Új hozzászólás Aktív témák

  • fzoli19

    csendes tag

    Megpróbálok kicsit segíteni azoknak, akik nyugtalanok a telefon üzemidejével kapcsolatban.
    Az én felhasználói szokásaim alapján (napi kb. 15perc telefonálás, 0 zenehallgatás, aktív wifi/3g szinkronizálás, egy sim kártya, 10 percenként óra nézés, és kb. óránként 10perc netezés mellett) a telefon nagyon jól bírja. Nem tudom mennyit változtat az üzemidőn a kétkártyás használat, ezt majd valaki megírja :)
    Ez két nappalt és egy éjszakát jelent kényelmesen, a végén kb. 25% merültséggel, (reggeli töltőről levéve, következő nap este töltőre feltéve, éjszakánként automatikus kikapcsolás 5 órányi időre). Ez azt jelenti, hogy ennél aktívabb használat mellett is bőven vinnie kell az egész napot, nem merül le lefekvés előtt.
    Nem ettől a telefontól kell a csodát várni, az én korábbi G2-m is ennyit tudott, de párom galaxy S4-e egy napot bír ugyanilyen felhasználás mellett. Vannak telefonok amik egyszerűen nem vészelik át az egész napos használatot, ez szerencsére nem ilyen :) Lehet 4000-es akksikhoz hasonlítani, de nincs sok értelme, ahogy annak sem, hogy napokig ne akarja valaki tölteni. Ez egyik telefonnak sem képessége, de tény, hogy ha a fentiektől jelentősen eltérően merül az akksi, akkor az gond, megérné visszavinni.
    Amiket viszont észrevettem: A %-os szintjelzés nagyon labilis. 85% felett iszonyatos ütemben esik, ezt 1-2 óra alatt képes elérni, ne törődjetek vele, bírni fogja.
    A wifi és a mobil jel erős, ezt sokan mondták, én is tapasztalom, ennek lehet következménye, hogy ezek eléggé aktívan szívják az akksit. Viszont a képernyő talán kevésbé szívja ( kb. 40%-os fényerőn használom), a telefonálás pedig szinte egyáltalán nem.
    Az akksit elég lassan tölti fel a töltője (25%-ról kb. 3óra), ez picit kényelmetlen, de esti töltéshez szokva nem gond.

Új hozzászólás Aktív témák