem fogadja el. Ha mindenképpen békét akarsz, akkor viszont vissza kell adnod az esetleg edddig elfoglalt városaikat, városukat. Erre általában igent mondanak. Tudod, most a diplomácia lesz a háború folytatása más eszközökkel. :)
    Csak erre az ember nem nagyon vetemedik, mert minek adja vissza önként, amit meg is tarthat, ráadásul esetleg nagy áldozatok árán foglalt el. Persze lehet tervezni hosszú távra is, és elfoglalni a várost, felprédálni, eladni mindent belööle, aztán a békekötéskor még esetleg egy kis pénzt is kérni érte, vagy másik várost cserébe. Nekem már volt olyan, hogy egy nép odaadta két kis városát a békéért cserébe.
    Valahogy így ment ez azokban az idöökben, ha nem tévedek. Sokszor gazdát cseréltek a várak, városok. Szerintem a játék ezt próbálja erööltetni, csak szinte mindenki arra hajt, hogy lehetööleg minél hamarabb elfoglaljon minél több várost és így gyözzön.

    A kémek nagyon hasznosak, fööleg az elsöö idöökben, amíg az ellenfeleknek még nincs sok belöölük. Magyarokkal meg pláne nagyon jól lehet ööket használni. Mivel a magyar sereg gerince a könnyüülovas-íjászok, és viszonylag kevés, és gyenge gyalogság áll az ember rendelkezésére, ezért én úgy harcoltam, hogy volt egy seregem, csupa lovasíjász (azt hiszem hungarian noble, az erösebb,ez elég ütöös), két-három szabad hely, meg egy jó vezér. Ha várost akartam elfoglalni, akkor beküldtem két-három-négy jó kémet, ezek kb 80-90%-os biztonsággal kinyitották a városkaput ostromnál. Ilyenkor a védöösereg sem áll fel a falakon belül, azaz elööfordul, hogy szerteszét vannak a védööcsapatok egy nagy városban. A lovasok gyorsan benyomulnak a nyitott kapun, odabent szétíjászkodnak mindenkit, gyorsan az ellenség hátába tudnak kerülni, és akar közelharcban is megállják a helyüket.
    Nem kell a csapattal vinni gyalogosokat, vagy ostromgépeket ezért nagyon gyorsan lehet mozogni. Mire az elleség feleszmélne, és felmentöö sereget küldene (vagy megeröösítené a fenyegetett város védelmét) már el is foglaltam a várost. Aztán lehet dönteni, hogy kirablom, vagy megtartom, vagy kirablom és visszaadom a békéért cserébe (erre azért az elfoglalás után közvetlenül nem hajlandó az ellenség).

    Védööseregnek is tökéletes (nem városban, hanem nyílt terepen), semmilyen gyalogság nem tud legyöözni egy eröös, feltöltött lovasíjászsereget. Ha van domb, oda fel lehet állni, két oldalt elöörenyújtot alakzatban, mire az ellenség a közelbe ér, már a fele elhullott a morálja alacsonyan, egy teljes arcvonalas lovasroham elegendöö a gyöözelemhez.

    Amúgy igen, fel kell szerelni a sereget kémmel, orvgyilkossal, pappal. A kémek, orvgyilkosok védik a vezért az ellenséges orvgyilkostól, ki tudják nyírni az inkvizítort, vagy az ellenséges vezért, a pap meg jól jön.

    Néhány tanácsadót át lehet adni más családtagnak, néhányat nem. èdemes erre figyelni, ha pl. a királyod már öreg, de van neki egy olyan tanácsadója, aki megnöveli az adóbevételeket, vagy egy olyan gyógyfüves aki növeli a gyermekáldás esélyét, meg a karakter egészségét, meg életerejét, akkor azt érdemes átadni egy ifjabb családtagnak, még a halála elöött, különben a karakter halálával az is elveszik.
    Ezt úgy tudod megcsinálni, hogy egy helyre viszed a két karaktert, és azt hiszem jobb egérgombbal drag and droppal áthúzod a tanácsadó képét a másik családtagra. Vagy megy, vagy nem. Nem tudom melyik tanácsadók átadhatóak.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • Bencom ™

    őstag

    válasz regent #551 üzenetére

    Tanácsadót át lehet adni? :Y Miket meg nem tudok??? :))

    Na de sorban:
    Velence egy köpésre van, hadban állok velük az egyik játékban (de ezek után úgyis újat kezdek) nem szeretek arrafelé diplomatát küldeni, mert a sok hegyszorost általában katonákkal torlaszolják el, és nem tudok onnan kijutni, a pápa sosem hajlandó velem szövetséget kötni, itáliában pedig borzalmas a közlekedés... a valóságban nem hinném hogy így lett volna, mindenesetre hajók nélkül ott nem is lehet diplomatáskodni, azt elcsesztél... Általában nekem közeli népeket szokott adni diplomata küldetésként, csak éppen a diplomatám olyankor messze jár, és mivel mindig lázadoznak (amit mint mondtam, nem tudok velük mit kezdeni, folyamatosan max sereg van minden városban mégis lázadoznak) ezért folyamatosan képzem a sereget, nem akarok kihagyást egy nyomoronc kis követ miatt, aki ráadásul nem is minden várnál elérhető mert minek, és ha az messze van akkor eleve esélytelen...
    És nem elfogadás/blokkolás, hanem mindkettőt egyszerre követeli, plusz azt is hogy kössek békét, és ezt még a pápa külön is követeli... ez benne az ellentmondás...

    Igen, a diplomácia konkrétan el lett ba...a.. tényleg az van hogy az támad meg elsőként aki szövetségesed, és közel van.... agyrém...még csak a viszonytól sem függ (bár sajna olyan szavakat használ viszonyjelzőként, amiket nem tudok hova tenni, úgy kellett párat kiszótárazni, pl milyen az aimable?) Arab népekkel rendszeresen megjátszottam hogy ha ők indítottak jihadot, és mégsem akartak harcolni (most is az van: egy török jihad sereg kb 30 éve ott áll konstantinápoly közelében, de nem támad) és békét akarnak kötni, én meg azt mondom, cserébe adjanak egy várost, még nem is harcoltunk, de ideadja... ami meg megint csak elcseszés, hogy keresztes hadjáratot hirdettek jeruzsálem ellen, elindítottam a sereget hajón, erre jött az egyiptomi követ, hogy kössünk békét, mondom oké, csak add nekem jeruzsálemet. Ok simán nekem adta, erre a pápa kiírta, hogy a hadjárat elbukott -.-

    Én egyszerre nem sok várost tartok, ezért a lázadozásért pl, most úgy van hogy magyarországtól konstantinápolyig (nizát próbáltam épp bevenni csak nem jött össze, pedig küldetésként adta, csak ott van 2 jihados sereg is meg a vár is tele van, ha én játszok, elverem őket, csak ugye vga nem mindig bírja, szóval most pihen a játék) + görögország, és horvátország (most űztem ki onnan a velenceieket). És mindenhol max sereggel ott kell lenni, különben lázadnak... de még így is főleg, hogy most még ki is átkoztak... szóval nem egyszerű, több város nekem nem is kellene egyelőre, ezeket szeretném megszilárdítani, de hát még a fővárosom is instabil, meg mindegyik :(

    Kémet sosem szoktam képezni, az elején van egy, aztán ameddig az él, az jól van, küldöm mindenhova csak úgy összevissza, sok hasznát nem veszem. Skótokkal volt egy fejvadászklánom, volt vagy 5 fejvadász, akik max képzettek lettek a végére, azzal még királyokat is tudtam ölni ha muszáj volt (kb 30%-os eséllyel) csak aztán megöregedtek és meghaltak sajna.

    Lovasíjászok drágák, és sokba kerül a fenntartásuk, inkább militiákkal szoktam menni, úgyis kell mondom a nagy városőrség sajna, szóval nem is nagyon érnék sokat a lovassággal... de ezt az agentes dolgot tuti ezentúl integrálom :)

    De ezen hogy át lehet adni az adminisztrátort meg ilyeneket, na ezen most tényleg ledöbbentem! :DDD thx

  • regent

    aktív tag

    válasz Bencom ™ #552 üzenetére

    Na sorban.
    Szerintem neked egy bugos verziód van. Ezt támasztja alá a csata közbeni lefagyás is (bár ez lehet a hardver miatt), meg az ellentmondó küldetések, stb...
    Próbálj beszerezni egy másik verziót, vagy tegyél fel egy patch-et.

    Legyen legalább 2-3 diplomatád, egy kell észak-itáliában, mert ott pörögnek az események, jó ott lenni, és szükség esetén beleszólni, egy kell keletre, azt elküldheted végig a keleti végekre, egy meg észak-nyugat európában. Köss mindenkivel kereskedelmi egyezményt (trade). Ez segít egyensúlyban tartani a büdzsét.
    Képezz kémeket, az ellenséges kémek, ha bent vannak a városban növelik a nyugtalanságot. Minden fontos városodban legyen legalább egy kém, a határmenti forrongó vidéken kettöö is, az ellenség is szeret kémekkel operálni, lehet, hogy ezért nagy a nyugtalanság a városaidban.

    Diplomácia el van baszva. Pont.

    Minél több városod legyen, annál több lesz a pénzed. A városokban elööször építsd meg (fejleszd ki) a lehetöö legmagasabb földmüüvelést, utakat, kikötööt, piacot, town hall-t, városöörséget, ivót, bordélyt...

    Ne használj militiát. Maximum ha nincs másra pénzed. MInden városban, nagyságtól függööen néhány védekezöö egységet ingyen tarthatsz (olyanokat akiket ki tudsz képezni a városban is), tehát nem számít, hogy militia, vagy lándzsás ül a városban. De akkor már inkább a lándzsás.
    Használj mindig profi hadsereget. A lovasok gyorsak, hatékonyak, ügyesen manööverezve velük kenterbe vernek minden haderööt európában egy jó ideig.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • Bencom ™

    őstag

    válasz regent #553 üzenetére

    Lehet bugos, torrentes :( Patch? Adsz? :DDD A kifagyás lehet hogy hardver problem, de nem tudom, akkor be se töltené szerintem... nem tudom...

    Most azt csinálom hogy a diplomatákat képzek minden városban (1-et) mert sokszor van olyan hogy jön egy diplomata, nem lehet átpörgetni, ahogy ott kezet nyújt meg ilyenek, de nem csinál semmit, nem jön fel az ablak (szóval valszeg lefizetni akarna) de így én nem tudok vele egyezkedni, szóval jó ha van a városban egy diplomata....

    Egy külön diplomatával meg mászkálok mindenfelé, de akkor majd rakok azokra a helyekre is ahová mondtad, azokat legalább nem kell fizetni...

    Trade-t mindenkivel szoktam kötni, szép és jó, míg valaki hadat nem üzen, akkor hirtelen rohadtnagy bevételi hiány keletkezik :F És van aki nem hajlandó velem kötni, nem tom miért...
    Ja igen, tradereknek van BÁRMI értelme? Eddig a legjobb nekem 20 aranyat szedett évente, meg egy aranybányánál egyszer volt 50 évente, de amúgy 500-ba kerül, szóval mire visszahozza az árát, és elkezdt termelni, addigra gyakorlatilag meg is hal, vagy lefizetik, és eltűnik....

    Kémek? Lehet akkor hogy amiatt volt nagy a nyugtalanság, akkor erről is gondoskodni fogok.

    Diplomácia el :DDD

    Egyetlen várat szoktam meghagyni, vagy ha már sokat hódítok, akkor a határok mentén, amit eleve annak ad, a többi mind város, vagy azzá alakítom, de túl sok azért nem kell, mert többet visz el a katonák miatt, mint amennyit hoz... Először mindig a földművelést szoktam, utána utakat, templomot, kikötőt (ha van) piacot (bár néha azt előbb, mint a templomot/kikötőt), aztán az ilyen szórakoztató cuccokat, bár mondom, nálam marha nagy volt a nyugtalanság, és legfőbb oknál a bűnözést, meg a túlnépesedést jelezte, ezért volt ahol elsőként azt kezdtem építeni, muszáj volt, ettől meg még hamarabb túlnépesedtek, szóval ördögi kör -.-

    Azt láttam hogy ingyen el tudnak tartani néhány egységet, csak nem tudtam milyeneket... akkor fogok hagyni mindig egy maximális alapot, és remélhetőleg nem lesz gond sem a pénzzel, sem a védelemmel...

    A magyaroknak nincs túl jó lovasságuk, csak az íjászok... ja és most előről kezdtem, volt egyből egy ostrom (kezdő város, szóval nuku fal) csak lovasíjászt vittem, automata csata, a seregem fele odaveszett, tőlük eletess vagy 20-30%, és megfutamodtam.... na, betöltés, lejátszom, az ellenség minden emberét elvesztette (de nem foglyok lettek: halottak) nekem meg odalett összesen kb másfél egységnyi lovasíjászom (volt 2 magyar lovas, meg 4 hungarian nobles, na maradt 3,5 hungarian nobles, meg 1 magyar lovas)

    szóval ekkora a különbség :( De most hálsitennek nem fagyott ki (néha mákom van ...)

    Na de ezt a profi seregre akartam írni: mindegy mim van, a létszám számít főként, mivel nem én játszom a csatákat, hanem a gép, mert ugye ilyen fos, kifagyós... ha én játszanék, akkor kihasználnám az egységek előnyeit, de még militiákkal is le tudok nyomni 2-3szoros túlerőt is ha kell, de a gép egyszerűen noob :DDD Olyan csatákat buk el, hogy csak nézek... de ha a résztvevő seregek nagysága nagyobb mint kb 500 ember, már bele se merek vágni, mert úgyis kifagy :(

  • Csiborbogár

    őstag

    válasz Bencom ™ #554 üzenetére

    2 fontos dolog van, amit elmondanék.
    1. gyenge a konfigod egy igazi csatához, de főleg a vidkarid miatt, de semmilyen főbb elemed nem elegendő ennek a játéknak az élvezhetőségéhez.
    Az én konfigomnak mindent bekapcsolva is szüksége van nagyobb csatáknál, várostromoknál 400 mega videomemóriára, és majd az egész 2 giga ramra. :K
    2. szar a hackelt játékod...
    Már pár ezerért kapni it a fórumon eredetit, vedd meg, mert megéri. :K

    Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

  • Bencom ™

    őstag

    válasz Csiborbogár #555 üzenetére

    ha lenne pár ezrem, lenne mire költenem... valszeg a config sem véletlenül kb 4-5-6 éves már lassan... :(

  • Gabás

    addikt

    válasz Bencom ™ #554 üzenetére

    ha túlhúzás van, az is fagyaszthatja a játékot (tapasztalat: orhos fut, medieval nem:) ), és elég prociigényes, ja

    kereskedőknek van értelme: minél távolabb van egy nyersanyag a fővárosodtól, annál többet ér. így például keleten sok a selyem, északon meg az arany, szóval ha oda eljutsz, biztosított a bevétel. és persze exploit is van ezzel kapcsolatban (ha el tudsz küldeni timbuktuba egy sereget, ott három vagy négy aranybánya van, ha a bányára erődöt építesz, végtelen számú kereskedő lehet ott, de ez már nálam csalás kategória, nem használom:) )

    a városban olyan egységeket lehet tartani ingyenesen, amilyent abban a vásosban képezni lehet (jelenleg, nem potenciálisan) így például magyarokkal lehet spear militia-t, crossbow militia-t stb.

    lovasírjászok rlz, de ezt már előttem is...

    automata csatánál sajna sok egységet veszítesz, s a javából, soha nem használom

    [ Szerkesztve ]

  • Bencom ™

    őstag

    válasz Gabás #557 üzenetére

    én se használnám csak muszáj :( (mm az automata csatát) gép pedig nincs húzva tudtommal.

    szóval kereskedőket küldjem minél távolabbi nyersanyagokra, és akkor jó lesz?
    Aranyra erődöt? Ezt hogy érted? Mintha kilátót építenék, csak nem azt hanem erődöt? És abba beszállásolni a kereskedőt? Akkor nem tűnik el? Mert ha nincs benne katona, nekem egy kör alatt eltűnik az erőd... igaz, eddig összesen egyet építettem...

    [ Szerkesztve ]

  • regent

    aktív tag

    válasz Bencom ™ #558 üzenetére

    Eltüünik az erööd? Ez nagyon bug-nak hangzik.
    Jut eszembe, kiterjedt birodalomban nagyon megéri végigbóklászni egy családtaggal, és építeni sok-sok öörtornyot bent a tartományokban is. ìgy mindig látod mi folyik a térképen, közeledik egy hadsereg, kereskedöö, diplomata stb. és látod, ha felbukkan egy lázadó, vagy egy rablóbanda. Ugyanis ezek rátelepednek az útra, és blokkolják a kereskedelmet, azaz pénzt veszítesz.

    Ez az erööd+kereskedöök nekem is új. Mivel a gép nem alkalmazza, így tényleg csalás...
    Ha elég meszire küldöd a legalább 3-4 csillagos kereskedööt akkor akár 150-200 aranyat is termelhet körönként. Nagyon megéri.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • Gabás

    addikt

    válasz regent #559 üzenetére

    az erőd eltűnik, ha nincs benne egy katona sem, ez így van rendben (a kiegészítőben mintha nem tűnne el, de az már kőből készült)

  • Bencom ™

    őstag

    válasz regent #559 üzenetére

    tudom, nekem az az első, hogy minden határra, vagy belső be nem látható részre telepítek őrtornyokat, és így megyek szépen sorba.

    És engedi egyáltalán az erődöt a nyersanyagra építeni? Vagy csak mellé hajlandó? Mert ugye, ha úgy veszi hogy az ott mellette van, akkor nem érek vele semmit... viszont akkor ha meg sikerül, nem tudnak lefizetni, mi? :))

  • Bencom ™

    őstag

    válasz Gabás #562 üzenetére

    csak azt meg csak saját területre lehet... most is kiküldtem bizánc felé próbaképp egy kereskedőt, és a márvány tengeren innen még 8 aranyat adott egy kék bigyóért, a tengeren túl (kb 5 centire :DDD) ugyanazért már 17-et adott... csak hát még út közben lefizetett egy rohadék... :( szóval kell az az erődös megoldás...

  • Bencom ™

    őstag

    válasz Bencom ™ #563 üzenetére

    jééé nem is, mert csak őrtornyot nem lehet ellenséges területre, fortot igen.... csakhogy elmentem jeruzsálembe (egy keresztes hadjárat keretében, amit én kértem) és vittem 2 kereskedőt, hát nem jövedelmeznek valami fényesen... az egyik már 4 csillagos, és még így is csak 15 aranyat hoz évente, pedig jeruzsálem azért már igencsak távol esik budapesttől... szóval valami gubanc e van?

  • regent

    aktív tag

    válasz Bencom ™ #564 üzenetére

    Az is fontos, hogy mivel kereskednek, meg mintha valaha olvastam volna a játék hivatalos leírásában, hogy az is számít, hogy abból a bizonyos termékbööl te mennyivel kereskedsz. Azaz, ha mondjuk az összes gyapjúval te kereskedsz, (monopólium), akkor többet fizet. De pl, a közel keleten az a kék bizbasz (talán selyem,vagy festék, nem tudom), az jól fizet. Amúgy mielöött elküldöd a kereskedööd egy területre, ha látod a területet, akkor meg tudod nézni, hogy mennyit fog jövedelmezni (az elsöö idöökben, mert atán persze többet), ha kijelölöd a kereskedööt, aztán a cikk fölé viszed a kurzort.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • Bencom ™

    őstag

    válasz regent #565 üzenetére

    igen igen, tudom. A kék bigyó asszem selyem volt, de ugyanabból volt négy, az egyik 4-et a másik 5-öt a harmadik 12-őt a negyedik 15-öt jövedelmezett volna (persze ugyanazzal a kereskedővel néztem) pedig mondom ugyanaz volt, és a térképen kb 2-3 centi meg egy apró tengerszoros választotta csak el őket egymástól... jeruzsálem közelében meg most meg nem mondom fejből, hogy mi van, de az hiába van marha messze, alig jövedelmez... összesen két kereskedőm van, most már feladom, hogy bármit is kezdjek velük, ha azok meghalnak, utána már nem hiszem hogy képezni fogok olyat... bár pesten eddig összesen ötöt képeztem, és kaptam egy merchant guidot, ami pedig 3 merchant carvaly képzését tette lehetővé, amik egész jónak tűnnek... :)

    a kijelölést meg természetesen tudtam, és ezért is nem értettem hogy ami sokkal közelebb van és van belőle mint szemét, miért ér 5-ször annyit, mint ami nagyon messze van, és csak egyet láttam belőle? :F

  • regent

    aktív tag

    válasz Bencom ™ #566 üzenetére

    A merchant guide jó épület, egyrészt képezhetsz egységeket benne (bár nem túl táposak, és igazából csak végszükség esetén érdemes ööket védekezésre bevetni, ugyanis semmi garancia, hogy ha elviszed a világ végére hódítani ööket, akkor ott majd fel tudod tölteni a veszteségeiket), másrészt meg alapból jobb kereskedööket képez. általában legalább 2, de néha 3-4 csillagos kereskedöö is kikerül frissen az ilyen városból, azok már alapból is elég sokat termelnek. Antiochia mellett vannak jól fizetöö lelöhelyek, és Bagdad mellett van két selyem, azok nekem 150-200 aranyat fialtak körönként. Szerintem az is számít, hogy út mellet van-e a "lelööhely", és hogy mekkora város van a közelében, meg esetleg mennyi lakosa van a birodalomnak. Mert ugye hiába van selymed, ha senkinek nem kell, illetve nem tudod eladni.
    Amúgy jó taktika lehet ám a kereskedööképzés, ha már elég sok felesleges pénzed van, illetve van olyan kör, hogy nem tudod elkölteni a pénzed, és a közeljövööben nem is akarsz nagyobb összeget költeni, akkor képzel néhány kereskedööt, és azok elööbb-utóbb termelik majd a tiszta hasznot, másrészt meg eliminálják az ellenséges kereskedööket. Ha él egy kereskedöö általában átlagosan 60 éves koráig, az kb 30 év tiszta kereskedést jelent, azaz 15 kör, azaz 36 aranyat kell körönként a nullszaldóhoz termelnie. Meg ugye oda is kell mennie, hát így belegondolva nem is annyira jó üzlet. :) Bár egy merchant guild-es városban már jobban megérheti.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • Bencom ™

    őstag

    válasz regent #567 üzenetére

    én egy év = egy kör-rel játszok. És messze nem hoz 36 aranyat egyik sem, pedig az egyik jeruzsálem mellett, út mellett dye-t árul, és 4 csillagos talán, vagy öt? Szóval sokra nem megyek vele...
    Nálam, budapest helyőrsége 4 merchant carvaly... ingyen eltartva. Most épp lázongtak volna, de mellettem megjelent egy lázadósereg, (automatán csúnyán elvertek, manuálisan vesztettem kb 10 lovast, és nem maradt túlélőjük... tipikus :U) és mikor levertem őket, a lázongás is alábbhagyott (pedig lázongás előbb volt mint a lázadó sereg a közelben....)

    a németekkel meg csak azért nem állok még hadban, mert küldött az idiótája egy sereget az egyik váram ellen, erre hirtelen lázadókká váltak :DDD Csak sajna kicsit nagy sereg, és kicsit útban van, nameg a velenceiek már 10-edjére ostromolják zágrábot... amúgy érdekes, hogy szövetségesek voltunk, betámad, húú árulás stb, oké... 2 kör múlva se ő se én nem küldtem követet, mégis kiírták a kör elején, hogy mostantól mi neutral-ban vagyunk. Utána megint betámadt az állatja, akkor kötöttem vele békét (ugye esélye sincs, de én most bizáncot próbálom hódoltatni...) megkötöttük, fizetett, stb, erre megint támad :U Idióta... ráadásul alig vesztek 30-40 embert 1-1 várostromnál, ő meg általában a teljes seregeit bukja, pedig csak néhány militiám van a városba...

    Bizánc meg betámad, elverem mint szódás a lovát, erre küldi a követét, hogy become vassal :DDD ha lett volna egy assasinom a környéken, tuti meggyilkolom ezért a pofátlanságért :DDD azóta konstantinápolyt elfoglaltam... volt egy kb 15-ös lovasíjász+parancsnok seregem, azzal úgy kisöpörtem őket kicsit, és utánuk indítottam 3 katapultot, meg egy minimális gyalogságok... tovább is akartam menni, de nicea már török kézen van :( pedig még a krím félszigeten is láttam egy bizánci katonai egységet, de ezek szerint az csak úgy eltévedt.... úgyhogy most takarítom ki görögországot, még van egy vára és egy városa ott, amit nem foglaltam el, de serege már nemigen van, meg ha van is, 2 öt csillagos generálisom, az egyik profi sereggel majdnem maxon, a másik pedig egy ütős zsoldossereggel indult a két maradék vár ellen... viszont ezek viszik is a pénzt rendesen... a háború elején volt 79000 aranyam, a háború kb... 5-6-7 év (kör) óta tart, és már csak 21000 van, kezd szűkös lenni, most már oda kell figyelnem, bár már nem csökken, csak ha nagyon beépítkezek, akkor is csak vagy körönként 1-2 K-val... na meg ha egy nagyvárost kifosztok, akkor azért lesz pénz... :) Ja tényleg, nem is 21K-m van, tessalonica, és konstantinápoly elfoglalása után már asszem 45K-m volt megint...

  • regent

    aktív tag

    válasz Bencom ™ #568 üzenetére

    Szerintem túl sok pénzed van, úgy értem, hogy nincs egyensúlyba hozva a dolog. Ugye egy kör=1 év-et játszol, azaz körönként kapsz pénzt, és ugyanannyi körbe kerül megépítened egy épületet mint elöötte. Viszont "lassabban" telik az idöö. Pl. eredetileg került egy épület mondjuk 2400 aranyba, és 4 kör alatt épült fel, ez volt 8 év a játék idejében. Azaz 1300-tól 1308-ig épült. Ez idöö alatt 4-szer volt aratás, négyszer volt bevételed. Most minden ugyanaz, de nem 1308-van, mire kész az építmény, hanem csak 1304. A karakterek csak négy évet öregedtek a 8 helyett. Látszólag sokkal gyorsabban tudsz hódítani, mint eredetileg, hiszen "külsöö" szemléllöö számára mondjuk kb. 50-60 év alatt el tudod foglalni fél európát. Míg mindez eredetileg 100-120 évig is eltartott volna. Az lesz ennek a vége, hogy 1250-re nyersz, és a késööbbi kihívások (mongolok, Timuriddák, stb..) mind "elmaradnak".

    Szerintem neked egy bugos verziód van. Tölts le egy másikat, hátha akkor a fagyás gondjaid is megoldódnak.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • Bencom ™

    őstag

    válasz regent #569 üzenetére

    az évet én állítottam át, nem bug, megleltem a file-t ahol át lehetett állítani, akár fél éves is lehet egy kör... viszont hiába hamarabb építek, hamarabb is drágulnak az épületek, és én nem vagyok az az eszetlenül előre rohanós fajta, tehát ha jól rémlik 1210 körül vagyok, de még nyugat felé nem terjeszkedtem (ja és most választották meg a második magyar pápát, eddig még csak 3 volt összesen, abból 2 magyar :DDD) csak konstantinápolyig jutottam el, éppen csak kitakarítottam a balkánt (bár ragúzára fáj a fogam, és a velenceiek amúgy is gyökerek, de most 20 évig fizetnek évi 1200 aranyat, attól egyelőre még nem akarok elesni...) és enyém jeruzsálem. Ennyi, kb 11 provincia összesen, most viszek egy hajót és egy sereget krím félszigetre, mert senki földje (akárcsak kb fél kelet európa...) mert van a város mellett egy rabszolgatelep, és úgy láttam, egész jól fizet, messze jobban, mint eddig bármi más... persze majd ha jönnek a mongolok, kicsit bajban leszek, de hát legalább izgalmas lesz a játék... :DDD

    Eddig fej fej mellett állok a milánóiakkal, szövetségeseim, de eddig még nem igazán találkoztam velük ,más irányba terjeszkednek. Most épp átvettem tőlük a vezetést, de eddig árnyékként követtem őket előre, most kb pontban kétszer annyink van, mint a többi országnak, szóval szerintem jól játszok, és amúgy sem akarom túl hamar megnyerni, én age2-t is úgy nyomtam annó, hogy akkor kezdtem komolyabban támadgatni, mikor már egy darab fa sem volt az egész pályán, attól te ne féljts, hogy túl hamar nyerek :DDD

    Amúgy láttam ezeket a Timuriddákat, de fogalmam sincs, kik ezek, meg honnan jönnek?
    Amúgy sem lenne szívem nyerni, amerika előtt :DDD

  • Bencom ™

    őstag

    válasz Bencom ™ #570 üzenetére

    elnéztem, 1135 körül járok :B

    Olllllyan hadicselt csináltam! :)) Láttam hogy a rohadék németek már vagy 3 teljes seregnyi katonát sorakoztattak fel a határomnál és gyilkost, meg kémet is küldtek pesthez, erre én eszeveszetten elkezdtem sorozni pesten a merchant carvaly-kat, Branban pedig 5 nehéz lovagot, meg 2 magyar nemest, beküldtem három kémet bécsbe, 99% lett az esély, hogy nyitva lesz a kapu, megkerültem 2 fullos seregét, betámadtam kb 9 merchant és 3 nehéz lovaggal bécset ( a többi hátramaradt vésztartaléknak pest mellett) kb 5szörös túlerő ellen (a kívülről jövő katapultos erősítésével együtt). Berohantam a kaput, szétvertem mindenkit, aki a városon belül volt (ugyebár futni senkit nem hagyok, főleg lovassággal...) be a főtérre, onnantól meg megvártam míg lejárt az idő, akkor nyomtam egy continue battle-t, megjött az erősítés, azokat szétvertem, a futókat pedig elfogtam, és neki kb 420+340 embere veszett oda (teljes serege magyarul) nekem meg a statisztika szerint 110 lovas, de mikor a csata után nézegettem a veszteségeket, nem hinném, hogy eltűnt volna 3 lovas hadosztály, max másfél tűnt el, ha jól láttam... ja igen, ezt a csatát most én játszottam, előtte gépin nyomattam, és crushing defeat lett... kis különbség? :DDD Imádkoztam már szinte, hogy most bírja a csatát, hát bírta, de azért nem nagyon mozgattam a kamerát, meg minden parancs előtt pause, utána amíg lehet, egy kameraállásból 3*os sebességgel szemlélődtem, amíg lehetett (mert akkor fagyogat ki általában, ha mozog a kamera) és így végig bírta :)
    Igaz hogy sok szövetségesem hirtelen megorrolt rám, de annyira, de annyira nem tud érdekelni, úgyis szar a diplomácia, és a németek már nagyon készülődtek támadni, egyszer már támadtak is, csak mint mondtam, lázadókká váltak az egységeik...megelőző csapás volt... és micsoda győzelem? :) Ráadásul a királlyal vívtam, kapott is kitűntetést, meg vállveregetést :DDD

    Krím az enyém, 2 csillagos merchanttal már 15 aranyat fizet a rabszolga, van a város mellett közvetlenül kettő, megpróbálom a kereskedőket fejleszteni, de ha itt sem megy évi 50 fölé a bevétel, ez volt az utolsó alkalom hogy én kereskedőt képeztem... kivéve, ha összefüggésbe van vele a merchant guid elérhetősége, mert az viszont kell... hasznos... Viszont pénzügyileg kezdek összeomlani, bár bécs bevételével a 8K arany helyett hirtelen lett 23 K megint :DDD
    Sorra árultak el a szövetségeseim, egyik Jihadot hív ellenem, másik a kikötőmet blokkolja, pedig már kölcsönös sereg-áthaladási szerződésünk is volt (lengyelek) hát ennyit róluk... szerintem a németek miatt most már egy darab szövetségesem sincs, de így legalább nem árulnak el... viszont a trade rightsokat újra kell majd kötögetni, mert így is kezd kialakulni egy fincsi kis válság...

    [ Szerkesztve ]

  • regent

    aktív tag

    válasz Bencom ™ #571 üzenetére

    A lengyelek gecik, kb ugyanarra terjeszkednének mint a magyarok, ezért gyakorlatilag természetes ellenségek. én egyik hercegnöömnek lengyel férjet találtam, de ennek ellenére, öök voltak az elsöök, akik ellenem fordultak.
    Ha meg akarsz támadni egy keresztény országot, de nem akarsz általános felhördülést (mert mondjuk éppen viszonylag jó a viszony köztetek), akkor leronthatod a viszonyt diplomáciával. Küldesz egy diplomatát, és megalázó feltételekkel ajánlasz neki egyességet. Ha ezt eljátszod egy párszor, akkor a králya megorrol rád, és esetleg meg is támad. De legalább nem az lesz, hogy csalárd módon megtámadod a jószomszédodat. Bár ez a többi országot nem szokta izgatni.
    Ha ezt a diplomáciát jól megcsinálták volna....

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • elmoraan (r)

    aktív tag

    válasz Bencom ™ #571 üzenetére

    A merchant's guildhez ezek a feltételek:

    Train merchants: +10 settlement
    Build merchants wharf series: +20/25/30 settlement, +0/2/5 others
    Build market series: +10/15/20/25 settlement, +0/0/2/5 others
    Make trade agreement: +10 all settlements
    Successful aquisition: +10 all settlements
    Income > 1000/2000/5000/10000: +1/2/3/4 all settlements(per turn?)
    Succeed/Fail merchant's guild mission: +/- 10/20 all settlements (depending on difficulty?)

    100 pont kell a sima guildhez, 250 a masterhez, 500 a guild hq-hoz.

    "Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

  • Bencom ™

    őstag

    válasz regent #572 üzenetére

    Engem a lengyelek egészen mostanáig nem támadtak ( 1140 körülig) de most elindítottak egy csinos sereget... a szövetség is úgy bomlott fel, hogy blokkolták egyetlen hajóval egy kikötőmet, amiben volt 4 hajó :U
    A Németek meg nem voltak szövetségeseim, és mondom, már támadtak is, csak fellázadt a seregük... és nagyon gyűjtögették a seregeket a határomnál, ezért megelőző csapást mértem rájuk ^^

    de most megint minden városomban lázadozás van, és egyszerűen nem értem miért? :F:(

    Na és most már nagyon elhúztam a milánóiaktól is, toronymagasan vezetek... de messze még a vége, és most vannak kialakulóban durva konfliktusok/helyzetek: pénz elfogy, többen most támadtak meg, vizen és földön egyaránt, forronganak a városok, érdekes lesz...

    a pápa indított egy keresztes hadjáratot antiókia ellen, nekem ugye volt egy kisebb seregem jeruzsálemben, ami ellen pont jihadot hirdettek, megláttam a török jihad egységet, a családtag ki a várból, mellé a kilenc egység, keresztes hadjáratba be, az amúgy is 5 vagy6 csillagjához kapásból kapott még 3-mat, mert keresztes sereget vezet, plusz elérhetővé vált egy csomó olcsó zsoldos, azokkal neki a jihadnak, szanaszét vertem őket automata csatán (ha nem muszáj, akkor nem kézzel irányítom, ugye vga...) aztán irány tovább antiókiába... jeruzsálem viszont lázadozik, és közel az egyiptomi családtagok gyűrűje, több apróbb csapat szemet vetett már rá, nem rég üzentek hadat nekem, szóval érdekes lesz, de így hogy viszem a keresztes hadjáratot megint, talán mégsem fognak kiátkozni :DDD

    Ugyanis eddig maxon voltak a keresztek, most visszaestem asszem 4 vagy 5-re ...

    Oroszok meg majdnem betámadtak krímnél, de közben elkaptam egy diplomatájukat, térképcsere, kereskedelmi egyezmény, mindez generous-ra jött ki, erre nagyon happy-k lettek, és egyből megfordult a támadó seregük... de ha szövetségre szólítottam volna fel őket, akkor már very demanding lett volna... érdekes... pedig magasan legelső vagyok, és kb közös ellenségeink voltak (lengyelek legalábbis, és nem volt olyan szövetségese, aki nekem ellenség lett volna) :U

    elmoraan (r): fúh ez nekem most hirtelen kicsit kínai lett :( Szóval minél több kereskedőt képzek, annál több pontom lesz, és ha sok pontom van, akkor kapok ilyen cuccot? Meg ha lefizetek kereskedőket, meg ha sok országgal van kereskedelmi egyezségem, meg ha a piac ki van építve, jól értettem?

    Apropó: mi az a wages???? Eredetileg volt kb 3200, most már 8000 körönként!! Azt hittem, hogy az őrtornyok számától függ, de köze nincs hozzá... hogy a fenébe lehetne csökkenteni? A kiadásaim egyharmadát ez teszi ki?

    Ja és ha a kereskedőházat így lehet elérni, akkor ezeket a lovagvárakat hogy? Mert láttam ilyen épületeket, hogy hospitellar hq meg ilyenek, de feltételt nem írt hozzá, mindenhol mind szürke...

    öö és volt még valami, csak most nem jut eszembe... ja és thief guild meg merchant guild, meg nem tudom mik vannak még, lehet egyszerre, vagy csak külön külön? (mm egy városban csak az egyik lehet? )
    és még mindig volt valami, de elfelejtettem...

    [ Szerkesztve ]

  • elmoraan (r)

    aktív tag

    válasz Bencom ™ #574 üzenetére

    Úgy van soronként, hogy ha kereskedőt képzel, akkor a településed kap 10 pontot. Ha építkezel, a kikötői kereskedő épületes sorozat ad 20/25/30 pontot a településnek, és magasabb szinten még az összes többi településnek is 2-t, meg ötöt.
    A többi az általános hatás. Ha másik országgal kereskedelmi megállapodást kötsz, az az összes településednek ad 10 pontot, és így tovább. Ha valamelyik településed eléri a 100/250/500 pontot, akkor felajánlja, hogy csinálhatsz abban a városban guildet. Ennyi lenne, nagy vonalakban.
    A lovagrendekre ugyanez a táblázat:

    General joins crusade: +25 all settlements
    General abandons crusade: -25 all settlements
    Recruit Specialist Knight: +10 settlement, +1 others (knight type tied to guild type)
    Governor Chivalry >4: +5 settlement/turn

    St. John's guild get a +10 settlement, +1 others bonus when the settlement has muslim neighbours
    St. John's guild get a +10 bonus for all settlements when you declare war on a muslim faction.
    Teutonic guild get a +10 settlement, +1 others bonus when the settlement has pagan neighbours

    Tehát a lovagrendek akkor szeretnek, ha sokat/sok vezérrel csatlakozol keresztes hadjárathoz, meg ha a szomszédod muzulmán vagy pogány. Meg az is használ, ha a kormányzód igen lovagias f@sza gyerek. ;) :K

    És egy városban csak egy guild lehet, master országonként egy, guild HQ meg csak egy lehet összesen.

    "Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

  • Bencom ™

    őstag

    válasz elmoraan (r) #575 üzenetére

    ehh, értem... hát viszont a lovagrendeset nem igazán, eddig gyakorlatilag egyedül én nyertem keresztes hadjáratot, most megyek a másodikra, amúgy azt hittem, hogy egyszerre csak egy generálissal lehet... na mind1, az annyira nem fontos... és típusonként egy lehet csak, vagy összesen? szal pl pesten tegyük fel hogy van nekem egy merchant hq-m, akkor csinálhatok e konstantinápolyban egy theif HQ-t (vagy mondjuk az ellenség egyet valamelyik városában) vagy ha van egy HQ bárhol bármilyen, akkor több már nem is lehet sehol senkinek?

  • elmoraan (r)

    aktív tag

    válasz Bencom ™ #576 üzenetére

    Keresztes hadjárathoz annyi vezérrel csatlakozol, amennyit nem szégyellsz... Olyat is lehet, hogy megjelenik a felhívás, csatlakozol eggyel, elutazol vele, ahova kell, és mielőtt lejárna a csatlakozási határidő, csatlakozol még egy csomóval. De azokkal nem mész el, hanem az elsővel nyered meg. Na így egész sok keresztesed lesz, a fele városod fel fogja ajánlani a rendházakat. :) De azt figyeltem meg, hogy ha már van egyfajta lovagrended, akkor csak abból fog ajánlani majd többet. Másikból csak akkor lesz, ha olyan várost foglalsz, amiben van.
    Hq meg természetesen típusonként van. Tehát egy merchant, egy horse breeders stb.

    "Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

  • regent

    aktív tag

    válasz elmoraan (r) #577 üzenetére

    Na ez új infó volt számomra is. Hol lehet megnézni ezeket a feltételeket?

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • elmoraan (r)

    aktív tag

    válasz regent #578 üzenetére

    Pl. itt.

    "Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

  • don pardon

    aktív tag

    Tisztelet a hadvezéreknek!

    Nem tudtok valami jó helyet ahol meg lehetne venni a játékot olcsó? kieggel együtt? 576-nál 7200ért megkapom a gold edition-t megéri?
    Eddig csak RTW-t játszottam de az nagyon bejött, van ez is olyan jó? Sok a jó újítás benne vagy csak a grafika a nagy dobás?

    Kösszépen :R

    Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

  • Bencom ™

    őstag

    válasz elmoraan (r) #577 üzenetére

    Na így már értem, köszi!
    Amúgy most szívtam... a seregem szét volt szórva, a lengyelek meg egy fúlos de ráadásul fejlett sereggel megtámadták pestet, el is esett, és felégették, eltűnt az egyetlen merchant guildom :O
    A másik érdekesség ezzel kapcsolatban, hogy bécset neveztem ki addig ideiglenesen fővárosnak. Előtte a rabszolgakereskedelemmel kb 9-15 aranyat kerestem kereskedőnként, most 43-96, majd pestet visszafoglalva, újra azt neveztem ki fővárosnak, így most 36-77-körül keres 1-1 kereskedő ott, de még van amelyik 0, van amelyik 3 csillagos, több nincs egyiknek sem.

    Szerk: amint csatlakozik az első generálisom a keresztesekhez, abban a pillanatban eltűnik a határidő, csak a célt mutatja... innen gondoltam, hogy csak egyel lehet...

    [ Szerkesztve ]

  • elmoraan (r)

    aktív tag

    válasz Bencom ™ #581 üzenetére

    Valahogy úgy emlékszem, hogy a fővárosodtól való távolságtól sok minden függ, pl. a nyugtalanság a városokban, de a kereskedők jövedelme is. Minél messzebb vannak, annál több pénz jön be. (De ez most nem biztos.)

    "Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

  • Bencom ™

    őstag

    válasz elmoraan (r) #582 üzenetére

    De, ez biztos. Csakhogy pest eddig sem volt közelebb vagy távolabb, mégis kb 10-ed annyit hoztak a kereskedők krím félszigeten, most meg hoznak rendesen :DDD

  • Bencom ™

    őstag

    A rohadt csatákat b.......... kör végén két csatám is volt, egyiket sem kockáztattam meg automatán, mert elvertek volna, pedig jófajta lovasok voltak, az egyiket meg is nyertem, a második legelején meg kifagyott... menteni ugye kör végén nem lehet, hát kurvára örültem, csak a restart segített :((( Akkor most két automata csatát kellene játszanom, de akkor buknám mindkettőt, lehet hogy odavesznek a királyom is... fasza egy helyzet...

  • Bencom ™

    őstag

    Volt már vagy 20 thief guildom, és gondoltam kell a fenének annyi, lebontottam a konstantinápolyin kívül mindet (az master guild volt) erre felajánlotta jeruzsálemben a hospitellar guildot, pesten a theological guildot, meg még sok finomságot ^^
    Amúgy van egy csomó papom, és a legcsúnyább, hogy hereticek lesznek belőlük egy idő után, de a helyükre nem tudok új papokat képezni, mert azt mondja, limit van :( És ha meg egy kardinális átáll, az fájó pont, főleg hogy nem tudom kivégeztetni senkivel... meg ezt bírom, van egy boszorkány, nulla vallással, és egy 3-mas pappal nem tudom kinyírni??? Érdekes...

  • Csiborbogár

    őstag

    válasz Bencom ™ #585 üzenetére

    Hmmm. Ezek szerint, ha nem fogadom el a felajánlott guild-t, akkor ajánl fel helyette másikat? :F
    Csak azért kérdem, mert mindig van olyan guild, amit nem ajánl fel soha.

    Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

  • Bencom ™

    őstag

    válasz Csiborbogár #586 üzenetére

    igen, ezek szerint igen, idővel ajánl másikat, de ha lebontod, akkor idővel vagy ugyanazt vagy mást ajánl fel... Nekem pl most szinte minden városban vagy a theologicalt, vagy a merchant guildot ajánlotta fel így másodjára, 1 helyen az assasint, és egy helyen a lovagrendet, meg thiefeket megint, csak azt nem fogadtam el.

  • Bencom ™

    őstag

    Egyet már régóta meg akartam kérdezni, csak mindig elfelejtettem... egy nép, amit elimináltak, sosem tér már vissza? Mert az egyben, a végén már szinte 2-3 évente visszatért 1-1 legyőzött nép az utolsó pár provinciájukban óriási seregekkel, nem kis fejtörést okozva ezzel... itt meg a portugálokat a mór-francia-spanyol trió már a játék kb első 10 évében eliminálták, és azóta sem kaptam üzenetet, hogy visszatértek volna, ebből ezt kiszedték? Mert akkor így rohamosan fognak fogyni a népek :DDD

    Meg az egyben volt olyan is, hogy pl spanyolokkal voltam, és egy keresztes hadjárat élén elmentem konstantinápolyba, ott felépítettem egy fővárost, és az eredeti provinciákat (szánt szándékkal) elvesztettem (hagytam, hogy lázadjanak ellenem, meg kivontam minden egységet, hogy bevonuljon az ellenség) magyarul "népvándorlást" csináltam. Később pedig a móroknál polgárháború tört ki (ja igen, itt úgy láttam, az sincs, vagy legalábbis eddig nem volt) és az eredeti felállás alapján ugyebár a játékos dönthet, hogy királypárti lesz e, vagy a lázadók oldalán harcol, a másik csoport pedig, mint rebel marad meg, és le kell őket győzni. Na és a mórok polgárháborúja nem egészen így zajlott: maradtak a királypártiak, és a lázadók ellenük én voltam, magyarul megkaptam néhány egykori provinciát a fellázadt mór seregekkel együtt, szóval kicsit érdekes volt a helyzet :DDD

    Na de szóval ebben a verzióban sem az nincs benne hogy egy eliminált nép visszatér, sem az, hogy polgárháború tör ki (asszem ez akkor volt ha sok _nem_lojális_tábornokom_ volt)?

    Bár mondjuk a polgárháborút helyettesíti, hogy időnként lázadók jelennek meg, illetve néha a saját seregem lázad fel (de csak 1-1 csapat, az is csak nagyon ritkán, és véletlenszerűen).

    Az meg külön tetszik, hogy a boszorkányt mindig megégetik, csak éppen van amikor nem ő, hanem a papom ég el, az eretnekek pedig néha áttérítik az én papjaimat is :DDD
    Viszont az nem, hogy a rohadék inquizítorok mindenhol ott vannak, ha épp pipa rám a pápa, és mindenkit válogatás nélkül kiiktatnak, akár a legsikeresebb generálisaimat, vagy papjaimat, vagy bárkit... emiatt aztán szívok rendesen, főleg a szent földön (jeruzsálem, és úgy általában a part menti sáv, ahol egy egész komoly gyarmatot hoztam létre) ahol sok a lázongás ellenem, eddig azért, mert távol volt a fővárostól, és kevés volt a keresztény, most azért, mert ennek tetejébe még ki is átkoztak... szóval szívás...

    Ja és az kicsit nem tetszik még, hogy a hajókat roppantul drága fenntartani, és hiába van olyan flottám, ami 9 hajóból áll, mindegyiknek 3 ezüst színű rovás van, vagyis asszem 6 experience, maxra fel vannak töltve, erre pár lengyel hajó a saját kikötőmnél simán lenyom, pedig csak egyetlen hajóval volt nekik több, és egyiknek sem volt kitüntetése... az én admirálisom meg ráadásul 3 csillagos volt... szóval teljesen véletlenszerűen változnak egyik pillanatról a másikra a tengeren az erőviszonyok, na ez nem tetszik, főleg hogy a tenger a kereskedelem miatt feltétlenül szükséges, és roppant sokba kerül, hogy mindig hajókat kell gyártanom, hiába látszik hogy óriási fölényben vagyok, mert bármikor változhat :F Na ezt jól megaszondtam :DDD
    Ja és ehhez hozzátartozik, hogy természetesen war galleykkel nyomultam, az ellennek meg vegyesen voltak gyengébb és erősebb hajóik is...
    Egyébként még mindig csak 1190-nél járok, és 17-16 provinciánál (egyik másik mindig fellázad, szóval változó) és most hírdekkek ellenem keresztes hadjáratot, amibe minden eddiginél többen jelentkeztek... de még így is kb 2szer annyi pontom van, mint minden más népnek összesen... ja és gyakorlatilag minden civilizált néppel hadban állok. Dánok, Németek, Lengyelek, Pápai Állam (az idióta blokkolni akarta a flottámat, én meg átgázoltam rajtuk :DDD) Szicíliaiak, a Velenceieket épp most elimináltam, aztán hadban állok Bizánccal, Oroszországgal, Egyiptommal, a Mórokkal, nincs szövetségesem, hirtelen csak 2 semleges állam jut eszembe: a Törökök, és a spanyolok, bár eddig csak egyetlen diplomatájukat láttam... várjunk csak... azt hiszem ők is csatlakoztak a keresztes hadjárathoz... akkor már velük is hadban állok, király :DDD

    És a legviccesebb, mikor időnként (5-6 évente) egy-egy ellenségem küld egy követet, hogy békét ajánl, ha fizetek 3 körön keresztül 19500 aranyat, és ha az aranyat elutasítom,csak a békét hagyom meg, akkor very demanding, és fel van háborodva, közben meg éppen a legutolsó települését ostromlom (velence) vagy mondjuk épp kisöpörtem a legnagyobb seregeit a határok közeléből (pl Dánia). Mégis mi alapján teszik meg ezek az ajánlataikat? :F

    Ja meg már sokadik regicide vagy milyen küldetést kapom (mindet az egyiptomiaktól) melyben egy egyiptomi herceg megkér, hogy végezzem ki a szultánt, mert egy idióta. Mindkétszer elfogtam, akár várat is ostromoltam miatta, kivégeztem, ezzel csak azt értem el, hogy kiírta, hogy mission expiried, vagy mi, vagyis hogy a küldetést elbuktam, az egyiptomiak fel voltak háborodva, ráadásul a kivégzések miatt a generálisaim is kaptak +egynéhány dread-pontot, amit nem szívesen gyűjtök :U

    Na, szép hosszú post lett, kellemes (és betegségmentes, nem úgy mint nálam) vasárnap estét!

  • Csiborbogár

    őstag

    válasz Bencom ™ #588 üzenetére

    Bérgyilkossal kell megölnöd a célpontot, mással nem lesz érvényes. :K
    Én sokszor csináltam olyat, hogy egy-egy ilyen békeajánlatnál kértem egy-egy provinciát cserébe, és meg is kaptam.
    Eliminált nép itt nem tér vissza, de a Rome TW-ban is asszem visszatért.
    Majd az Empire TW megváltás lesz, mivel ott már a tengeri csatákat is le lehet játszani majd. :K
    Inquizitorok ellen a fenyegetett vezérednél bérgyilkosokat és kémeket tartsál, ezek csökkentik az esélyt a megégetésre. Esetleg meg is öletheted a bérgyilkosaiddal, ami nem egyszerű, én 6-7 bérgyilkost szoktam ráuszítani, és abból egy be szokott találni.

    Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

  • Bencom ™

    őstag

    válasz Csiborbogár #589 üzenetére

    Ó hogy bérgyilkossal? :F Hát azzal meg nem egyszerű, mert a királyoknál a legjobban képzett bérgyilkosoknak is csak 15-20% esélye van... Ráadásul ez egy várban volt (amit el is foglaltam) és amiben még csücsült 3 kém is...
    Én is főleg iszlám ország ellen békekötésnél ha ők kerestek meg, kértem provinciát, és adtak (keresztes hadjárat miatt üzentem hadat, és jeruzsálem volt a cél, azt kértem a békéért, meg is kaptam, és így el is buktam a keresztes hadjáratot, ami vicces :DDD) de most ők jönnek ilyen feltételekkel, hogy 3 körön át fizessek 16000 aranyat, hogy ezeket honnan szedi? :(
    Kár hogy nem térnek vissza, így egyre kevesebben lesznek, a végén már csak vagy 2-3 nagy ország lesz... Igen az inkvizítorok ellen már tudom a védelmet: pap, kém, bérgyilkos, csak hát 17 megszállt provinciám van, 13 generálisom, és az éppen frissen kinevezettet (csata után ajánlotta fel hogy akarom e?) még nem tudom ellátni védelemmel, a rohadék meg már ott van, és majdnem max csillagos volt, az olyat nem egyszerű leírtani :(

    Ja és rájöttem hogy ezeknek is kell fizetni! :Y
    Pap 100aranyat eszik körönként, a követ asszem 50-et, a bérgyilkos szintén, a kém meg talán 25-öt de nem vagyok benne biztos, mindenesetre egész borsos árak vannak... a merchant nem kap fizetést, csúnya is lenne ha kapna :DDD

    És még most is az van hogy ha betöltök, akkor a rabszolgák a krím-en 13-22 aranyat hoznak körönként, ha kinevezem bécset, majd újra budapestet fővárosnak akkor meg 77-230 aranyig hoznak, és egészen a következő betöltésig úgy is maradnak (szóval ha mentek ez után, és azt töltöm be, akkor is visszaáll 13-22 aranyra) kicsit érdekes, szóval most már minden betöltés után azzal kezdtem, hogy kijelölöm bécset, majd újra budapestet fővárosnak... azért nem mind1, kb 1500 aranyam van rajta...

  • Csiborbogár

    őstag

    válasz Bencom ™ #590 üzenetére

    Nagyon bugos verziód lehet. :Y
    16000 arany? :Y
    Elképesztő, nálam 50-200 arany általában a sarc.
    Tegyél egy kémet a város mellé, így is látni fogsz majdnem mindent, pl azt is, ha kém, vagy bérgyilkos védi a királyt. Öldd meg a kémeket, bérgyilkosokat, és utána a királyt.
    Így menni fog. ;)

    Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

  • Bencom ™

    őstag

    válasz Csiborbogár #591 üzenetére

    Mondom, a szitu a következő volt: A szicíliaiak megszállták velencét, én pedig a velenceiek utolsó, szárazföldi városát, Ragúzát foglaltam el (folyton háborúskodtam velük, bár akkor épp fegyverszünet volt). Ekkor blokkoltam az utolsó kikötőjét (irakliónnál) erre küld egy diplomatát, hogy 3 körön át fizessek neki 9600 aranyat, és akkor hajlandó békét kötni. Elutasítottam, 2 körön belül elimináltam őket.

    A másik, mikor a dánok Bécset ostromolták, és mákom volt, meg tudtam vásárolni az ostromló sereget, így megúsztam (később sajnos egy inváziós sereg mégis elfoglalta a várost, ezt a kérdést még nem oldottam meg) mindenesetre az ostromot megúsztam, visszavertem a hátramaradt kisebb seregeit a határokig, ekkor küldött egy követet, hogy hajlandó fegyverszünetet küldeni, ha 3 körön át 16000 aranyat fizetek neki, persze ezt is elutasítottam.

    Úgy látszik tényleg buta verzióm van :(
    Ja és mindenkinél a hírvenem "megbízhatatlan" pedig sosem támadtam szövetségest, a volt szövetségeseimmel ellentétben, akik sorra megtámadtak...

    A királygyilkosságra pedig: igen, ezt a módszert alkalmaztam többnyire, 6 bérgyilkosom volt, mindegyik max csillagos, kettő meg is oldotta a két kémet, viszont a királyt a maradék négy sem tudta megölni, mint meghalt. A következő körben bevittem 6 kémet, és úgy próbáltam a maradék két bérgyilkossal, de azok sem jártak sikerrel. (Valójában ez a szicíliai kirány volt velencében, és a küldetés pedig az egyiptomi szultánra szólt, de ha ezt így nem tudtam megölni, akkor gondolom ott sem sikerült volna, főleg hogy ott nem is nagyon volt képzett fejvadászom...)

  • Bencom ™

    őstag

    A generális mellett lévő pap semmit nem ér :( A királyomnak 60 éves korában lett "használható" a fia (furcsa mód nem ő lett a trónörökös, de még csak az új király megkoronázása után sem lett az, pedig annak sincs fia) és azonnal betettem mellé amint lehetett egy papot, (fúl csillagos, csak azért nem cardinal, mert még mindig ki vagyok átkozva, és szerintem már a játék legvégéig ki leszek, mert épp egy keresztes hadjárat célpontja vagyok és hiába van 5 keresztem a pápánál, valaki küld ellenem egy sereget, és ha leverem, máris lemegy 2 keresztre... bezzeg mást 1 keresztnél már visszafogad, na mindegy) És pár körrel később, úgy hogy a pap végig mellette volt, megjelent egy pogány mágus is, szóval semmit nem ér a pap. Van mellette egyébként egy kém és egy assasin is, szóval egyelőre nem féltem a tömérdek inkvizítortól, ami ott téblábol körülötte, hiába tűnt el a két vallás-ikon a varázsló miatt...

  • Csiborbogár

    őstag

    válasz Bencom ™ #593 üzenetére

    Nézd meg a pap skilljét.
    Ha gyenge, akkor olyan mintha ott sem lenne. :K

    Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

  • Bencom ™

    őstag

    válasz Csiborbogár #594 üzenetére

    Nem olvastad el: direkt odaírtam, hogy fúl csillagos. Magyarul maxon volt a skillje. (az offban írt rész)

  • elmoraan (r)

    aktív tag

    válasz Csiborbogár #594 üzenetére

    Különben sem ér semmit :U

    Trigger magician_pagan_vnv_trigger
    WhenToTest CharacterTurnEnd
    Condition not AtSea
    and IsGeneral
    and PopulationOwnReligion < 70
    and not Trait Superstitious > 0

    AcquireAncillary magician_pagan chance 2

    Azaz 2%-os eséllyel kap a vezér pogány mágust, ha nem tengeren tartózkodik, és a saját vallása 70% alatt van az adott területen, és még babonás is. (Azt hiszem, a babona öröklődik, utána kéne nézni.)

    Abból alakult ki ez a papos hiedelem, hogy a pap áttérít annyi embert, hogy ne legyen tartósan 70% alatt a vallásosak aránya...

    [ Szerkesztve ]

    "Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

  • Bencom ™

    őstag

    válasz elmoraan (r) #596 üzenetére

    Ez csak az esély, vagy így is van leprogramozva? mert akkor át is lehet írni valahol :))

  • elmoraan (r)

    aktív tag

    válasz Bencom ™ #597 üzenetére

    Úgy van leprogramozva. ;) Ami a chance után van, azt átírod 2-ről 0-ra, és soha többet nem látsz még egyszerű bűvésztrükköt se, nemhogy mágust. :DDD

    "Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

  • Bencom ™

    őstag

    válasz elmoraan (r) #598 üzenetére

    Pont erre gondoltam :DDD
    És ez ugyanabban a file-ban van ahol a körök hosszúságát, a játszható népek listáját és a többit lehet beállítani? Ha igen akkor hol? (baromira hosszú szöveges file) valahol az elején?

  • Bencom ™

    őstag

    válasz elmoraan (r) #598 üzenetére

    Esetleg magát a diplomáciát nem lehet ilyen módon okosítani? Ott nincs pl egy olyan százalék, hogy minden évben meghatározza x%-ban hogy mennyi az esélye annak, hogy egy neutral, egy enemy, vagy egy szövetséges sereget indítson ellened? Mert akkor az Enemynél felvenném az esélyt, neutralnál és szövetségesnél meg lejjebb állítanám, és máris okosabb lenne :DDD Vagy az nem ennyire egyszerű? :( :DDD

Új hozzászólás Aktív témák