Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    Topikgazda

    válasz Salak #3260 üzenetére

    Kezdjuk egy pontositassal, az utolso mondatodra: en ugy ertettem, hogy a szekek tulkepp 4 csoportban alkotnak part, nem pedig 2 csoportban negyest. Es nem csak az nem lehet, hogy egy par az AB-re ul ketszer, hanem az se, hgoy egy par elobb az AB-re, kesobb a CD-re ul. Ellenben attol hogy ult az AB-n, attol meg az AC-n ulhetnek ok, mert az nem szamit parnak.

    (szerk. most latom az embereket kisbetukkel jelolted volna, en oket szamoztam)

    Ennel a feladatnal az a ciki, hogy me'g azt is el kell donteni altalaban, hogy keresel megoldast, vagy bizonyitod, hogy nincs :)
    Parositasokra van egy ilyen halmaz, bar most nem tudnam azt se eldonteni, hogy ez egyetlen ilyen, vagy van (permutaciotol eltekintve) kulonbozo masik valtozat is.
    1-2, 3-4, 5-6, 7-8
    1-3, 2-4, 5-7, 6-8
    1-4, 2-3, 5-8, 6-7
    1-5, 2-6, 3-7, 4-8
    1-6, 2-5, 3-8, 4-7
    1-7, 2-8, 3-5, 4-6
    1-8, 2-7, 3-6, 4-5
    Na most ezeket kene megprobalni szekekkel osszerendelni, itt ugye mar van egy kis szabadsagfok, hiszen egy szeket mindenki kihagy. Vegulis ha nem szurtam el a matrix jelolgeteset, fenti sorrendhez az alabbi leulesek megfelelnek (ertsd: a masodik sorhoz az itteni masodik sor, es a masodik karakter a fenti 2. helyen ulo 3 szamue).
    ABCDEFGH
    BADCFEHG
    CADBGEHF
    DHCGAFBE
    EAFBGCHG
    FCEDHAGB
    GBHAEDFC
    (es az 1 a H-n, a 2 a G-n stb. nem ult soha).
    Ugyhogy ez elegge igennek tunik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák