Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolee01

    újonc

    Hello minden hozzaertoek. Szeretett Sharp lc-49cfg6001k tv-k megfagy a sharp logonal bekapcsolaskor kek leddel a balalso sarokban majd 40 masodperc utann ujraindul es ismet megfagy a sharp logon. De ezuttal mar piros az allapot jelzo standby allapot jelzoje szerint. Tapjann megneztem a kondikat okesnak tunik mind diodak is. Lehet hogy az android rendszere fagyott le vagy a main bordjann ment valami ki? Vagy a tapon merjek vagy keressek tovabb? Multimeterem van. Minden valaszt elore koszonok. Kepet kuldok pu ben ha kellene pontositani a hiba helyet. Koszi

    keszitettem videot is a hibajelensegröl:

    [link]

  • zolee01

    újonc

    Hello minden hozzaertönek. Adott egy Toshiba 65U6663DB 4K-s led tv. áramalá helyezes utann fölvillan a toshiba kepernyö majd elsötetül a kép es kikapcsol. Keritettem bele egy 43"-os 4K-s mainboardot de azzal is ugyanezt a hibat produkalta. Hacsak az a mainbord is szintenn nem hibass-e. Toshiba tv-e volt persze az is csak 43" os 4k-se volt.
    Azt szeretnem kerdezni latott-e mar valaki hasonlo jellegü problemat a toshiba led tv-k nél. Merni tudok van multimeterem de nem tudom mit es hol. Alkatreszeket vegigneztem pl diodak joak a tapon. Elvaltozast nem latok a nyakon. Mainboard is jonak tunik ranezesre.
    Kondenzatorokat tervezem eppen kiforrasztani es atnezni öket egyenkent. Ranezesre egyben vannak.
    Sajnos a nyakon nem latok hogy mit hol hany V-ot kene kapnom es hol.
    Minden ötletet szivesen varok. Elöre is köszönöm a segitseget.
    Képek es videó lejjebb.

    Képek:
    [link]

    Video:
    [link]

  • zolee01

    újonc

    válasz Kernel #8270 üzenetére

    Jah, értem mi a lényeg. Jó regi mondas jó regen hallottam már es még a mai napig is megálja a helyét!. :)
    Sajnos en csak hobbi szinten foglalkozom elektronikaval de erdekel. Tamasztottam mar föl ezt azt sikeresen eddig még majdnem mindent (plazma tv autoradió, satellite boxokat ps3-mat laptopokat, telefon tablet rajz nelkül)
    Az viszont kimaradt hogy 1 rajz jol jönne a taprol most. Eligazodni elbirok rajta hellyel közzel. Bar szerintem keritek még 1 alaplapot egy pont belevalot. En is meglepodtem hogy adott kepet a 43-as all a 65" on amugy. De a hibajelenseg ugyan az volt.
    Merre talalok rajzot a VESTEL 17IPS55-höz? köszi szépen!
    En nekem sajnos nem elekrtonikai iranyu a vegzettsegem csak simann erdekel.
    PL. majdnem minden ismerössömnek van tolatokamera utolagosan beepitve a kocsijukban vagy tolato radar, meg mely lada eerössitövel :)
    Meg mindenki ra birja dugni a telojat vezeteken az autos radiojara meg ha AM oldalra is kelett forrasztani a vezetek amit meg is kellett vágni, a nyakon :)
    Ezert kérem ki hozzaertöek véleményet rola es meg is szoktam fogadni azokat.
    :)

  • zolee01

    újonc

    Hello minden toshiba gurunak. Adott egy Toshiba 65U6663DB 65" 4K UHD tv a hiba az volt vele, hogy nem kapcsolt be, hanem mindig ujra inditotta sajat magát el sem jutott soha sem a menü-ig. Mindig ujra indult a toshiba jel felvillanasa utann es zöld piros villogo allapot jelzö led kisereteben kikapcsolt. A led hattervilagitasa megy szépen.
    Na már most vettem bele masik alaplapot ugye. igaz 55- uhd 4k-s de jó lett bele. Most azon a szinten van a dolog hogy kikapcsolni nem lehet :)
    Bekapcsolom ujra indulgat mindig amig meg nem nyomom a tavkapcsolojann a be-ki kapcsolo piros gombot.A masik alaplappal ezt nem tudtam elérni a sajatjaval.
    Na már most is ki be kapcsolgat es eljut a toshiba logoig a kepernyönn, viszont ha közvetlenül az ujraindulasi ciklusa utann megkapja a távrol a bekapcsolo jelet akkor felbootol es a toshiba logo utann felugrik a kép a tv ben es stabilan megy.
    Deamikor kikapcsolom akkor kikapcsol magatol szepen ám amig áram alatt vana keszülek folyamatosan urainditgatja magat a toshiba kepernyöig aztann megint elsötetül es kikapcsol. majd ujra es ujra mig megint jelet nem kap a tavkapcsolorol, hogy ismet be akarjak kapcsolni es megint megy szepenn.
    Elképzeléseket várom.
    Valahol olvastam rola, hogy talann szoftwer frissitesi maniaja van. es minden aron frissiteni akar netröl, muholdrol, földiantennarol, aztann valahol le lehet tann tiltani ezt a funkciot attol magahoz tér. Csak, hogy egen földönn nincsen ra frissites hogy megkerülje ezt a problemat. Bar gözerövel nezelödök.
    A tápja egy Vestel 17IPS55
    Az alaplapja egy Vestel 17MB120 43U6663DB. 43"-mas most mert a "65U6663DB"-teljesen kidölt belölle
    Taphibara mennyi az esély? Vagy enynire alul tett programozva nekik softveresen???
    Frissites van hasonlo Toshiba tv-hez a gyarto oldalann de nem nyeli el az alaplap sajnos. Probaltam mar sokféle képpen.
    Képek alább:

    [link]

  • zolee01

    újonc

    válasz zolee01 #8305 üzenetére

    Találtam sw-t toshiba tv-kre 17MB120-as alaplapokra valoakat. Hivatalos frissites nincs sehol toshibakra. Vestelekre van de a 2ö ugyanaz lessz en most huztam vestel 17mb120 flasht a toshiba tv-m 65-ös 4K. de meg mindig nem tudom kikapcsolni. Vissza kapcsolja mindig saját magát. Nem marad standby-be bent. Varom az ötleteket. :)
    Azon gondolkodom boot verziot kéne frissitenem. De meg nem jöttem ra hogyan.
    Mert a rendszert elöre frissitettem de a hiba meg fönn all mindig.
    Tovabbi info nalam ha erdekel valakit a mikentje.
    Persze csak sajat felelösségre mindenkinek ugye.
    :)

    Találtam alaplap oldali rajzot. A standby-t kene megfejtenem miert nem marad ott.
    Kéne egy kis segitség, de ma már nem esek neki.
    Szoftveres vagy hardveres a bibije.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák