Új hozzászólás Aktív témák

  • mzso

    veterán

    válasz kuyarashi #10608 üzenetére

    "Még annyit, hogy led fénye alapvetően nem természetes, ha fogalmazhatok így, ezért nem optimális fényforrás a szemnek és az agynak. Ez tény, de nem biztos, hogy szeretnék róla vitázni. :) Igazából én hagyományos- és halogén izzó-párti vagyok, annak ellenére, hogy mindössze néhány százalékos a hatásfokuk."

    Na az ilyen emberek miatt muszáj betiltani az izzókat, amit el is kezdtek. Az agynak/szemnek semmi baja nincs egy tisztességes 80+ CRI-s, nem vibráló fényforrásnak. Ezen felül csak a fanyalgás faktor van, meg a professzionális rétegigények ahol sok színnel dolgoznak.

    Azért nagyon nem mindegy, hogy a kvarc halogén izzók tudnak max 25lm/w-ot. Amíg a ledekben benne van a potenciál 250+ lumen/wattra. (95 CRI-s meleg fehér fénynél a fizikai limit 370lm/w)
    Szerintem nagyon nem mindegy.

    "A led világításnál tipikus, hogyha fényében mozog valami, akkor többet látunk belőle. :D Persze akkor, ha nincs szétszórva a fénye. Elég zavaró és becsapós tud lenni. Mint valami stroboszkóp. "

    Mármint e-bay-es led fényforrásnál tipikus. Amik vibrálnak, mert kispórolják belőle a kondit.
    Bár még így sincs igazán értelme a kijelentésnek. Mert nem látsz jobban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák